Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ausztriában mindenhol így...

Ausztriában mindenhol így megy, vagy csak itt? FONTOS

Figyelt kérdés

Tirolban dolgozom mosogatóként,de konyhai kisegítői dolgokat is meg kell csinálnom,szemeteket levinni mindent különválogatni naponta 30kartondobozt összehajtani és konténerekbe rakni mindent,kukákat üríteni,eltolni visszatolni konténereket,napi 100-150 szállóvendég van 4féle menü+alakart.

A télen havat is kell lapátolni ami azt jelenti hogy reggel 6tol kell kezdenem délután 2ig(nem mindíg tudok akkor feljönni)2-fél5 szünet,majd fél5től este 9-10ig amikor végzünk.túlórát nem fizetnek,tehát ha alig van zimmerstundém akkor sem kapok többet,eddig fél8tól kezdtem,mostantol 6tól kell szerintetek nem abszurd ez?ráadásul ha szabadnapos leszek a lány kollégának kell havat lapátolni!mindenhol így megy ez?mert gondolkozom hogy váltsak munkahelyet,mert téboly mennyi ember munkáját csinálom itt,miközben van aki alig csinál valamit egész nap kolléga.ha tudnám hogy érdemes,váltanék.első szezonom itt,de úgy bánnak velünk mint a kutyával



2014. jan. 15. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Üdv a nagy külföldi álomban!!!!
2014. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keress másik helyet.
2014. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a birkaság mindig akkor kezdődik, amikor hagyod, hogy ugyanannyi pénzért többet dolgozz. bármely országban
2014. jan. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tirolban így megy ez, egy utolsó bevándorló munkás vagy a szemükben. Én mikor kint voltam szarrá dolgozattat, ahogy írod mindent kell a mosogatónak csinálni, havat lapátolni, a vendégegért menni, a szennyest vinni a másik faluba, egyszóval minden alja munkát rád bíznak, és ha késel büntetést kapsz van, hogy rá kell húzni egy órát ha 3 percen elül nem csinálsz meg egy feladatot. Szarrá dolgoztatnak, én otthagytam a őket mikor a főnök fia kijelentette, hogy nem hajlandó velem utazni egy liftben, hehe jó kiröhögtem őt a köcsög tiroli paraszt aki még németül sem beszél, én meg beszélek 3 nyelven és ő nem hajlandó velem utazni egy liftben hehe. Ha Tirolban dolgozol erre készülj fel, hogy ilyen fogadtatásban lesz részed.
2014. jan. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Tirolban így megy ez, egy utolsó bevándorló munkás vagy a szemükben"


Mit vártál,hogy majd kint sztárügyvéd fizetést adnak,felsővezető alkalmazásban? :D ha kellően beszéled a nyelvet,s ha van egy komoly szakmád,amihez értel is,akkor talán van esély arra,hogy nem alja munkákat végezz egész nyugat-európában.

2014. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mit vártál,hogy majd kint sztárügyvéd fizetést adnak,felsővezető alkalmazásban? :D ha kellően beszéled a nyelvet,s ha van egy komoly szakmád,amihez értel is,akkor talán van esély arra,hogy nem alja munkákat végezz egész nyugat-európában."


Nem nem azt vártam, hogy kinyalják a seggem, de ami kint folyik az nem európai színvonalú. Kellően beszélem a német nyelvet Hochdeutschot tanultam és jól beszélem ők viszont nem. Ha az ember takarítani vagy mosogatni vagy egyéb alja munkára megy ki mint amit te annak nevezed, akkor csak azt csinálja. Nálunk télen a fűtést se kapcsolták be, és ott nem ilyen enyhe a tél mint itthon mikor fent vagy 1500 méter magasban a hegyek között. Voltam már pár helyen Ausztriában, és eddig nekem is Tirolból van a legrosszabb élményem.

2014. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is mosogatok Salzburg tartományban, de ég és föld a különbség a te és az én munkahelyem között. Nekem is ezeket a munkákat kell végeznem, csak annyi különbséggel, hogy napi 9 órában. Ha nem fizetik ki a túlórát és tényleg váltani akarsz akkor fenyegesd meg őket ,hogy feljelented a hotelt. Saját tapasztalatból mondom nagyon gyorsan reagál a munkaügyi hivatal idekint, nem úgy mint otthon. Ha váltani akarsz nincs vesztenivalód.
2014. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Először gondold át a lehetőségeidet, nézelődj. Utána harcolhatsz valamennyit, de óvatosan, és ha van, akkor segítséggel. Sok sikert!
2014. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!