Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahelynél normális,...

Egy munkahelynél normális, megtörténhet, hogy ha be akarnak hívni állásinterjúra, akkor este fél 7-kor magántelefonszámról hívnak?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy irodai (pénzügyi, de nem biztosítós, vagy nem ahhoz hasonló) munkára interneten keresztül, e-mailben elküldtem az önéletrajzom. Visszaírtak egy e-mailt, hogy augusztus 5-e és 7-e között hívni fognak telefonon hogy behívjanak állásinterjúra.

Figyeltem a telefonom, de ugye nem volt minden pillanatban nálam, és természetesen pont akkor hívott egy magántelefonszám amikor pont nem volt nálam a telefonom. Ez augusztus 5-én volt, de este fél 7 körül, és magántelefonszámról hívtak. Nem biztos hogy ők hívtak, de hirtelen csak erre tudtam gondolni, mert más nem szokott magántelefonszámról hívni. Azóta nem hívtak. Félek hogy elbuktam a munkát. Ha nem magánszámról hívtak volna akkor legalább visszahívhatnám őket de így...

Mi a véleményetek, hívhatnak egy normális munkahelyről így, este meg magántelefonszámról?

Köszi, és bocsi hogy sokat dumálok. :)



2013. aug. 7. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez Zepter lesz es náluk bizony normalis a ilyen
2013. aug. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy magántelefon, meglehet, hogy csak letiltatta a sajátszám kijelzést, hogy ne zaklassák. Az is lehet, hogy vonalasról hívott, mert olyankor is azt írja ki a hívott fél mobilja.


Másrészt, ha még egyszer nem hív fel ismét, akkor azt a munkahelyet "nem neked találták ki", tehát ne sajnáld! Jön helyette 2 jobb!!!!

2013. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, jó páran megtaláltak már hülyeségekkel is.. Volt olyan is hogy irodai munkaként volt meghirdetve, és kiderült, hogy biztosítós, házalós. Lehet hogy ez is olyan. (?) Bár az se biztos hogy onnan hívtak ugyebár :) Köszi azért a válaszokat!
2013. aug. 7. 09:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Fú ez vacak érzés, én is voltam már ilyen kétségek között.


Nagyon ritka, hogy ilyen későn hívnak cégtől, de persze előfordul.

Egy időben rossz volt a telefonom és két napközbeni hívást is elmulasztottam. De mivel kiírta a számot, visszahívtam. Kiderült, hogy mindkettő valami ügynök volt, vagy kérdőívelős...

Ezek után soha nem hívok vissza idegen számot! Viszont jobban fülelem a telefonomat, hogy ne szalasszak el állást...

De engem is akkor keresetek azok a házalók, amikor cégtől reméltem hívást....

2013. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez is olyan volt. Ami nem olyan, ott kiírják a cég nevét, vagy rendes emilje van.
2013. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha emberszámba veszed magadat, akkor ez nagyon nem normális dolog. Nyilván a telefonáló helyében újrapróbálkoznál. A titkolt szám arra való, hogy ne neked kelljen visszahívni, mert úgyis rövidesen újrapróbálkozik, ahogy rendes cég normális jobbkeze szokta. Tudom én, idealista vagyok... De igazam van. :)
2013. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sztem nem komoly a dolog

A személyzeti tanácsadok csak 8-4 ig meloznak

2013. aug. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

:D

Egy alkalommal megjelent hirdetést hívtam fel, amiben 4 órás munkaerőt kerestek, számítógépes ismerettel, némi könyvelési és adóbevallás-készítési gyakorlat előny megjelöléssel. No nyugdíjas könyvelőként ezt pont nekem találták ki, gondoltam.


Elkezd nyögni a hapi a telefonba, hogy végül is rosszul jelent meg a hirdetés, mert ő valójában egy háztartási alkalmazottat keres, meg hát van egy vállalkozása, aminek a teljes adminisztrációját is jó lenne, ha a nap másik felében, és hát az igazság az, hogy barátnőre is szüksége lenne, tehát akit "felvesz", az odaköltözne hozzá, és elvégezné ezeket. És természetes, hogy ezért nem fizetést adna, hanem teljes ellátást, ruházkodással mindennel, ahogyan az a házastársak között szokott!


Aranyos nem????

2013. aug. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem gyenge :D
2013. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1 éve keresek munkát,ha hívnak mindig ebben az időpontban teszik,mindig délután,gyakran 6-7 közt.Komolyan gondolják,nemrég ekkor hívtak rejtett számról 4 körül,minőségellenőrnek egy gyárba.Bár én irodai munkákra nem pályázok,hülye kamu helyekre még nem rángattak be.
2013. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!