Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenkinek befolyásos ismerős...

Mindenkinek befolyásos ismerősei vannak?

Figyelt kérdés
Mert úgy látom enélkül nem lehet munkát találni. Ja de, ha van 3 diplomád és legalább ennyi nyelven folyékonyan beszélsz. Vagy még esetleg programozó vagy.

2014. jan. 21. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Logikátlan mi? Végzettség, használható tudás, és kapcsolati háló kell az elhelyezkedéshez a XXI. században. Hallatlan.
2014. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%
Azt is tedd hozzá, hogy ez csak akkor igaz, ha vezető beosztást akarsz vagy nem akármilyen munkát.
2014. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyikőtöknek sincs igaza.
2014. jan. 21. 11:41
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eléggé fontosak a kapcsolatok.
2014. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Szar agyongürcölős melót lehet találni e nélkül is. Jó melót, ahol alig kell dolgozni, de dől a lé ,na olyat nem kapsz protekció nélkül.
2014. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Nem valóban nincs, tényleg mindenki hülye rajtad kívül.

Milyen érdekes ha én melózni akarok egyből tudok találni?!?!?! Talán fel kéne kelni és KERESNI a munkát és nem álmodozni róla, és nem valóban nem vezetői pozícióban fogsz dolgozni hanem wc-t pucolsz vagy hordod fel a raktárból a dolgokat, esetleg leveleket seperhetsz valamelyik kertészetnél.

2014. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 Szerintem neked beteg az agyad. Menj orvoshoz. Ne rajtam éld ki a MUNKÁDBÓL fakadó stresszt. Keress másik melót szerintem. :D
2014. jan. 21. 12:00
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsenek, és eléggé úgy érzek, mint te. De azért tudom, hogy egy része csak az embereknek, akiket ismerős nyom be ide-oda. A többit ismeretlenekből választják ki, csak mivel az évtizedek óta pocsék oktatási rendszer miatt csomóan vagyunk hasonló (általában felesleges) képzettséggel, így van miből válogatniuk, és nagyon kicsi az esély bekerülni... Aki hiányszakmát tanult, annak nyilván több esélye van segítség nélkül is.


Egyébként én nem is vágyom arra, hogy befolyásos ismerős nyomjon be akárhova. Ilyen esetekben szokott az történni, hogy az illető alig ért az adott munkához, teljesen másra veszik fel, mint amire alkalmas, és ott kell külön megtanítani mindenre. Szóval gyakorlatilag a kollégái dolgoznak helyette jó ideig, de azért ő felveszi a jóval nagyobb fizut, mert ugye az el van neki intézve. Ez a cégeknek sem jó... Mégis ez megy... Ezért tartom undorítónak a protekciót, nem azért mert nekem nincs...

2014. jan. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ismerősi/családi körömben senki sem protekcióval jutott munkához. Igaz nem is milliomos senki (kivéve egy, akinek van pár diplomája és vagy 5 nyelven beszél folyékonyan) Keményen dolgozunk, de normálisan élünk. Én elég sok energiát fektettem az önéletrajzomba, állás hirdetésekbe majd a próbamunkába, mielőtt felvettek. Én látok mindig ilyen egyszerűbb álláshirdetéseket a helyi tv-ben, amik nem kamunak tűnnek. Pl. pultost szakképesítés nélkül, szerelés 3 műszakban, pékségben kenyérszeletelés. Ezekhez nem kell semmi végzettség sem. Ha nem lenne munkám, én ezeket is elvállalnám.
2014. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igyekszem kikerülni a "befolyásos ismerösőket" és az olyan helyeket, ahol az általuk patronált egyedek vannak.
2014. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!