Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az emberek többsége ma is dolgozik?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 14:12
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
#17: te magad írtad: egész decemberben szabadságon vagy. Nem akarom szítani a feszültséget az egészségügyi alkalmazottak és a mezőgazdasági munkások között, na de a két munkakör közül az egészségügyisek szívnak inkább azzal, hogy gyakkorta még karácsonykor sem lehet együtt otthon a család.
2013. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
51%
ez oly jellemző rátok,hogy csak b*szlatni tudjátok a másikat,meg beszólogatni,Zéró Tolerancia..Sajnálom ezt az országot,de komolyan.Nem véletlen tart itt a színvonal
2013. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
De míg az egészségügyi dolgozók nyáron a hűvösben vannak addig a mezőgazdaságban dolgozók a tűző napon dolgoznak.
2013. okt. 23. 16:29
 24/36 anonim ***** válasza:
89%
Ez aztán az érv. Kib nevetséges ezen veszekedni.
2013. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
94%

A mezőgazdaság elsősorban az időjárástól függ. Most tiszta, meleg idő van, vannak olyan munkák amiket még a talaj menti fagy előtt meg kell csinálni. Ez nem úgy működik, hogy na ma kihagyok egy napot, mert nehéz kiszámítani meddig tudják még ezeket a munkákat megcsinálni. Ez az időszak gyakorlatilag versenyfutás az idővel.

Egyébként nekem szinte minden ismerősöm dolgozik. A gyárakban nem állítják le a gépsorokat, folyamatosan dolgozni kell. Több irodában is dolgoznak, mert a külföldi cégeket pont nem érdekli, hogy nálunk milyen ünnep van.

2013. okt. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
84%

Mérhetetlen nagy intelligenciára vall privát üzenetben szаrházinak titulálni valakit, csak mert nem tetszik a véleménye.

Bocsánat, kedves mezőgazdasági munkás, de attól, mert te ezt a munkát választottad (vagy ha nem választottad, képességeid alapján ennyit voltál képes elérni), még nem kéne másokat szаrházinak titulálni, csak mert nekik ma szünet van.

Azért meg végképp nem kéne elszállni magadtól és istennek képzelni magad, mivel te élelmezéssel kapcsolatos munkát végzel. Senki nem kötelezett arra, hogy ezt a munkát végezd, és abban, hogy ki a szаrházi, inkább ne menjünk bele.

Mellesleg: te is csak a munkádat végzed, nem vagy isten attól, mert egy kényelmes kombájnban aratsz. (Nagyszüleink idejében, amikor kemény munkával, kézzel arattak, ahhoz képest bent ülni a munkagépben messze nem ugyanaz.) Te sem jótékonykodásból dolgozol, ez a munkád. Mint ahogy a péknek az, hogy megsüsse a kenyeret, a boltosnak meg az, hogy eladja. Én meg megveszem. Szóval kérlek, ne emeld isteni magaslatokba magad, mert egyelőre te nem adsz nekem semmit, csak elvégzel egy munkát, aminek a termékét közvetve megvehetem.

2013. okt. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
#23: az egészségügyi dolgozók meg beteg emberekkel vannak körülvéve egész évben, mialatt te kórokozóktól távol ülsz a munkagépben.
2013. okt. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Hol vagyok hűvösben nyáron a kórházban? Légkondi nincs, ötből egy beteg nem enged ablakot nyitni, hát döglődünk.
2013. okt. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint a közelünkben lévő kiskocsma csaposának követni kellene a többséget, és szorgalmasan tölteni a poharakat, mert szomjasak vagyunk.
2013. okt. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

20-21

17 voltam. Nagyon félreértettétek a válaszom. Én véletlenül sem mondanék rosszat az ápolókról és az orvosokról, vagy bárkikről főleg ismeretlenül. Csak annyit írtam hogy a mezőgazdaság is dolgozik. És itt is mennie kell a munkának. A gazdák egy napot sem engedhetnek meg maguknak most, mert sok függ az időjárástól, meg minden más egyébtől. Ma ennyi az átvételin ár holnap annyi. Te sem várnál az aratással ha kint lenne több száz esetleg több millió forintod a földeken. Szóval nincs szünet. És az hogy decemberben otthon vagyunk az egy nagyon jó dolog, de míg mások júliusban nyaralnak addig mi akkor is aratunk. Szóval én véletlen sem mondtam semmi rosszat bármely más szakmára, mert nem látok bele, csak azt szerettem volna ha ti is bepillantást nyertek a mezőgazdaságba. Látom a kollégáimon hogy ők is kivannak, egész évben sok a munka, sokszor nincs se ünnep se hétvége. Meg az hogy decemberben otthon van 1 hónapot nem pótolja az egész éves kimaradásokat a gyerekeiknél családjaiknál.De gondolom ez bármely más szakmában, munkakörben előfordulhat.

2013. okt. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!