Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben az esetben visszakérhete...

Ebben az esetben visszakérhetem a tanfolyam árát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a helyzet áll fenn, hogy jelentkeztem még szeptemberben egy OKJ-s szakmára.

Az egész együtt kb 170.000 Ft.

Ebből 65.000 Ft-t egy "magánszemélynek" kellett fizetnem,aki a gyakorlati órákat tartotta.

Végül is úgy magánszemély,hogy saját vállalkozása van, és ebben a szakmában ebben a megyében elvileg csak ő oktathat.

Na a problémám ott kezdődik,hogy ez az oktató novemberben kiköltözött külföldre, jött helyette más,aki szintén jó volt.

Aztán valami oknál fogva az eredeti oktatóm, aki külföldön van elküldte a 2. oktatómat és jött egy 3. oktató, aki hát mindent csinál, csak nem oktat.

Még tanulóként is látom,hogy olyan szarvas hibákat követ el, hogy az hihetetlen.

A legnagyobb gond viszont az,hogy mi a minap összevesztünk, és közölte velem,hogy nem muszáj nekem hozzá járnom, mert hogy ő csak szívességből oktat meg stb...Én se akarok többet hozzá menni, mert ha azt jegyzem meg,amit ő mutatna, az szinte tuti, hogy nem mennék át a vizsgán.

Így most gyakorlati hely nélkül maradtam, és még nincs meg a vizsgám.

A szerződésben az áll,hogy ha a tanuló bármely okból megszünteti a tanulmányait a pénz nem jár vissza.

De,hivatalosan,aki oktathatna, az most sütteti a hasát külföldön, (utólag kiderült,hogy amikor engem elvállalt már tudta,hogy külföldre fog menni,és hogy nem fog tudni oktatni, de kellett neki a pénz, ezért vállalt el)

Ez az egész helyzet egy nagy szívás, mert én így igényt tartanék,ha nem is az egész, de legalább a 65.000 Ft felére, mert van olyan szerencsém,hogy a 2. oktatóval közeli barátságba kerültem, és felajánlotta,hogy oktat.(nem hivatalosan, de bevállal) és így oda adnám neki a 65.000 felét,hogy azért mégse ingyen oktasson.


Bárki,aki tud nekem segíteni az kérem írjon, mert ez nagyon fontos nekem, hiszen egy hónap múlva vizsga van,és még bőven jó lenne gyakorolni. Előre is köszönöm szépen



2014. ápr. 3. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha a helyedben lennék nekem ezek jutnának az eszembe.

- Bár becsaptak, de az oktató biztosított másik oktatót, így semmi akadálya annak,hogy tanuljak.

- Ha én mondom fel a gyakorlati helyet, akkor tuti nem jár vissza 1 forint sem, végül is nem dobtak ki, az esély, hogy gyakorlatot szerezzek ott van.

De mit tehetnék?

1. Összeszorítom a számat és megyek továbbra is gyakorlatra, igyekszem a legjobbat kihozni belőle

2. Továbbra is járok gyakorlati oktatásra, és utána elfogadnám a másik oktatói lehetőséget, persze fizetnék neki is. Bukok pénzt, de legalább a gyakorlat jó lesz

3. Valahogyan bizonyítékot szereznék, hogy az eredeti oktató úgy vette át a pénzemet, úgy vállalta az oktatásomat, hogy ő már tudta nem lesz rá módja. Vagyis becsapott.

Szóval rajtad áll melyik utat választod.

2014. ápr. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ehhez a 3.hoz többet nem megyek, az fix. Én tanulni szeretnék, és nem azt nézni, hogy úristen,ezt még én is tudom,hogy ronthatja el.

A másik, hogy túl büszke vagyok ahhoz,hogy ezek után én odamenjek hozzá, és elnézést kérjek,amikor ő hibázott, ő volt a hülye, és amikor bizonyosságot nyer a hülyesége, nem az,hogy belátná,hogy basszus igazad van,hanem még neki áll flegmázni. Ilyen emberekből nem kérek.


A másik oktató ingyen is elvállal, de akkor már nem lenne pofám ingyen menni hozzá, hanem fizetném neki legalább az oktatás felét. Az én anyagi helyzetemből, hogy azért kölcsönt vettem fel,hogy a tanfolyam ki legyen fizetve nem tudom megengedni magamnak,hogy előhúzzak 30.000 a zsebemből.

És akárhogy nézem, ez nem állapot,hogy így átvertek, és én szívem meg a ....-t, mert ő nekik ilyen kedvük van.


Jó lenne,ha értelmes ember módjára lehetne rendezni a helyzetet,de ha ők nem hajlanak erre,akkor ha kell jogi útra terelem a dolgot.

És épp ezért kérdezem itt,hogy vissza kérhetem-e a pénzt, mert itt tényleg önhibámon kívüli a helyzet. (ez az ember nem is oktathatna hivatalosan, akivel most összevesztem)

2014. ápr. 4. 09:00
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem nem adnák vissza,de ha már válaszottad és ennyit kifizettél,akkor neked kell alkalmazkodni,és megcsinálni...Gondolom magadtól mentél oda.Egyébként az élet nem habos torta!Másrészről meg miért nem mentél még nappalin mondjuk érettségi után valami szakközépiskolába,ahol ingyen tudtál volna bármilyen szakmát csinálni,ha még nem múltál el 23.
2014. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Mivel ők biztosítják neked a gyakorlati helyet, és oktatást, így nem fognak egy fillért sem visszaadni, mert szerinted az 3-as oktató egy nagy nulla. Nyilván az oktatónak van engedélye, hogy oktasson, azt, hogy te nem jössz ki vele.. nos nem lehet mindenki szimpatikus az embernek.


Azt megteheted, hogy jogi útra viszed, és beperled, hogy becsapott az 1-es oktató. De neked bizonyítani kell, hogy amikor te fizettél az oktató már tudta, hogy nem fog oktatni téged, tudta, hogy külföldön lesz. Az nem bizonyíték, ha azt mondod, hogy "a szomszéd padban ülő Lajos mondta, hogy már megvolt a repülőjegy"..

Esetleg ha azt tudod bizonyítani, hogy repülőjegy vásárlása már megtörtént, a helyfoglalás már megtörtént, és ennek ellenére tőled elfogadta a pénzt, és nem jelezte, hogy helyettesítő oktató lesz, akkor esetleg nyert ügyed lehet. Ha semmivel nem tudod a gyanúdat alátámasztani , akkor el is veszítheted a pert ami szintén anyagi veszteséget jelent majd neked. (a vesztes fél fizeti a perköltséget mindig)

Így a kérdés az hogy megéri-e pert indítani. Ne feledd: Az 1-es oktató biztosította helyettessel a gyakorlati helyet továbbra is.

2014. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

én ezt értem.

Amúgy a gyakorlati helyen összesen 3-an voltunk gyakorolni, az egyik "diákkal" ugyan így kicsesztek, csak ő beletörődött.

A 3. oktató hivatalosan nem oktathatna, mert nincs erről semmilyen papírja.

A megyében csakis az 1. számú oktatónak van papírja.

Az bizonyítani nem tudom,hogy előre tudta, mert amikor én jelentkeztem még nem volt elég pénze, és azért vállalt el,hogy eltudja intézni azt,hogy kimenjen.


Amúgy meg azért nem jelentkeztem máshova,mert ebben a szakmában szeretnék dolgozni, kisgyerek kori álmom az a munkakör amit így végezhetek. Ezért nem is fogok más szakmát megcsinálni, se máshova jelentkezni.


Na de mind1, ha ők engem megszívatnak, és átb.sszák a fejemet, illetve nem csak az enyémet, mert ez nem egyedi eset,akkor lesüllyedek én is erre a szintre, és mondjuk bejelentem,hogy ők véletlenül elfelejtenek adózni, számlát nem adnak semmiről, és menjenek ki ellenőrizzék le, hogy mi is folyik ott.

Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten.

De az tuti, hogy én ezt nem hagyom annyiban, és ha nem kapom vissza a pénzem,akkor elintézem,hogy ők fizessenek, mint a katona tiszt...

2014. ápr. 4. 11:11
 6/10 A kérdező kommentje:

ja,és a 3 diák is elment erről a helyről,mert elege lett abból,hogy az oktató "segédje" majdnem hogy szexuálisan zaklatta, és ha a lány nemet mondott,akkor onnantól kezdve szívatva volt,meg emberszámba se véve.

Az a gyökér nálam is bepróbálkozott,csak én nem hagytam magam, meg nem voltam olyan bamba, mint a másik két lány, és így velem nem szórakozott...

De persze a hátam mögötti beszédek, és pletykák mentek amiről végig tudomásom volt, de nem szóltam semmit, mert gondoltam,hogy magammal cseszek ki.

De,amikor már az "oktató" is olyan nagy hülyeségeket mondd,hogy már nem bírom ki,hogy ne javítsam ki, az már rögtön gond, és kijelentik, hogy én hülye vagyok,és nekem van mit tanulni tőlük...és amikor elsoroltam, hogy tanulóként észreveszem,hogy ezt is meg ezt is meg ezt is szarul csinálja, és láttam a fején,hogy hoppá tényleg igazam van, akkor meg nem az,hogy utána nézne,hogy igazam-van e vagy sem, sőt még könyvben is mutattam,hogy nézzed már,hogy nekem van igazam,akkor lett mondva,hogy én csak szívességből vagyok ott...

Azért ennyi sz.rt én se vagyok hajlandó eltűrni.

És, mint mondtam, velem pont rossz lóra tettek, mert sose hagytam magam,és most se fogom.

2014. ápr. 4. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a szomorú magyar valóságban!

A helyzet az, hogy ha a silány minőségű oktatásért visszakérhetnéd a pénzedet, éves szinten százezrek követelhetnék vissza a befizetett tandíjat, legyen szó akár egyetemről, akár OKJ-ről.

Mielőtt még lepontoznál: a legkisebb mértékben sem értek egyet azzal, hogy ez így van. De sajnos a tények ezek. Akár te, akár az állam (ha államilag finanszírozott képzésről van szó) fizet a képzésedért, de arra, hogy a képzés minősége milyen lesz, semmi garancia nincs.

Továbbá - hacsak külön szerződésben meg nem állapodtál erről - a személyi kérdések az oktatást vezető intézmény vagy alapítvány belügye.

Továbbá jó, ha tudod, hogy ha "papírilag" minden rendben van, onnantól senkit nem érdekel, hogy valójában egyáltalán tud-e tanítani.

Ilyenkor sajnos nincs mit tenni, el kell menni különtanárhoz, és vele megtanulni azt, amit az, akinek ez lenne a feladata, nem tudott megtanítani.


"ha már válaszottad és ennyit kifizettél,akkor neked kell alkalmazkodni,és megcsinálni...Gondolom magadtól mentél oda."

Már bocsánat, de szerintem ha az ember egy tanfolyamra odamegy, akkor nem azért megy, mert egy tehetségtelen töketlennek akar nyalizni, hanem mert tanulni akar.

Szóval épp ezért illene némi minőséget vinni az oktatásba.


" Nyilván az oktatónak van engedélye, hogy oktasson, azt, hogy te nem jössz ki vele.. nos nem lehet mindenki szimpatikus az embernek."

Azért gyanítom, itt a probléma gyökerei mélyebbek némi személyes unszimpátiánál.


"Másrészről meg miért nem mentél még nappalin mondjuk érettségi után valami szakközépiskolába,ahol ingyen tudtál volna bármilyen szakmát csinálni,ha még nem múltál el 23."

Másrészről kinek mi köze hozzá, hogy az ember mikor és miért akar tanulni? Vagy ez így megy szerinted, hogy ha valaki felnőttként akarja képezni magát, akkor r*hadjon meg? Egyébként meg számtalan oka lehet, hogy miért nem közvetlenül a kötelező közoktatás abszolválása után jelentkezik az ember egy tanfolyamra, és ezek közül csak egy, de annál nyomósabb érv, hogy azért, mert most lett szüksége egy olyan képesítésre, amire eddig nem volt, és nem is lehetett előre látni, hogy majd erre lesz szüksége.

Mellesleg ugye az államilag finanszírozott oktatásban minden fenékig tejfel, ott minden oktató maximálisan kompetens, és egyetlen felkészületlen, színvonaltalan tanár sincs köztük, ugye?

2014. ápr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként érdekelne, akár privátban is, hogy milyen tanfolyam ez, és pár olyan dolog, amit említettél, hogy még neked is szemet szúrt, hogy h*lyeséget csinál a tanár.
2014. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdezhetek?

Mit veszítesz azzal, ha panaszt teszel?

Ha nincs joga oktatni annak aki éppen most oktat, akkor elvileg, nem azt kapod a pénzedért amit elvársz.

Azért ez már olyan ok, amivel hivatalosan is panaszt tehetsz. Elképzelhető, hogy inkább visszaadják a pénzedet,de ne tégy panaszt.

Ha megoldható akkor vedd fel a kapcsolatot azokkal a lányokkal is akiket megkörnyékezett az oktató. Közösen többet elérhettek, és ezért is panaszt tehettek.

A gond ilyenkor az, hogy nincs olyan ember aki húzóerő lenne. Légy te az. Ha te elindított a panaszt, lehet a többiek is melléd állnak.

2014. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én mindenkit felpontoztam, kivéve azt,aki azt mondta,hogy miért nem mentem máshova tanulni.

A többi lánnyal már beszéltem,az egyik carik az egészre,a másik meg hajlik a dologra.

Amúgy ez nem államilag támogatott dolog, minden én fizettem saját zsebből.

A szakmát nem véletlenül nem nevezem meg,mert a magam szerencséjét ismerve mivel ez az egy ilyen oktatás van a megyében rögtön kiderülne,hogy kikről van szó,és tuti biztos vagyok benne,hogy vissza jutna az oktató fülébe, ait tervezek, és ellenlépéseket tenne.


Amúgy ma annyit már megcsináltam,hogy felhívtam az okj központos nőt,elmondtam neki a helyzetet, és mondta,hogy utána járnak a dolognak, és megpróbál olyan megoldást találni,ami mind a két félnek jó.

De azt is mondta,hogy arra nem sok esélyt lát,hogy vissza kapjam a pénzem, még ha többen megyünk sem.

Ezért hát marad az a módszer,ahogy velem is kicsesztek, és szépen rájuk küldöm az adóhatóságot,hogy aztán azért bánkódjanak,hogy nem adták vissza egyikünknek se a pénzt,mert tuti olyan büntetést fognak kapni,hogy fizethetnek évekig...


Amúgy köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt,csak azért írok ilyen hangnemben,mert szétpattanok az idegtől.

2014. ápr. 4. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!