Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy szedjek elég bátorságot...

Hogy szedjek elég bátorságot a felmondáshoz?

Figyelt kérdés

Van egy kriminálisan pocsék munkám, ami kikészít idegileg engem is, és így a párom is. Heti 56-60 óra, életem az nincs mellette.

Már egy ideje beszéltük, hogy fel kéne mondanom, de mindig halasztgatom. A sógorom is velünk él, azt mondták, ne aggódjak, amíg nem találok új állást, ők eltartanak.

De én ettől félek: voltam az egyik exemmel ilyen helyzetben, és ő elég hamar megunta a dolgot, három hónap után közölte, hogy azért nincs munkám, mert nem is akarok, és neki ebből elege van, holnap költözzek.


Rettegek, hogy mi lesz, ha itt is ez lesz? Legutóbb 4 hónap volt, mire munkát találtam, mi lesz, ha most is ez lesz? Mi van, ha ezt már a párom és/vagy a sógorom nem tolerálják?

A másik, hogy mindkettejükre szükség van, mert egyedül a párom fizetése nem elég kettőnknek. Kettejüké szűkösen elég hármunknak. De mi van, ha közben velük történik valami? A párom építőiparban dolgozik, pont ma mondta, hogy ha most elveszíti a munkáját, tavaszig tuti nem talál újat.

Ők most meg vannak sértődve, hogy nem bízom bennük. De az előzmények után ez nagyon nehéz. Egyébként szerintem bízom bennük, a körülményekben nem bízom. A jelenlegi munkám fix, mert még egy olyan hülye nincs, aki ennyi pénzért ennyit melózik. De hogy mi lesz a jövőben, olyan bizonytalan... muszáj felmondanom, de így hogy?


2013. nov. 16. 22:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem építenék a sógorom fizetésére. Még a párom ajánlatát talán elfogadnám, de így, hogy a sógorod és a párod tartson el ki tudja meddig... ezt így nem, ez túlzás.
2013. nov. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Add be az önéletrajzodat ezer helyre, valahonnan biztos hívnak, és akkor mondj fel.
2013. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a jelenlegi munkám mellett nem tudok interjúzni. Egyszerűen nincs rá időm, elszabadulni pedig nem tudok, nincs se szabadság, se betegszabadság. Szóval új munkát így nem tudok keresni.
2013. nov. 16. 22:30
 4/19 anonim ***** válasza:
Elmondtad nekik,hogy nagyon félsz és nem szeretnéd őket megsérteni?
2013. nov. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Így van add be az önéletrajzodat oda ahová csak lehetséges akár megvan hirdetve állás, akár nincs. előbb utóbb behívhatnak soron kívül ha hirtelen kell ember és akkor ha felvettek odamész a főnöködhöz és megmondod hogy azonnal fel akarsz mondani.

Én is tavaly utáltam meg a munkahelyem igaz idegileg nem készített ki annyira, inkább csak a szervezetem mert vegyi gyárban dolgoztam és az anyagok miatt teljesen leépültem nagyon sokat fogytam ami nem baj de az orvosom szerint gond mert egészségtelen fogyás plusz a vérképem is egy katasztrófa volt akkor, amit gyógyszerekkel tudtunk helyre hozni. A barátnőm is mondta hogy mondjak fel a szüleimnél éltünk tehát anyagilag nem vágott volna minket földhöz de megvártam mire behívtak egy helyre szerencsére össze is jött és már 2 héttel később kezdhettem is addig a régi munkahelyemen kivettem a szabadságokat amiket ki kellett elintéztem a papírokat a régi és az új munkahelyemen, és amikor felmondtam másnap már mehettem be az új munkahelyemre aláírni a szerződést és utána már kezdődött is a munka. Szóval ameddig nem találsz mást próbáld kibírni, nem lehet olyan szörnyű.

2013. nov. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Elmondtam, hogy félek és mitől félek, de csak azt a választ kaptam, hogy ne féljek és legyek tökösebb.


Az a baj, hogy ez a munka 9-22 óra között teljesen leköt. Se szabadság, se ebédidő, mikor interjúzzak így? Egyébként se vagyok túl meggyőző, már tisztára zombi lettem...

2013. nov. 16. 22:38
 7/19 anonim ***** válasza:
Beadod ezer helyre a jelentkezésed, valahonnan felhívnak, ekkor és ekkor interjú, munkahelyen megmondod, hogy ma nem mész be, ha nem tetszik rúgjanak ki. Ennyi, nem kell túlbonyolítani. Ha úgyis fel akarsz mondani nem mindegy? Így legalább az első interjúig van állásod.
2013. nov. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Annyiban nem mindegy, hogy nem vagyok bejelentve és akkor jó eséllyel nem fizetnek ki. Márpedig nem vagyunk olyan nagyon eleresztve.
2013. nov. 16. 22:49
 9/19 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem h milyen munka ez ?
2013. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Így már mindjárt más szemszögből látok mindent. Így se munkanélküli, semmi. Akkor viszont mondj fel. Ne tedd tönkre magad. Biztos találsz munkanélküliként állást, amikor már lesz időd keresgélni. Először jó lesz bármi, úgyis próbaidőre vesznek fel, 3 hónapig. Ha nem tetszik, elmész. De elmondhatod, hogy addig is dolgoztál. Én reggeltől estig járnám a gyárakat, vagy bármit, ha munkanélküli lennék, és van esélyem a felvételre. Akár szalagmunka, akár kereskedelem, csak legyen állásom. Ha nem tetszik meg továbblépsz.
2013. nov. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!