Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az alábbi szituációban kinek...

Az alábbi szituációban kinek kell kezdeményezni a tegezést?

Figyelt kérdés

Tehát nem rég kezdtem el dolgozni, ez az első munkahelyem. Aki betanít egy idős férfi, majdnem az apám lehetne, ő a legidősebb a munkahelyen. A többiek is idősebbek nálam ,de nem annyira és mindenkit tegezek, csak ezt a férfit nem. Nekem kellene kezdeményeznem a tegezést? Eddíg vhogy nem tudtam letegezni a kora miatt sem, meg mivel ő tanít be, de ezt nem veszik bunkóságnak,hogy eddig magáztam??


És ha jön egy új kolléga, akár csak egy napra is, annak nekem kell bemutatkoznom, v neki?? és simán tegezzem le?


Egyébként mindenki más tegezi ezt a férfit, de mivel ők már régebb óta ott dogoznak ,ezért van így.


És ha én kérdezném meg,hogy nem gond-e ha tegezném, az illetlenség, v mindenképp őneki kell felajánlania?


Igaz,h a kollégák tegezni szokták egymást, de ő mégis csak sokkal idősebb nálam...



2013. nov. 24. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Várd meg, hogy ő ajánlja fel.
2013. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp a férfinek kell mondani

én nagyon sokszor tegeztem időseket és nem tetszett nekik

2013. nov. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Neki illene felajánlani. Ő tegez, vagy magáz? Ha tegez, akkor pláne, hogy fel kellene ajánlania, hiszen felnőtt ember vagy, nem kisgyerek. Vagy neki is magáznia illene, vagy felajánlania a tegeződést. Sajnos ezzel sokan nincsenek tisztában és elvárják a magázódást a fiatalabbtól, miközben ők alapból letegezik.

Valószínűleg ő is ilyen, lehet, hogy zavarná, ha csak úgy átváltanál tegeződésre. Mondjuk nem mondhatna semmit, ha ő is tegez.

2013. nov. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem várd meg míg ő ajánlja fel.

Az új kolléga dologról meg nem tudom illem hogy kívánná meg, de szerintem az új embernek van nehezebb dolga, neki kell beilleszkednie. Bár személy függő is, de biztos jobban esne neki ha úgy fogadnák, hogy mást nem egy bemutatkozásal nyitnak felé.

2013. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha "majdnem" az apád lehetne, akkor nem idős. Tehát még az apád sem lehet. Neked kell a tegeződést felajánlani, mert te vagy a nő.

Azt hittem egy 65 éves férfiről van szó először, de a leírtak szerint olyan 40 körül lehet.


Az új kollégának kell bemutatkoznia neked, és nem fordítva.

Ha a munkahelyen a tegeződés a szokás, és szinte mindenhol, akkor tegezd le.

2013. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az új kolléga bemutatása általában úgy zajlik, hogy a főnök körbevezeti az irodákban, és bemutatja.


Ha netán mégis az egyik irodában egy idegen arcra bukkansz, mert pl. szabin voltál, amikor jött, akkor nyugodtan odamehetsz, hogy "mi még nem ismerjük egymást, szeretnék bemutatkozni...".

2013. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát nem 40évesről van szó, hanem közel a 60-hoz van és meg a húszas éveim elején vagyok...
2013. nov. 24. 17:47
 8/10 A kérdező kommentje:
ő egyébként tegez
2013. nov. 24. 17:51
 9/10 anonim ***** válasza:
ha te nő vagy, egy férfit letegezhetsz, idősebbet is, kivéve, ha miniszter vagy király. sokan nem tudják, és bunkóságnak veszik, pedig így van. ha ő tegez téged, akkor pláne.
2013. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ő egyébként tegez"


Miért nem ezzel kezdted? Simán tegezd vissza.

Különben pedig felnőtt nő vagy. Ha letegeznek, visszategezed.

Ha magáznak, visszamagázod.

Ha nem tudod, hogyan viszonyulj, megkérdezed: ne haragudjon, ugye tegeződhetünk? Ha erre megsértődik, akkor 1) hülye, 2) magázd, de senkinek se hagyd, hogy csendőrpertút alkalmazzon veled szemben.

2014. jún. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!