Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak nekem gyanús az a nem...

Csak nekem gyanús az a nem magyar cég, amely első körös felvételi beszélgetést megelőző internetes állásjelentkezéskor önéletrajz mellé személyi igazolvány másolatot kér?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 9. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne küldj neki személyi másolatot. Semmi köze hozzá. Az önéletrajzot is túlzásnak tartom sok esetben. Túl sokat akarnak tudni a jelentkezőről. Amikor munkát kerestem, mindig csak a munkához tartozó dolgokat írtam bele az önéletrajzba. Max 7-8 sor. És többször mondták, hogy túl keveset írtam. Mégis, mi a fenét képzelnek egyesek? Ki kell teregessem az életemet egy szaros munka miatt?
2014. ápr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Több interjún voltam már az elmúlt 20 évben, magyar és külföldi cégeknél is, soha de soha nem kért tőlem senki igazolványmásolatot se otthon, se külföldön interjúhoz. Akkor kellett igazolvány amikor már felvettek és a belépési papírokat intéztük.


Az elsőnek: azért természetes, hogy a cég meg akarja ismerni hogy kit fog felvenni, kinek lesz szabad bejárása az irodába a számítógépekhez, kinek lesz köze a pénztárhoz és fog kezelni esetleg milliókat, a jövendőbeli munkatársainak meg milyen tapasztalata vagy ismeretei vannak. Persze, hogy nem kell olyat beírni aminek nincs köze a munkához, de pár soros önéletrajz alapján nem fogják kiválasztani, ha mellette vannak olyanok, akik kicsit fényezik magukat az önéletrajzban és többet tüntetnek fel.

2014. ápr. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!