Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahely kötelezhet-e...

A munkahely kötelezhet-e saját telefon munkaidőn kívüli felvételére? Saját laptop saját net munkaidőn kívüli használatára?

Figyelt kérdés

Tehát: saját mobiltelefon, én fizetem a számlát is, a cég egy fillért se ad hozzá, és kapom a lecseszést, hogy „tegnap 8-kor hívtalak, mi az hogy nem vetted fel?” munkaidő: 16h-ig.

Vagy: átküldenek egy excel táblát, nézzem át, javítsam, és küldjem vissza neten. Mindez munkaidő után.

Excel tábla? Visszaküldés? Számítógépet adnak hozzá? Nem. Netet adnak hozzá? Nem. Használjam csak szépen a sajátomat ugye.



Köteles vagyok én erre? Jogilag és etikailag?


Vagy a képlet olyan egyszerű, mint a kollegám megfogalmazta: nem vagyok köteles felvenni a telefont, ők meg nem kötelesek engem alkalmazni. Ennyi.

Ilyen egyszerű lenne? Fogjam be a szám, vagy keresnek mást?


2014. ápr. 21. 09:46
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

hogy mit ad cserébe? a lónak egy hosszú , nem páros testrészét azt adja cserébe!

ha nem csinálom amit mondanak, ki vagyok rúgva és felvesznek valaki újat, aki-mint én új koromban-nyalja a főnök seggét és nem mer szólni mert örül hogy állása van!

itt nálunk ez a képlet!



Etikailag attól függ, mit ad cserébe.

2014. ápr. 24. 08:40
 12/12 anonim válasza:
56%
Most komolyan! Mi a kérdés?
2014. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!