Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most kezdtem el tanulni...

Most kezdtem el tanulni vendéglátásszervező-vendéglősnek. Ott gond ha kék a hajam?

Figyelt kérdés

Még nem voltam a külső gyakorlati helyen, majd jövő héten, de nemtudom, hogy mit szólnak majd hozzá. Diákszerződéssel leszek ott, ugyhogy hacsak nem lesz rossz a magatartásom elvileg nem rughatnak ki. A szak pontosan pincér, szakács, üzletvezetőt takar kb, és ugye a pincérnek kell a megjelenés. Szóval egy orrpiercing és kék haj kifogásolható egy jó étteremben? Vagy későbbiekben így munkahelyet sem találnék?

19/L


2013. szept. 3. 20:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mert nem szivesen változtatok magamon...
2013. szept. 3. 20:48
 2/11 anonim ***** válasza:

Annyira megnézném *.*

Na mindegy.


Elvileg nem szólhatnak érte. Ha szólnak,akkor mondd,hogy a vallásod része,abba nem köthetnek bele :D

2013. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi :D:D
2013. szept. 4. 07:00
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát, ez nagyon értelmes hozzászólás volt az első válaszolótól... Sajnos nincs ami megvédjen, ha a munkáltatód úgy gondolja, hogy nem illik a megjelenésed a helyhez, akkor fel sem vesz, vagy kirúg a fenébe. Joga van kiválasztani a munkavállalóját, és ha nem tetszel neki, akkor semmivel sem mented meg magad, még akkor sem, ha a vallásodra, vagy akármi másra hivatkozol.

Ezt persze majd megtapasztalod magad is.


A vendéglátós szakmában fontos a megjelenés, és sokan vannak, akiknél a kék haj meg a piercing nem fér bele. Sajnos ez van.

2013. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Lehet,hogy nem tartod annak,de kicsit sem baj,mert nem annak szántam :)

Viszont komoly. Vallásra rengeteg mindent rá lehet fogni,ráadásul bele sem köthetnek,mert az mindenkinek a maga joga.

Más,kreált indokkal,persze lehet.


De ha a másik fele zavar,akkor azt komolyan mondtam,mert nekem bejon.

2013. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző: te még biztos elég fiatal vagy, ezért vagy ilyen naiv, de sajnos nincs igazad. Nem egy amerikai filmben élünk. Durvább dolgokat is megúsznak ma a munkáltatók Magyarországon, mint a vallás miatti kirekesztés. Azt meg ugye nem gondolod komolyan, hogy bármilyen munkaügyi perben bármilyen bíró el fogja hinni a posztoló kollégának, hogy a kék haj és a piercing a vallása része?


Arról nem is beszélve, hogy kirúgják, és 5 év múlva esetleg megnyeri majd a perét: addig miből él meg és miből tartja el a családját? És szerinted ha híre megy annak, hogy a kék haja miatt pereli a munkáltatóját, hová fogják felvenni? Még annak is nagyon nehéz ma munkát találni, aki ajánlóleveleket visz az előző munkáltatójától.

2013. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Naná,hogy nem nyerne!

De én itt most a visszatartó erőről beszéltem.


Különben szerintem ha összefogod,akkor talán elnézik. A piercing meg már nem olyan ritka,hacsak nem vagy teli vele.

2013. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A fülemben van több fülbevaló, az arcomon csak egy orrpiercingem van, egy patkó alakú, amit esetlek ki tudok scerélni kicsi pöttyre. A hajam meg úgy kék, hogy igazából elöl a fufrum, meg még egy kicsi hátrafelé. Majdnem a fele :D és fel is van nyírva egyik oldalt.

De ma voltam bent a külső gyakszi helyemen, az étterermben, ahol aztmondták, hogy egyenlőre nincs gond, legfeljebb többet leszek konyhán, és kevesebbet szolgálok fel. Ami nem is baj, mert legalább több időm lesz megtanulni főzni, mert belső gyakorlatom sajnos nincs , csak jövőre lesz, ahol főzni tanulhatnék. Két évig még úgyis tanulói szerződéssel leszek ott.

2013. szept. 5. 15:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Ráadásul frufrus :D

Amúgy a hajad többi része milyen színű?

2013. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát volt már pink meg szőke meg egy kicsi az eredetiből is, de szelidítettem a szineken, és a kéken kivül hátul az eredeti barna hajszínem van :)
2013. szept. 6. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!