Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Műszaki területen másnál is...

Műszaki területen másnál is ez a helyzet a tervező-csoportvezető viszonyban?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, 1,5 éve dolgozok egy berendezéseket gyártó (direkt nem írom le miket gyártunk, mert nem sok ilyen van az országban...) kb. 100 főt alkalmazó cégnél. A beosztásom fejlesztő/tervező/rajzoló. Komplett gépeket kell terveznem, amibe lemezmunka is tartozik és ezeket a lemezeket helyben készítjük el. A legtöbb csoportvezetővel jól kijövök, viszont van egy, akivel egyre több közöttünk a súrlódás és úgy érzem, hogy jogtalanul. Többek között iskolában ha túlméreteztem egy rajzot, akkor akkora egyest kaptam, hogy nem fért rá a papírra, itt meg az ember lecsesz, ha nem méretezek túl egy ilyen alkatrészt. Ugyanúgy én vagyok a "hibás", ha a gépkezelő nem tudja rendesen leolvasni a rajzot. Ma eljutottunk arra a szintre, hogy lesz@rozta a rajzomat, mert szerinte nem egyértelmű (nem tudom, hogy egy lemezben pár furattal és 1 db 90°-os hajtással mi nem érthető, ha van 2 nézeti rajz + izometrikus ábra...).

A kérdésem hasonló területen dolgozó kollegáktól az lenne, hogy ilyen emberek mindenhol vannak? Értem én, hogy ő idős én meg fiatal és ezért egyből hülye vagyok, de azért ne a póráz vigye már a kutyát... Azt se lehet mondani rám, hogy egy beképzelt, okoskodós ember lennék, inkább túl csendes és visszahúzódó vagyok (bár neki egyedüliként a munkahelyen sikerült elérnie, hogy hangosan veszekedjek vele, amikor lehülyézett...). Komolyan néha miatta nincs kedvem bemennem dolgozni, mert tudom mi vár rám... a feletteseimnek egyelőre nem szóltam, de ha így folytatja még az se kizárt. :S


Köszönöm előre is a válaszokat :)



2013. aug. 22. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahol kettőnél több ember dolgozik, és van alá/fölérendeltségi viszony, ott nagyon nagy az esélye, hogy ilyenekkel hoz össze a sors. Köpj rájuk, és csináld rendesen a munkádat, ez a legjobb amit tehetsz (feltéve hogy a fizetés miatt megéri maradni, ha mégsem, akkor agyő, keress másik melót).
2013. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
160 nettó, mérnöki pozíció. A helyiek azt mondják, hogy rengeteg, mindenki más azt, hogy hülye vagyok ha ennyiért dolgozok... :)
2013. aug. 25. 11:15
 3/3 anonim ***** válasza:

"Értem én, hogy ő idős én meg fiatal és ezért egyből hülye vagyok,"


Így van, szerintem ennyi az egész.


Én szintén mérnökként dolgozom. Ott az irodában is van egy idősebb kolléga, ő mindenhol keresztbe tett akármit csináltam. Minden amihez hozzáláttam, tuti, hogy neki nem tetszett. Állandóan megtartotta a kiselőadásait, arról, hogy már 25 éve úgy csináljuk, 25 éve jó így, most is jó lesz így.

Egyszer udvariasan megmondtam neki, hogy gondolkodjon el azon, hogy 25 évig meg sem próbált változtatni egy munkamódszeren, esélyt nem adott arra, hogy a hiba kiforrja magát, hisz az alárendelt dolgozóknak meg sem mutatta az alternatívát, ahogyan még lehetne csinálni. (Esetleg jobban!)

Én ugye új voltam, kimentem a beosztottak közé, és ha nem is "haveri viszont" alakítottam ki velük, de velem nagyon közvetlenek. És elmondták sorban mik a problémáik. Ezeknek a problémáknak 90%-a olyan, hogy nem kerül semmibe megoldani, csak nem a "25 éve jó jó lesz további 25 évig" gondolkodással kell hozzáállni. Ami a kezemben volt, ott megfogadtam a tanácsaikat és az ő szempontjaikat figyelembe véve átalakítottam dokumentumokat, amiket mi csinálunk és ők dolgoznak belőle. Azóta is hálálkodnak, hogy könnyebb a munka, gördülékenyebb, nekem meg kb. mindegy volt hogyan készítem el.

Az öreg azóta is fúj rám, mert hát idejött az újonc, és rögtön megváltoztat mindent, pedig egyáltalán nem vagyok ez a törtető...

Azt sem mondanám, hogy a székét félti, mert a nyugdíj kapujában áll, ha ma azt mondanák, holnap nem kell jönnöd nem jönne egy percet sem dolgozni már...


Szerintem tegyél a fejére. Az a baja, hogy fiatal vagy, képzettebb is esetleg nála (még ha azonos a végzettségetek, akkor is korszerűbb ismereteid lehetnek, frissebb a tudásod, vagy más módszereket ismersz, ami előrébb viszi a rendszert.) Ő meg esetleg nem ismeri, és ha dicsérne ezzel elismerné, hogy egy """szaros""" jobb nála.

Én ezt látom a saját idős kollegámban, de tudod nekem pozitív visszacsatolása főnököm elégedettsége, és legfőképpen a beosztottak elégedettsége, hiszen én azért dolgozom, hogy olyan anyagot kapjanak a kezükbe, ami tartalmát maradéktalanul és hibátlanul végre tudják hajtani. És ha ebben segítem őket azzal, hogy az ő szempontjaik alapján készül a tartalma, az elrendezése, hogy jobban kézre essen, és használható legyen, akkor már megéri.



Amúgy a bérem 135 nettó. Ugyanez: mindenki lehülyéz, hogy ennyiért??? De azt csinálom amit szeretek, és a többiekhez képest bizony jó fizetés. Gyakornoki beosztásban szerintem főleg...

2013. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!