Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám tapintatosan...

Hogyan tudnám tapintatosan közölni a munkatársammal, hogy nincsenek megelégedve a többiek a munkájával?

Figyelt kérdés
Van egy kedves kolléganőm, akit úgy emberileg szeretek, de a munka területén elég megbízhatatlan. Látom én is, hogy lassú, nem veszi észre a feladatot, hárít, természetesnek veszi, hogy más elvégezze helyette. Ezzel kiakasztja a többi kollégáinkat is, ők még nem szóltak neki, csak puffognak. A főnök már beszélt vele, bár nem tudom, hogy akkor mire jutottak. Azért gondoltam, hogy én beszélnék vele, mert kedveljük egymást.

2013. okt. 9. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá, hogy látod, gondjai vannak a munkával, és hogy tudsz-e segíteni. Merthogy nehogy aztán elküldjék emiatt. Szóval segítő szándékkal közeledj, ne kioktatólag.
2013. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyelten jó tanács amit adhatok, hogy maradj ki belőle, tudod, ne szólj szám...
2013. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha ilyesmit a fonok intez. De ha tenyleg annyira joban vagytok, akkor ulj le vele teazni, es mond meg egyenesen, hogy jot akarsz neki, segitesz ha tudsz, de felted, hogy gondja lesz, ha nem valtoztat.
2013. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a te tiszted,és nem is tanácsos mindezt a tudomására hozni.Nyilván majd a főnöke,a kollégái,esetleg saját meglátása alapján rájön a dörgésre.Addig felesleges ezzel pluszban cseszegetni,úgyis tudja,mi nem stimmel.
2013. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, attól függ, milyen viszonyban vagytok. Ha majdnem baráti a viszony (részéről is), akkor a harmadik válaszolóval értek egyet, de ha egyszerűen csak szimpatikus neked, akkor a másodikkal.

(#1 voltam.)

2013. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy szokták ezt mondani kúltúráltan hogy, Embeer -Mi a francért nem dolgozol?? :D

Talán adjatok neki munkát. De ne szívatásból hanem olyat ami fontos.

Vagy olyat amivel el tud pepecselni. Nem tudok hozzászólni nem tudom milyen munkakört tölt be.

2013. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk, kb. egy hónapja történt hasonló, de csak nagy veszekedés és sértődés lett a vége. Az a baj, hogy a kolléganő nem így látja magát, főleg ha mártírkodó típus (nálunk ez van). Tapintatosan lehet közölni, de a reakción majd ne lepődj meg. Szerintem ez a felettes feladata lenne.
2013. okt. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Beszélt vele a főnök újra, és most nagyon pörög. Most megmutatta, hogy igenis tud, csak lusta volt eddig.
2013. okt. 25. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!