Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Korrekt-e ha így szűröm a...

Korrekt-e ha így szűröm a munkára pályázókat szerintetek?

Figyelt kérdés

Hirdettem munkát, jelentkeztek jó sokan. Szakmai szempontok szerint megtörtént a szűrés. Azonban arról tájékoztattam mindenkit, hogy nálunk ebben a munkakörben a napi munkavégzéshez is szükséges a lezseren elegáns, időnként az üzleties megjelenés.

Most az az ötletem támadt, hogy úgy hívom be a jelentkezőket, hogy megmondom, mindenki olyan öltözetbe érkezzen az interjúra, amit úgy gondol hogy a napi munkája során hordana.

Kiváncsi vagyok ki hogyan értelmezi a kérést és szeretném lerövidíteni a kiválasztási folyamatot is ezzel.



2014. jan. 27. 16:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
*van mögötte nem kevés gyakorlat,az emberek is szeretik akik vele dolgoznak, az ügyfelek is ájuldoznak a precizitásán
2014. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
37%

Korábban válaszoltam azt, hogy a SZÁNDÉK, tehát SZÁNDÉK a fontos. Az utolsó turkálóban is találsz pár forintért elegáns ruhát, amit takarosan rendbe hozhatsz. A megnyerő természet is azért az ügyfél előtt majdnem semmit nem jelent, ha pl. férfiként 1 éve nyiratkoztál, 1 hónapja borotváltoztál, lyukas zoknid van.

Mindez a MINIMÁLIS MEGÍTÉLÉS nagyon függ attól, hogy milyen munkakörben dolgozik az illető és főleg attól, hogy konkrétan mennyi pénzt kell kérjen az ügyféltől, már elvégzett vagy jövőben elvégzendő munkára. Valljuk be: nem öltözhetsz csapzottan férfiként, sem nőként több 1000 euro-s üzlet esetében.

Férfiaknak a minimum elvárás szerintem: sötét nadrág (esetleg jobb anyagú farmer, de nem szakadt-koszos-kitérdelt) és egy szebb pulóver, alatta ha szükséges akkor inggel. Nőknél is lehet kb. ugyanaz, esetleg szoknyával. Én így kellett megjelenjek egyetemi és zenesulis vizsgákon is, ilyen minimális megjelenésre tanítottak a tanárok és a szülők is, pedig mindez a 80-as években volt, amikor nem voltak öltözködési pretenciók és méreg drága márkaképviseletek sem.

Mindezt nem kell túlmagyarázni, ez mindenki előtt teljesen világos.

2014. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Itt nem dolgozunk farmerba. Ez az én cégem, én szabtam meg a feltételeket és nem is fogok ezen változtatni. Egyébként keresnek annyit a kollégák, hogy még senki sem panaszkodott arra, hogy nem telik szövetnadrágra vagy blúzra, ingre!

Nem alaptalan az elvárásom hiába véditek a farmeros meggyőződésetek! Cégen kívül úgy hord farmert ahogy akar, de amíg itt van a cégen belül és én kifizetem a munkáját, addig tartsa be az etikettet. Erre eddig is képes volt 20 ember! Most ezt az 1 normálisat nehéz megtalálni."


Utolsó, mint látod neked sem volt világos...

2014. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

A tökéletes jelentkező kultúráltan lesz felöltözve.

Én nem tudom felfogni, hogy akik most valóban támadták a kérdést, hogy vajon ők eddig hol éltek. Mert a valóságban, nem a munkavállaló diktál, akármennyire is szomorú ez egyeseknek. Nem fogok senkinek sem fizetni olyan dologért ami az én elvárásaimnak nem felel meg!

A normális hozzászólásokat köszönöm, a pontozgatásból én kimaradtam így nem nekem köszönhetik az alacsony százalékokat.

2014. jan. 28. 10:29
 25/26 anonim válasza:
76%
Szerintem semmi baj sincs a kérdező szűrőjével. Egyrészt mert előre megmondta a feltételt,másrészt mert valóban fontos a megjelenés, főleg ha olyan munkája van az adott embernek. Gondolom nem iszonyat drága ruhákat vár el, hanem stílusos igényes megjelenést, azt pedig meg lehet oldani kevesebből is. Az egyetlen kérdés az, hogy egyéb szempontok alapján is szelektálsz-e? Ha pl. 2 tök igényesen felöltözött nő is van, aki szakmailag nagyon megfelel, de az egyik vékony, a másik testes, akkor a az alkatot is meg a szépséget is figyelembe veszed, vagy kizárólag csak a ruhát? Mert ugye a kettő nem ugyanazt jelenti. Amúgymeg akárki akármit mond a munkáltatónak minden joga megvan arra, hogy olyan szűrőt alkalmazzon amilyet csak akar, feltéve, ha azzal nem sért jogszabályokat és jogokat. Ennyi.
2014. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
87%

Mivel ő fizeti a zenészeket, így jogos, hogy ő választ zenét. Viszont hogy szerencsés-e, hogy ez alapján dönt? Az már más kérdés. Könnyen előfordulhat, hogy az egyéni ízlés miatt csúszol le egy jó munkaerőről egy olyan javára, aki otthonosan mozog a divat terén, de nem olyan jó szakember.


Persze egy több éve működő (és a leírás alapján jól működő cégnél) gondolom nem az öltözködés alapján fog eldőlni, hogy ki lesz a "nyerő". Bár gyanítom, én megbuknék a farmer, ing, sportzakó kombóval. Nálam ez már lezseren elegáns. :)

2014. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!