Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkatársam, akivel 7 éve...

Egy munkatársam, akivel 7 éve együtt dolgozom, nem hívott meg az esküvőjére! Hogyan reagáljak erre? Az összes munkatársat meghívta, csak engem nem.

Figyelt kérdés

Néhány kiegészítés:

-nem csak engem nem hívott meg, nem hívta még meg a takarítót, meg a karbantartót, de ezek késő este dolgoznak, nem is ismerjük őket. így ez még érthető.

- mindenkit meghívott a fentit leszámítva (meg engem leszámítva) még azt is aki csak 2 hónapja dolgozik ott

- együtt dolgozunk: nem úgy értve, hogy egy csapatban, közösen, hanem egy munkahelyen. nem kell közösen semmit se csinálnunk, de azért 7 éve csak látjuk egymás pofáját nap mint nap.

-a dolog már múlt idő, az esküvő megtörtént.


Kérdésem: menjek el szó nélkül a dolog mellett? A magánügye kit hív meg, számonkérni nem lehet, de azért ez így mégis furcsa, ez a negatív kitüntetés.


Mit tegyek?


2013. aug. 23. 14:38
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

na ez a másik amire nyílik a zsebemben a bicska.

érdekes infót? RÓLAM? és mégis mit?

hogy a hétvégén a teszkóban voltam? hogy defektet kaptam? hogy kiégett otthon a körte? Mégis milyen érdekes dolgot mondjak? semmi érdekes sincs bennem. hazudjak találjak ki minden kamut?


te is szívesen osztasz meg magadról egy-két érdekes információt.

2013. aug. 23. 15:48
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

Az érdekes, amit te annak tartasz. Olvasol könyveket? Nézel tévét? Szereted a filmeket? Jársz kiállításra? Van véleményed a dolgokról? Van hobbid?

Ezekről mind lehet beszélgetni.


Gyorsan elgondolkoztam azon, mi mindenről beszélgettünk ma a kollégákkal: István a király - milyen a régi, milyen az új; hogy van az egyik kolléganő beteg férje; kinek milyen szobanövényei vannak otthon; sikerült-e megjavíttatni a féket X autójában; hogy érezték magukat az egyik kolléganő gyerekei a nyaraláson.


Érdekes? Mihez képest... Nem agysebészet. Valószínűleg nagyon gyorsan el is fogjuk felejteni :) viszont az emberek nagy részének jól esik, ha megkérdezik, mi van vele és az is jól esik, ha elmondhatja.


Ha te egyiket sem igényled, az is oké, viszont akkor ne legyél fennakadva azon, hogy senki nem kíváncsi rád.

2013. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim válasza:
100%
Nem, hanem éppen ami pozitív dolog történt, arról mesélhetnél. Az a probléma, hogy csak a negatív dolgokat látod, a pozitívakat nem, és emiatt csak a rosszat látod. Ennek következményeként negatív dolgokat látnak belőled az emberek. Változtass a gondolatmeneteden, és csak a jóra gondolj. Meglásd, rövid időn belül már másképp fognak az emberek hozzád állni. Mindezt úgy mondom, hogy mikor bejövök akkor én is csak dolgozom (délkor eszem), és csak a munkanap végén hagyom abba a munkát, de néha-néha elbeszélgetek a kollégákkal (de csak rövid időre), és sokszor szoktak is kérdezni rólam, ez pedig jól esik.
2013. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Ember, te beteg vagy, minden jószándékommal csak azt tudom javasolni, keress fel szakembert. Tényleg. Jót fog tenni.
2013. aug. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Megmaradt a pénzed, nem kellett venni ajándékot.

7 éve együtt dolgoztok, csak találkoztok, akkor mit keresnél ott?

2017. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!