Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az emberek többsége ma is dolgozik?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 14:12
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
73%
Remélem, aki lepontozta az ápolónőket, soha nem kényszerül rá, hogy ünnepnapot kórházban töltsön. Kicsit azért gondolkozz el :(
2013. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
50%

Traktoros október végén,bőven kihagyhat egy napot.

Vállalkozó maga ura ennek minden előnyével és hátrányával még mindig nem értelek. Emberek többsége pedig ma nem dolgozik.

2013. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
60%
Traktoros meg nem dolgozik hóban, én akkor is megyek.
2013. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
55%

Na és? Minden szakmának más a munkarendje. Én pl. nyáron az irodában szinte lábat lógattam, míg januárban a záráskor 3 hétig folyamatosan napi 12-14 órában szinte csak pisilni álltam fel heti 6 napot. Miközben a férjem a fenekét vakarta a munkahelyén - nyáron viszont neki kellett belehúzni, szabit sem lehetett kivenni.

Az élet igazságtalan.

2013. okt. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
92%
Rengeteg gyár van idehaza, nem áll le egy percre sem a termelés. Ők is nyomják az ipart ma is éjjel-nappal. Általában jobb helyeken van erre valami plusz pénz.
2013. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
73%

A ma is dolgozók többsége mind mások egészségéért, biztonságáért felel. Mert nem csak a doktornéni és nővérke ül bent ünnepekkor, hanem a rendőrök, tűzoltók is "lelkesen" várják,hogy mikor gyullad fel egy karácsonyfa vagy esik egymásnak egy boldog,ünneplő család.


Szóval ma többnyire a közalkalmazottak dolgoznak, de igaza van az egyik válaszadónak, legyél olyan szerencsés,hogy soha ne essen bajod ünnep napon.

2013. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
81%

12

Ne beszélj butaságokat. A traktoros épp most nem hagyhat ki egyetlen munkanapot sem. Egy mezőgazdasági cégnél dolgozom az irodán, és nálunk ma is munka van, mint az elmúlt két hónapban zsinórban, hétvége nélkül. Pont ez az időszak az amikor ezerrel kell dolgozni. Ma is megy az aratás még sok helyen, talajmunkák stb..

De ugye nekünk is dupla pénz jár erre a napra. De pl egész decemberben szabin vagyunk. Most van munka most kell dolgozni.

Amúgy kedves kérdező addig amíg megfizetik a munkám és megkapom a fizetett ünnepepre járó pénzt is addig nem igazán érdekel hogy ma október 23 van. Majd novemberben már kevesebb lesz a munka és akkor ráérek pihenni.

2013. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
51%
Az én ismerettségi körömben senki nem dolgozik, pedig egészségügyis is van. Az utcában is azt láttam, hogy mindenki itthon volt, kertészkedtek, bográcsoltak. Illetve FB-n az ismerőseim 90%-ánál láttam, hogy valahova kirándulni mentek, mert betaggelték magukat. Amúgy nincs erről véleményem. Olyan a munkahelyük, és kész. Ettől a naptól nem áll meg a világ. Más meg minden hétvégén dolgozik, míg az az emberek többségének szabadnap.
2013. okt. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
89%

Én ismerőseim közül szinte mind dolgozik ,de nem irodisták hanem termelnek, gyárban üzemekben melóznak. Ott nincs megállás, ha leáll a gép akkor nem termel ,oda a profit.


Vendéglátósok is dolgoznak, éttermek ,szállodák stb. Karbantartók ,futárok, és a sok közalkalmazott egészségügy ,rendőrség ,tűzoltók, az ilyen olyan ügyfélszolgálatosok ,közüzemet fenntartók ,hibaelhárítók ,kutasok, sok boltos ,mind melóznak.


Ezekben a szakmákban nem létezik ünnepnap szombat vasárnap ,csak munkanap és nem munkanap.


Engem kifejezetten irritál mikor rádióban tv-ben a örömködnek a "hosszú hétvégéknek" meg ,hogy de jó péntek van! Kinek ?? A lakosság egy kis részének ,a többi ugyanúgy melózik.

2013. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
76%

Bocs, de egy traktoros miben különb, mint egy ápoló vagy egy orvos? Egyelőre egy ápolónak sokkal inkább meg van kötve a keze. A mezőgazdasági munkás mondhatná azt, hogy ünnepnap van, az a búza még holnap is ott fog állni. De egy ápolónő nem mondhatja a betegeknek, hogy akkor most egy napig senkinek ne fájjon semmije, ne legyetek éhesek, szomjasak, ne legyetek rosszul, mert most nekem szabadnap van.


Bár amin meglepődtem, hogy egy környékbeli élelmiszerbolt-hálózat a mai napon is rendesen nyitva van.

2013. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!