Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Hogyan adjam tudtukra tapintat...

Hogyan adjam tudtukra tapintatosan, hogy rosszul esett, hogy nem köszöntöttek fel?

Figyelt kérdés

Ma van a névnapom, és a legjobb barátaimnak sem jutottam eszükbe. Én mindig vettem nekik valami személyes ajándékot a köszöntés mellé. Tudom, hogy nem a legfontosabb dolog egy névnap, és ajándékot sem várok, de annyira érzékenyen érint, hogy pont ők felejtenek el.

Hogy tudassam velük, hogy rosszul esett?

Köszönöm a válaszokat! :)



2013. aug. 5. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Még nincs vége a napnak, még történhet bármi :)
2013. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát igen. A névnap nem az az alkalom, amikor a facebook kijelzi, kinek van éppen évfordulója. :)

Egyszerűen durva szemrehányás nélkül add a tudtukra, hogy ma tartod. Persze, ha István vagy véletlenül (ok, tudom, Krisztina van ma), akkor meg ne csodálkozz. Néha én sem köszöntöm fel az olyan embert, akinek 3x van névnapja feltüntetve a naptárban... :S

Kérdezd meg, mi az oka annak, hogy elfelejtettek? Szerintem ennél egyszerűbb megoldás nincs. Én jó ideges lennék, mert én is mindenkinek kedveskedek, de tuti elfeljtik a kollégáim a születésnapomat augusztus végén...

2013. aug. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Krisztina vagyok, ebből is van több egy évben de a naptárban csak egyszer van feltüntetve (ma, augusztus 5-én).

Beszéltem is ma azokkal akiktől elvárom, de nem tűnik fel nekik.

Persze tudom, hogy még nincs vége a napnak:)

2013. aug. 5. 16:20
 4/9 anonim válasza:
Boldog névnapot! :) Amúgy velem is megesett ez. Semmit sem csináltam. Főként mert én férfi vagyok és nem csinálok ügyet belőle annak ellenére, hogy nem esik jól, viszont kiderül, hogy ki is az aki csak saját magával van elfoglalva így tudom mit várhatok tőlük.
2013. aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi, és a válaszokat is köszönöm.

Én sem tudok semmit csinálni, max majd kiheverem. :)

2013. aug. 5. 18:29
 6/9 -domca- válasza:
Nekem negyedikén volt. Egyedül csak a vőlegényem köszöntött fel, senki más ( se szülök, se haverok, se barátnők )
2013. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ki nem sz_ra le, hogy mikor van a névnapja? Én a születésnapomat sem várom el senkitől, hogy megjegyezzék, mert ne az év egyetlen napján hányjanak oda egy "boldog szüli, névnapot" dumát, hanem a maradék 300+ napon legyenek figyelmesek, és vegyenek inkább egy rudit, amikor boltba mennek... Többet ér az apróság, mint az ilyen b_zi "ünnepnap" számomra...
2013. aug. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia, bocsi, lehet (sőt biztos) hogy már nem aktuális a kérdésed, de azért leírom...

Én is Krisztina vagyok, engem felköszöntöttek a névnapomon, kivéve egy embert.. azt akit nagyon-nagyon szeretek... egész nap vártam a hívását, vagy valami sms-félét, hátha eszébe jutok, de semmi.. azt hittem elfelejtett, de aztán... mikor már este fél 9 is elmúlt, hirtelen beállított hozzám egy szál rózsával. A kapuban ölelkeztünk. Mondanom sem kell, ez volt életem legjobb névnapja... : Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy bármi lehetséges.. csak hinni kell benne. :)

2013. aug. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hátmiaszarcsimbóktólrothadónagybüdöspicsävalvoltatokelfoglalvahogyelfelejtettétekanévnapomat?
2013. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!