Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok az interneten...

Mit gondoltok az interneten meghirdetett otthonról végezhető munkánkról? Esetleg személyes tapasztalatok? Átverés vagy sem? (Jelenleg dolgozom, csak kíváncsi vagyok )

Figyelt kérdés
2014. jan. 7. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
99%-ban átverés. Az egyik ismerősöm soknak bedőlt.1-2 van ami valamilyen otthoni összeszerelős munka, így sikerült is neki, de nem lehetett hosszabb távon csinálni, mert lehúzták. A selejtet levonják, és csak ők "tudják" hogy az mennyi.
2014. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Átverés. Én még olyannal nem találkoztam és olyanról nem hallottam, ami nem az lett volna. Szerencsés esetben hamar kiderül, szerencsétlen esetben csak hónapokkal később.
2014. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne akarj váltani.
2014. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Sok munka van, amit tényleg lehet otthonról önállóan végezni: cikkírás, webdesign, grafika, szerkesztés, lektorálás, fordítás, de akár adminisztráció, telefonos munka meg hasonlók is. Hogy melyik átverés, azt csak akkor tudod megállapítani, ha jelentkezel rá. Általában ilyen kamumunkával a tájékozatlan, logikus gondolkodásra képtelen embereket lehet átverni, értelmes ember rossz tapasztalatok nélkül is tudja mérlegelni, hogy mikortól kell gyanakodni: regisztrációs díjat akarnak fizettetni, személyes találkozó vagy próbamunka nélkül "felvesznek", jutalékos rendszerben adnak fizetést, feketén dolgoztatnak szerződés nélkül stb.
2014. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként nem szeretnék váltani, csak kíváncsi voltam :)
2014. jan. 7. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:

A nagy része átverés, főleg ha telefonosnak hirdetik. Láttam már olyat, hogy ugyanazzal a címmel telemarketingesnek akartak embereket bevenni, de teljesen kamu hirdetésekkel, pl. hogy lelkisegélyvonalhoz keresnek embereket. Sok van még, ami piramisjáték, neked kell befizetned meg alapvetően zűrös, pl. az 1. válaszoló által említett.

De pl. én otthonról végeztem médialeiratozó munkát, az teljesen korrekt volt, be voltunk jelentve stb. Mondjuj én diákszövetkezeten keresztül vállaltam... ugyan egyre selejtesebbek azok is (kiadnak olyan melót, ahol a munkáltató teljesen gyökér), de azért az biztatóbb mégis, mint az apródra meg ide-oda kiírt random munkalehetőségek.

2014. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!