Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt eddig a legdurvább/leg...

Mi volt eddig a legdurvább/legbunkóbb dolog, amit a főnökötök tett veletek?

Figyelt kérdés
Csak szeretném megnyugtatni magam, hogy nem csak az enyém rémes alak..
2013. szept. 10. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Huh. A legdurvább az volt, amikor megkért, hogy takarítsam le a fagyispultot egy hosszú nap után. Alig bírtam állni, de az apámnak nem mondok nemet, mert egy édes ember! :D
2013. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen lenyúlta a házipénztárt és az elszámolásnál rajtam kérte számon ordítva a különbözetet. Mindezt a túlórám 3. órájának kezdetén. Karácsony előtt.


A telephely a városon kívül volt, buszok se nagyon jártak, úgyhogy ő vitt el egy darabon mindig autóval, de aznap, este 7-kor, sötétben, télen ott hagyott kint a pusztában, mivel nem volt számára kielégítő az a válasz, hogy ott van nálad a pénz b.meg (na jó, nem így mondta, hanem finomabban).

Úgyhogy szépen begyalogoltam a városba, sötétben, az út szélén, kivilágítatlanul, -5 fokban.

Úgy, hogy egy közeli telephelyen éppen karácsonyi céges buli volt, és a nagy bulizásban elütött valakit egy autó az úton.

Azóta már nem dolgozok ott, nem is tudom miért. :)

2013. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
szabadnapot adott, amikor nem kértem :D
2013. szept. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mostani főnökeim rendesek, de a régiek... huhú... jó kis lista van.


Főnök 1:

- ha egy pici hibát vétettünk, akkor írt nekünk e-mailen lecseszést olyan stílusban, hogy a legnagyobb ellenségemmel sem beszélnék olyan paraszt stílusban... káromkodott, fogyatékosnak nevezett minket, bmegelt, degradáló jelzőkkel illetett... (otthonról végezhető meló)

- úgy volt megbeszélve, hogy ünnepekre 50%-kal több fizut kapunk, ha akkor dolgozunk, egy nappal előbb közölte, hogy ja, az csak 25 lesz... aztáb végül a felette levő főnök 50%-ot adott, amikor meglincseltük ezt a hülyegyereket (diákmunkás meló volt, ő korábban elkezdte, nálam is egy évvel fiatalabb volt akkor, fejébe szállt a hatalom a kis gyökérnek)


Főnök 2 (pultnál árultam sálakat, ékszereket):

- piásan jött be leltározni, és nem tudott 12-ig elszámolni, ezért meggyanúsított, hogy nem figyeltem, és loptak tőlem

- minden volt üzlettársa, főbérlője engem zaklatott a pultnál, mert senkit nem fizetett ki rendesen; meg egy idióta haverja is folyton ott tengett-lengett a pultnál, és nem szólt volna neki a főnök, hogy munka közben talán ne tartson minket, melósokat fel

- volt egy olyan is, hogy kirúgta a váltótársamat, mert az folyton késett, elkéredzkedett, egy órában 6x ment cigiszünetre... amúgy jogos volt, csak hát nem gondoskodott pótlásról. Szintén piásan beszélt egy ismerősével, és tökre félreértette, amit mondott neki, mert a csaj felajánlotta, hogy néha bejön segíteni, amíg a helyzet stabilizálódik, erre a főnököm ezt úgy értette, hogy jön rendesen dolgozni... aztán kiderült, hogy nem, és többet mehettem be dolgozni, mint az előre megbeszélt...

- még mindig lóg egy havi fizummal

- megbeszélte a lányával, hogy menjen oda a pulthoz, és kérjen el tőlem egy sálat. Az így oké, de nekem előre nem szólt. És én látom ebből, hogy jön egy vadidegen csaj, aki azt mondja, a tulaj lánya, és én adjak neki oda cuccot. Hát mondom, ezt bárki mondhatja, felhívom a főnököt. Ő meg elég ingerült a telefonba, hogy igen, ez van, miért hívogatom, adjam oda a kicsi lányának... nekem, 20 éves egyetemistaként kellett elmagyaráznom egy 45 éves palinak, hogy ha nem szól előre, akkor honnan tudhatnám, hogy nem egy csaló kér tőlem cuccot, aki ingyen sálat akar tőlünk (meg akar minket lopni)...


Főnök 3 (kulturális szcéna):

- szedett egy gyógyszert, ami kikezdte az agyát, és ez abban tetőződött, hogy gyakran nem azt mondta, amit gondolt. Mi meg ugye azt csináltuk, amit mondott. Erre elkezdett velünk ordítani meg undorító módon káromkodni (teszem hozzá, egy NŐ), hogy szarul csináltuk, mert nem azt csináltuk, amire gondolt. Akkor 20adszorra is elmagyaráztuk neki, hogy de nem ezt mondtad. Akkor a végén meg már az lett, hogy: tudhatnátok, hogy milyen vagyok. Kérdezzetek rá, hogy azt gondolom-e! (bocs, nem szociális munkásnak mentem oda, hanem adminisztrátornak, és nem, nincs időm minden kérdésedre

- szintén egy hülyesége meg felelőtlen ígérete miatt a szüleim elég kellemetlen helyzetbe kerültek, és amikor ezt megmondtam neki, elkezdte mondani, hogy én hisztériázom, meg tudhattam volna, hogy ez nem az ő feladatköre, és nem kellett volna komolyan vennem az ígéretét

- ugyanazt a dolgot, amit simán elnézett más munkatársaimnak, szájhúzogatva engedte meg nekem, és 3 nap múlva ordított velem, hogy milyen trehány és érzéketlen vagyok, hogy meg mertem kérdezni... ebben az a szomorú, hogy míg a másik munkatársam konkrétan kijelentette, hogy ő nem jön fél napig, mert ezt meg ez intéz, én legalább rákérdeztem, hogy elenged-e (ingyenes gyakornoki munka volt)

- mindenkinek szólt egy elvileg igen fontos sürgős telefon miatt, nekem nem, aztán már csak én voltam bent, amikor hívták, és mondtam, hogy épp nem ér rá, hívják vissza később. És akkor ott ordított velem, hogy de ez sürgős és mondta...

- egy igenis fontos rendezvényre, amit már miatta csúsztattak, negyed óra késéssel érkezett meg, emiatt minket, a titkárokat b.tatták a helyi szervezők... és amikor belibbent, még bocsánatot sem kért senkitől... meg amúgy is, volt olyan külföldi szakember, aki akart vele interjút, baromi nagy lehetőség, és csak a 3. megígért időpontra volt képes odatolni a képét, és nekem kellett mentegetnem, hogy "hát az XY azért nem tud jönni, mert...".

- rendezvényt szerveztünk, és annyira nem vette a fáradságot, hogy a kb. 10 fős külföldi szakemberes vendéglistát végignézze, és az egyik vendéget nem akarta beengedni, mert nem ismerte meg, és mert baseballsapka volt rajta, azt hitte, egy proli magyar :(. Ha legalább megkérdezte volna, kicsoda, de nem... és ez mind rajtunk csapódott le utána

- akkor is elég kínos helyzetbe hozott, mikor elküldött egy rendezvényre minket felügyelni, és az egyik munkatársamat utána önkényesen visszatartotta, mert nincsenek kész ezzel meg azzal... de a lány vitte volna az egyik szervezőnek a számlát. És erről nekünk nem szóltak. Jó, a rendezvény főfejes palija is elég tahó volt, mert nem is szépen kérte a számlát, hanem "És a számla hol van?", épp, amikor telefonáltam... de akkor is, ha egyszer megígértük, hogy odavisszük...

- volt szintén olyan is, hogy mert a munkatársaim rosszul nyomtattak infós anyagokat, nekem újra ki kellett nyomtatni, megmutattam a jó verziót a főnöknek, elmagyaráztam, hogy miért kellett újranyomtatni, és aztán vittem magammal másnap. Délután egy ordítós telefonhívás, hogy én milyen hülye vagyok, hogy otthagytam az infóanyagokat. Nem, nem tudtam neki elmagyarázni rendesen, hogy értse, hogy azok a rossz anyagok, a jókat elvittem, elmagyaráztam neki előző este...

- 4 félévre ígért fizut, egyre kaptam, és azt is elég nehézkesen, és majdnem nekem kellett még számlaképes ismerős után rohangásznom, amikor nem ebben állapodtunk meg az elején

2016. nov. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!