Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetnék orvos? Bővebbe...

Hogyan lehetnék orvos? Bővebben lent

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és orvosként szeretnék megélni. Bioszra megyek tovább egy gimnáziumba és ha minden jó onnan egyetemre.Letudnátok írni,hogy mivel jár ha belevágok ebbe?Sajnos most a lelkesedésem kicsit megroggyant mivel ha jól hallottam kell egy felsőfokú biológia és angol érettségi is.. Magamról annyit mondanék,hogy elég szivacs agyam van, gyorsan tudok tanulni is és megértek mindent de ezzel szemben nem vagyok valami szorgalmas attól félek,hogy ez nekem sok lesz.. a tanárok szerint középiskolában megfogom szedni magamat igazodni fogok a tempóhoz. 13 évesen már itthon anatómiát olvastam (a biosz órának akkor köze nem volt ehhez egy nagyon picit értek azokhoz a dolgokhoz.

Tehát letudnátok írni az egész hosszú folyamatot majd milyen lesz a középiskolában, ha eljutok akkor az egyetemen? Mire kell figyelnem? Mit kell tennem hogy még jobb legyek és még sikeresebb hogy bejussak az egyetemre?

Köszönöm!!



2013. szept. 27. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod:) Emelt biológia és kémia érettségik kellenek az orvosira, nem angol. Ha nem vagy szorgalmas, abból lehetnek hátrányaid az egyetemen. Csak rajtad áll, hogy mennyit tanulsz, összeszeded-e magad vagy sem. Az anatómiát azt nem csak olvasni kell majd, keményen be kell seggelni. Rengeteg dilettáns orvos van, közéjük ne akarj tartozni. Fontos, hogy jó diagnózist állítson fel egy orvos, és hogy a megfelelő kezelést alkalmazza. Ha ezt a pályát választod tulajdonképpen életed végéig tanulnod kell, folyamatosan továbbképezni magad. Szorgalom és elhivatottság nélkül bele se vágj majd, mert ezt a munkát is ugyanúgy lehet utálni mint bármelyik másikat, itt viszont emberek életével "játszanál", tehát nem jó ha nem szívből csinálod. A szorgalom kell. Nyugi amúgy, általánosban én is lusta voltam, sőt még gimnáziumban is. Egyetemen rájön az ember, hogy azért kell az. Túl sok az információ, a tananyag. Tanulás nélkül maximum elégséges lehetsz. Ezen a pályán az kevés. Legalábbis a páciensek érdekeit nézve mindenképp. Nem csak a jó érdemjegyek számítanak, de én speciel nem engedném, hogy akárki is 60%-os tudással embereket kezeljen. Ez már az én egyéni véleményem volt:) Ha jó emelt bioszt meg kémiát akarsz tenni, akkor viszont már gimiben elkezdheted odatenni magad:)
2013. szept. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem is csak olvasgatom vannak részek amik megmaradtak pl. az emberi szívnél öt darabot feltudok sorolni, a szemnél hetet.Az angolt azért írtam mert nem igazán vagyok tisztában az egyetemi továbbtanulással kapcsolatos dolgokkal de az angol érettségivel lehet pontokat vinni

Én nagyon szeretném ezt megvalósítani csak tele vagyok kételyekkel magammal szemben, nem vagyok egoista de mondták már és tudom is hogy jó tanuló vagyok és értelmesebb is mint az átlag a korosztályomban.

2013. szept. 27. 01:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha marad a mostani rendszer addig, akkor nem viszel pontokat az angol érettségivel. A biológia és a kémia emelt érettségiddel fogsz pontot vinni, semmi mással. A kételyek természetesek, de amiben nem hiszel, hogy meg tudod csinálni, az nagy valószínűséggel nem is fog sikerülni. Általánosban még sokat ér az ember az átlagon felüli képességekkel, de ez a tanulmányok előrehaladtával szorgalom nélkül egyre hátrébb kerül. Egy szorgalmas, de átlagos képességű ember többet elérhet (és többnyire el is ér) mint egy tehetséges, de lusta ember. Ne kételkedj, hanem tedd oda magad. Majd gimiben meglátod, hogy mennyire megy. Ki fog derülni, hogy jobb vagy-e az átlagnál:) Nem tudom milyen orvos szeretnél majd lenni, de nem csak az a lényeg, hogy értelmesebb legyél az átlagnál:) Sőt ha átlagosan vagy csak értelmes azzal sincs semmi gond. Arra vigyázz, hogy ha eljutsz odáig ne szállj el magadtól, mert félek te hajlamos vagy rá. Én csak sok sikert tudok kívánni neked az úton, csak kérlek ne pénz miatt csináld:) Akkor inkább a kutatási részét javasolnám nem a klasszikus formát:) Emlékezz majd a szavaimra 10 év múlva:D
2013. szept. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Biológia és Kémia/Fizika emelt kell hozzá. Én személy szerint ajánlom a kémiát, mert bár nehezebb, könnyebb bentmaradni vele. Azért a szorgalom nem árt, nem olyan könnyű bekerülni, és ha csqk fizetősre vesznek fel (tehát nem elég a pontod a támogatottra) az nem egy olcsó dolog, én ezért nem mentem végül idén.

Angol érettségi kell, épp ugy mint a matek a magyar es a töri is, csak nem emelt szinten... fölöslegesen ne strapáld magad :D

2013. szept. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne a pontokkal kalkulálj egyelőre, mire odajutsz, úgyis 26-szor változik még az egész felsőoktatási rendszer.

Biosz, kémia mindenképpen kelleni fog valamilyen módon, a nyelv pedig az életben boldoguláshoz kell, na meg nyelvvizsga nélkül nem is kapsz diplomát, orvosi mellett pedig tuti nem lesz felesleges erőd/időd ezzel foglalkozni, egy középfokút minimum tegyél le gimi végéig.

Szorgalom az viszont kell. Gimiben igenis tanuld a törit is, hasznát nem fogod venni, de arra kiváló, hogy a memóriádat és a "seggelési" képességeidet fejleszd vele. Versek ugyanígy, lesznek dolgok, amiket az egyetemen is olyan szinten kérnek vissza, mint a Himnuszt. :D Persze sokan csak későn jönnek rá, hogy működik a rendszer, első évben gyakori pár bukás de legalább rájössz, mit várnak pontosan, egy év csúszás meg nem a világ vége, inkább lassabban, de biztosan tanuld meg, mint hogy egy kettesekkel átvergődött tessék-lássék tudásod legyen.

Persze utána még mindig nincs vége a dolognak, ha elvégzed az 5 évet. Utána még pár év gyakorlati tanulás, rezidensi idő. És ha valami szakterületet választasz, azt is évekbe kerül elsajátítani, megint sok gyakorlati idő... tehát tipikusan életed végéig kell tanulni, folyamatosan naprakész információkat szerezni, stb,stb.

De ami még fontos: hiába tanulsz, mit a gép, és tudsz mindent. Ha nincs benned emberszeretet, türelmetlen vagy, akkor inkább bele se vágj. Nagyon sok pocsék orvos (és pedagógus) van, aki szakmailag szuper, emberileg egy nagy nulla. Ez bizony olyan hivatás, ahol sok emberrel és sorssal lesz dolgod. Pont a minap volt egy kérdező, aki orvosis elsőéves, és gyakorlatilag többször leírta, hogy megölné az anyját. Csak mert volt egy kis problémájuk... hát remélem hamarabb zárt osztályra teszik, mint hogy praktizálni kezd. :D

A gimiben pedig nyugodtan elmondhatod a tanáraidnak, hogy orvosi pályára készülsz, tudják általában (főleg egy bioszos suliban), hogy miket kérnek felvételihez, esetleg egyéb, tananyagon kívüli dolgokról is kaphatsz anyagot, stb. Kitartást, sok sikert!

2013. szept. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Ez most nagyon jól jött! :D
2013. szept. 27. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!