Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Már egy hete felmondtam, de a...

Már egy hete felmondtam, de a főnök mintha nem nagyon fogná fel, mi legyen?

Figyelt kérdés

Ténylegesen pocsék munkahely, pont egy hete felmondtam.


Erre tegnap közli velem, hogy maradjak 27.-ig, de LEHET 29-ig, mert ő utazik el külföldre...


Most erre mit mondjak... eleve azért maradtam eddig, mert úgy volt hogy 10.-én utazik és MEGKÉRT, hogy majd csak 15-től ne legyek, mert neki így jobb.

Erre ma bevágja, hogy 17-18.-án utazik, és marad kb. 27-ig és addig maradjak, mert az új ember miatt neki fel kell keresni a könyvelőt stb. stb.


Összesen 3-an vagyunk, egy minden nap 15 órás nyitvatartással rendelkező boltban, és azon kívül, hogy egy hete felmondtam, kerítettem mást a magam helyére már aznap (eleve így mondtam fel) (!) aki szakképzett, be is mutatkozott, a főnök a héten semmit se intézett.

Erre egyik munkatársam táppénzre ment (ez azt jelenti, hogy addig helyette dolgozunk, nincs szabadnap). De én nem vagyok hajlandó bemenni most már. Reggel felhívom a főnököt, hogy oldja meg. Gané vagyok? Volt egy hete, nem is utazott, tehát ez se kifogás.


Most se bírok aludni, egyszerűen kész vagyok. Ötlet mit csináljak?


2014. jan. 14. 02:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Te megtetted, ami tőled telt. A továbbiakban a főnököd oldja meg a problémáit, ahogy akarja.

A felmondásodat irásban is benyujtottad? Aláírta?

2014. jan. 14. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, bár nála ez nem szükséges, előző emberkék csak fogták magukat és be se mentek aznapra (nem magyar főnök, a papírokkal nem foglalkozik, csak azzal amit az adóhatóság kér).


De ma felhívom, hogy délutánra intézzen valakit, mert már nem megyek be, és benyújtom az azonnali felmondást. Igazából még sose mondtam fel, gondoltam nem lesz probléma, hiszen vele eddig meg se beszélték, csak mentek, én legalább hoztam mást magam helyett, vártam egy hetet.


Amúgy az azonnali felmondásnak is van alapja, rengeteg szabálytalan dolgot követel meg tőlünk, ami miatt teljesen megalapozott.


Ezek miatt a szabálytalanságok miatt egészségügyi gondom is lett.

2014. jan. 14. 07:36
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és amennyire értelmeztem a szerződést, 3 hónapig próbaidőn vagyok.
2014. jan. 14. 07:37
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, a 2. oldalon szerepel:


"11. A felek 90 nap próbaidőt kötnek ki."

2014. jan. 14. 07:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt nincs felmondási idő. 1 hetet sem kellett volna ledolgoznod.

Viszont ha már nem vagy próbaidős akkor 30 nap felmondási idő van, amit legtöbb esetben úgy egyeznek meg, hogy 15 napot ledolgozik a dolgozó, a másik 15 napot elengedik. A te esetedben ha nem próbaidős lennél a főnök egyszerűen letöltetné veled a teljes 30 napot (amit megtehetne)

De próbaidős vagy ahogy írod, így neked nem kell dolgozni.

2014. jan. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha próbaidős vagy, akkor akármikor kisétálhatsz, mint ahogy ők is akármikor kirúghatnak. Viszont akkor is be kell nyújtanod írásban a felmondásodat, nem teheted meg, hogy egyszerűen nem mész be. (legalábbis jogilag bünetethető vagy emiatt)
2014. jan. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nnna.


A táppénzes lány miatt maradok a héten, ne kelljen neki bejönnie fájós lábbal (jóban vagyok vele). Megbeszéltem a főnökkel.


Ugye milyen baromi rendes vagyok? :D És még azt mondják, hogy egyáltalán nem vagyok kompromisszum kész.

2014. jan. 14. 08:33
 8/8 A kérdező kommentje:

Írásban is benyújtom persze.

Csak még sosem csináltam ilyet, nem tudtam, hogy feltétlenül írásban kell.


Vasárnapra viszem az azonnali felmondási papírt, akkor vagyok utolsó nap.

2014. jan. 14. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!