Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Korrekt-e ha így szűröm a...

Korrekt-e ha így szűröm a munkára pályázókat szerintetek?

Figyelt kérdés

Hirdettem munkát, jelentkeztek jó sokan. Szakmai szempontok szerint megtörtént a szűrés. Azonban arról tájékoztattam mindenkit, hogy nálunk ebben a munkakörben a napi munkavégzéshez is szükséges a lezseren elegáns, időnként az üzleties megjelenés.

Most az az ötletem támadt, hogy úgy hívom be a jelentkezőket, hogy megmondom, mindenki olyan öltözetbe érkezzen az interjúra, amit úgy gondol hogy a napi munkája során hordana.

Kiváncsi vagyok ki hogyan értelmezi a kérést és szeretném lerövidíteni a kiválasztási folyamatot is ezzel.



2014. jan. 27. 16:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
40%

A kérdezővel teljesen egyetértek, aki NEM A RUHA MINŐSÉGÉT ÉS SZÁRMAZÁSÁT kívánja vizsgálni, hanem a SZÁNDÉKOT és munkahelyhez való hozzáállást és tiszteletet. Nagyon jó. A mai demotivált világban meg is értem.

Egyetemen egyszer szóbeli vizsgáról ki volt csapja az egyik kollégám már az ajtóból azért, mert egy: szabadidő ruhában jelent meg és szélesen rágógumizva és amúgyis primitív, bunkó arca és VISELKEDÉSI stílusa volt mindig is. Nagyon jól tette.

2014. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
58%

Ha fizeted a munkanélküli felvett dolgozónak próbaidő alatt a ruhapénzt, hogy feltudjon öltözni, az oké, de ha nem, akkor nem követelhetsz. Akár a saját céged, akár nem.

Egyébként az én saját véleményem az, hogy nem dolgoznék olyan embernek aki ilyen, még akkor sem ha mondjuk most nincs más. Te nem tudásra mész. Hanem külsőségre.Ez alapján ítélsz meg egy embert. Ami a jelen gazdasági helyzetben szarvashiba. Nem véletlenül nem találsz embert, és akit találtál is előzőekben megvárta hogy felmondjanak neki. Ilyen ember keze alatt nem jó dolgozni, és nem jó átadni a tudást,és az eredményt, hogy villogjon vele.

2014. jan. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
58%
Az a baj, hogy ez még mindig sem garantálja, hogy az illető nem fog 3 hét múlva átszokni a farmerra.
2014. jan. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%
Tudod kedves kérdező kötöttem már üzletet mezei farmerban igaz divatos volt(nem egyet), nyelvtudás nélkül, mezei érettségivel úgy, hogy az öltönyös kikent-kifent több diplomás, több nyelvetbeszélő, multicég(nem kicsi) szállítmányozási igazgatója hajbókolt előttem és én mosolyogtam rá.Több milliós üzletről beszélünk, nem pár százezresről.
2014. jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
14 Pedig még akkoriban gazdasági váltság sem volt.
2014. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
55%
Nem azt mondjuk, hogy vedd fel azt aki odaállit farmerba, valószinű mindenki elegánsan felöltözik állásinterjúra, főleg olyan helyre ahol egyébként is ez az elvárás, de ne ez alapján versenyztesd őket, nem divatbemutatóra mennek.
2014. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, abban igazad van, hogy neked ezek a feltételeid, és kész. Tetszik/nem tetszik, ezt eldönti a munkavállaló. De én is árnyalnám a képet egy picit!


Nekem pl egy öltönyöm van, plusz még egy szövetnadrágom, de az nem szokványos, színű (sötétzöld), mert alkalomra készült, és ezért kb egy ingem van itthon, amit jó szívvel felvennék hozzá. Na most akkor oké, hogy bemegyek hozzád interjúra öltönyben. De utána nem használhatom minden nap mosás nélkül ugyanazt a ruhát :) A többi nadrágom sem farmer, de nem az az élére vasalt szövetnadrág, amire te gondolsz. Nyilván első fizetés után beruháznék pár darabra, de addig?


A megoldás talán az lehetne, hogy tisztán szakmai szempontok alapján döntesz, kivel szeretnél együtt dolgozni. Majd felveszed, adsz neki ruhapénzt, és beleírjátok a szerződésbe, hogy amennyiben próbaidőn belül elmegy, akkor az utolsó esedékes fizetéséből levonod a ruhapénzt. Ha ottmarad, akkor meg mittudomén a következő 3 hónapon belül vissza kell fizetnie, azt már ő dönti el, milyen részletekben.


Ez működhet?

2014. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Aki jókat mondott azt lepontoztátok. Fáj sok embernek a valóság. Fáj az, hogy egy jó munkahelyért tenni is kell valamit és nem csak odavágni egy önéletrajzot mint ahogy azt sokan gondolják. Óriási nagy tévedésben vagytok, de nekem már nincs kedvem ebbe a vitába jobban belemenni, mert a héten folytatom a kiválasztást! Ja és igen, fogom nézni az öltözetet. Mert külön kértem, amit kértem. Aki megérti, az már RÉSZBEN nyertes. De legalábbis továbbjut.
2014. jan. 28. 06:22
 19/26 anonim ***** válasza:

Nem kéne ilyen támadónak lenned, én speciel felpontoztam. Azt még nem árt tisztáznod (és most az egyszer elnézned) ha fekete farmert vesznek fel, mert NEKEM a linkelt ruhák is a "lezseren elegáns" kategóriába tartoznak. Érted mi a baj. Nekem ez még azt jelenti, de neked már nem fér bele (más az ízlésed) emiatt ne induljanak hátránnyal.


Tehát ha most abban megy valaki, mert neki is ezt jelenti a lezseren elegáns, akkor interjún mondd meg neki, hogy neked ez már túl lezser, de ne utasítsd el egyből emiatt. Hiszen nem tudhatja, hogy nálad ez mit takar.


Amúgy nem támadtalak, mégis te magad vetted fel ellenem a védekező pozíciót. Ha megnyugodtál próbáld újra elolvasni a válaszaim (82%-os).

2014. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
18 Te kérdező, és mi van akkor, ha bekopogtat egy ful jó munkaerő,aki profi abban amit csinál(ugyan nincs végzettsége, de a kezébe minden tudás meg van tökéletesen), van mögötte nem kevés gyakorlat, akar is, tud is dolgozni, nem lusta de tegyük fel, hogy egyetlen öltönye sincs.Semmi elegánsabb cucca (mondjuk mostanság nekem sincs)elutasítanád vagy segítenéd?:D
2014. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!