Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fifikás munkáltatók, ti...

Fifikás munkáltatók, ti bevetitek az alkalmazottaitoknál, hogy "előre megveszitek" őket, hogy később motiváltak legyenek többet dolgozni?

Figyelt kérdés
Effektív nem megkéritek őket, hogy ezért meg ezért ha megcsinálod többet kapsz, hanem előbb fizetni, hogy "lekötelezettnek" érezze magát. Persze ezt ő nem tudja mire megy ki.Mennyire etikus ez?
2014. jan. 29. 11:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem etikus. Én is eljöttem onnan azonnal. Mert a felkínált összegért túl sok volt az elvárás. Belesodortak egy olyan helyzetbe, ami munkajogi szempontból is erősen megkritizálható. Ilyenekben én nem akartam részt venni. Ha valaki több munkát kap, azt a munkaköri leírásába is módosítani kell, amit persze nem tesznek meg, mert akkor később egy munkaügyi per során bizonyíték lehet arra hogy ellehetetlenítették a munkáját az aránytalanul sok feladattal. Ideig-óráig lehet bírni, de hosszútávon ez folyamatos fluktuációhoz vezet.
2014. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Okosan ki volt ez találva!!!Utólagos ráadásként kaptam, de ha nem maradtam, akkor beszólogatás, lelki terror, ne folytassam, persze mindent nagyon kedvesen, intelligensen. Kimondva sosem volt, de ha akartam ha nem, lekötelezettnek éreztem magam.
2014. jan. 29. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!