Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy állásinterjún, ti mit...

Egy állásinterjún, ti mit szoktatok válaszolni arra a kérdésre, hogy miért szeretne nálunk dolgozni?

Figyelt kérdés
Például élelmiszeráruházakban

2013. aug. 16. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Imádom az élelmiszereket.
2013. aug. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sativus ***** válasza:
100%
nem szeretnék de muszáj mert a jókedv nem fizeti a számlákat
2013. aug. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Ez nehéz, mert mindenki pontosan tudja, hogy kell az állás a pénz miatt, és furcsán hangzana, ha az mondanánk: már óvódás koromban is élelmiszer áruházban szerettem volna dolgozni, ez az álmom..

Ezért én óvatosan semleges vizekre hajóznék, arra kanyarítva a szót, szeretek dolgozni, szorgalmas vagyok (ami igaz is) és nagyon szeretnék itt dolgozni.

2013. aug. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert így a raktárban megdézsmálhatom a gumicukorkészleteket!
2013. aug. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban kiemelek valamit a feladatokból amire embert keresnek. Ahol most voltam (és kiderült az interjú alatt hogy kupi van az adminisztrációban), ott azt részleteztem, hogy pont olyan munkahelyet keresek, ahol a "kreativitásomat" kiélhetem, szeretem az ilyen jellegű kihívásokat, hogy részt vehetek a folyamatok kialakításában és mennyivel jobb ez mint ahol már csak meghatározott sorrendben nyomogatni kell a gombokat.


Ha nagy céghez megyek, akkor azt mondom, hogy jó hírű, ismert cégnél szeretnék dolgozni, ha kis céghez akkor meg azt, hogy nem egy személytelen nagy cégnél akarok dolgozni, hanem pont ilyen kisebb, de családiasabb helyen.


Élelmiszer áruházban milyen pozícióban? Pénztáros, árufeltöltő, csoportvezető?

2013. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Itt voltaképpen azt akarják kérdezni, hogy mennyire vagy motivált és ambíciózus. Egy puding emberrel nincs mit kezdeni sehol.
2013. aug. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt kell válaszolni, hogy az életedet adnád, hogy utolsó erődből is kefirt pakolj, meg szalámikat számolgass.

Sosem értettem az ilyen kretén kérdéseket a munkaadóktól.

Gondolom baromi nagy pszichológiai háttérrel rendelkeznek, hogy ebből bármit is levonjanak.

2013. aug. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz: Mert máshol nem kapok munkát és kell a pénz.

Szerintem ebben rossz nincs, igazság annál inkább, és minek hazudni meg nyalizni egy ilyen kérdésre. Ha egy lényegre törő őszinte választ elutasítanak akkor tudod hová mehetnek...

2013. aug. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tescoba hívtak be egy árufeltöltői állásinterjúra. De nem tudom mi lenne ha odavágnám a fejéhez, hogy nincs munkám, pénzem még annál inkább sincs, pályakezdőként a szakmámban nem tudok elhelyezkedni és a szüleim házát lassan elviszi a bank.
2013. aug. 17. 12:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát, talán azt mondanám, hogy azért a Tesco, mert mint nagy élelmiszerlánc, látsz lehetőséget az előrelépésre, a fejlődésre. Több lehetőséged lenne mint egy kisközértben.

Szeretnél egy nagyobb csapat tagja lenni, és bár tudod, hogy alul kezded, reméled, hogy kemény munkával elérheted, hogy a cég elégedett legyen és hosszabb távon itt vagy másik Tesco áruházban előrelépj.


Ennek az az előnye, hogy benne van, hogy nem gyorsan akarsz lelépni és rendesen melózni is szeretnél nemcsak a konzerveket tologatni hogy teljen a nap, hátránya az, hogy ha a jövendőbeli felettesed interjúztat, akkor nem biztos, hogy csípi a helyére pályázó törtetőket.

2013. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!