Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató bármit megtehet?

A munkáltató bármit megtehet?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok munkanélküli, nagyon sok helyre jelentkeztem, adtam be önéletrajzot, voltam állásinterjún, és azt tapasztaltam, hogy 10-ből 9-szer válaszra sem méltattak. Ez miért van? Miért lenne olyan megerőltető megejteni egy telefonhívást, hogy 'bocs, találtunk nálad jobbat, nem kellesz'? Én meg várom a válaszukat, mint valami h*lye, reménykedem, és semmi. Kezd elegem lenni ebből... :S
2013. jún. 27. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
2013. jún. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs idejük válaszolni. Gondold el, hogy nemcsak te jelentkezel, hanem sok esetben 1000 ember...

Amikor megnézel egy házat, te sem jelzel vissza, hogy köszi, ez nem tetszett.

2013. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha fel is vesznek valahová, akkor jössz rá igazán, hogy a munkáltató tényleg bármit megtehet.

Nincs betegszabi, pihenőidő, ebédszünet, útiköltség térítés, szabadság, úgy jelent be, ahogy neki jó, te meg az életben nem kapsz nyugdíjat.

Attól, hogy 4 órára jelent be, még lehúzol 12 órát, és nem fog fizetni túlórát. Nincs hétvégi pótlék, nincs túlóra pótlék, és nem érdekli, ha be van fizetve a nyaralásod, vagy nem tudod hová tenni a gyereket, mert elvileg szabadságon lettél volna... ha be kell menni, be fogsz menni. Mert kell a fizetés.


Az a legkisebb baj, hogy nem jeleznek vissza.


Másrészt meg gondold végig logikusan, hogy ez egy cég. Tehát csak a profit és a kiadás érdekli.

Egy-egy állásra több százan is jelentkeznek. Sok esetben 20-30 embert hívnak interjúra is. 20-30 telefonhívás pedig plusz költség, eredmény és haszon nélkül.

Ahová e-mailben lehet jelentkezni, onnan 99%-ban küldenek egy udvarias körlevelet, hogy sorry, most nem téged, de eltettük az önéletrajzod, ami sza.rt sem jelent.

Attól se fogod magad jobban érezni, ha felhívnak, hogy bocs, de nem kellesz nekik, mást vettek fel.


Kitartás!

Mozgass meg minden követ, és keress ismerősöket. Szólj mindenkinek, akár olyannak írhatsz pl. fb-on, akivel két éve nem beszéltél. Hátha pont ő hall valamit.

Ismerősök által könnyebb állást találni.

2013. jún. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. :)

Itt most konkrétan egy munkáról van szó, az verte ki nálam a biztosítékot. Bevittem az önéletrajzot, mondta a srác, hogy rajtam kívül 3 jelentkező van még, majd másnap fölhívnak. Na, azóta se semmi...

2013. jún. 27. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!