Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én tartom igazságtalannak...

Csak én tartom igazságtalannak, hogy diákmunkánál a lányokat részesítik előnyben?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani, tisztelet a kivételnek.

Rengeteg helyre jelentkeztem, megbízható vagyok, nem dohányzok, nem iszok, rugalmas vagyok idő ügyileg. Mégis sehova sem vettek fel, elutasítottak, mert "nem keresnek senkit". Több haverommal ugyan ez volt. Erre majdnem ugyanakkor utánam bement az egyik alkoholista csaj, őt azonnal felvették, mert "lányokra mindig szükség van".


De nem csak ennél az egy helynél, rengetegnél tapasztaltam, és a barátaim is. Online jelentkezésnél mind elutasítás, egyik lány ismerősöm is ugyanakkor jelentkezett. Őt nem utasították el. (pedig elnézést, de nem egy szépség)

Miért van ez? Miért jobb egy normális fiú helyett egy alkesz csajt felvenni? Nem provokálásnak szánom a kérdést, de komolyan nem értem.


Vagy mit csinálok rosszul? Mert mindenképpen dolgoznom kellene, de eddig csak ilyeneket tapasztaltam a barátaimmal, ők is dolgozni szeretnének, és rengeteg helyen voltunk már....



2014. máj. 1. 14:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
(albérletnél is hasonló pozitív diszkriminációt látok, pedig vannak az egyetemen olyan lányok, akit egy raktárba sem engednék be...)
2014. máj. 1. 14:44
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Jó reggelt. Eddig nem tudom, hol voltál. Egy nőnek sokkal könnyebb általában, amíg fiatal. De várjál, mindjárt jön vmi feminista, és elkezd fröcsögni,h nem is.
2014. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy könnyebb, ez még hagyján, de nem értem. Engem elutasítanak, mert nem kell jelenleg senki, a lányt meg fölveszik, mert szükség van lányokra, hiába nem kell jelenleg munkaerő. (egyik lány ismerősöm főnöke konkrétan ezt mondta)

Konkrét eset: bementem egyik mekibe, ahol láttam, hogy diákmelóban a konyhába keresnek vkit. Nem vettek fel, mert jelentkezzek online. ismerősöm évfolyamtársnőjét felvették egyszerre, a csajnak nem tetszett, majd 2-3 nap után ott is hagyta....

2014. máj. 1. 14:55
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
egyébként milyen jellegű munka? ugye ha bemész néhány boltba, szinte mindenhol nő az eladó, persze általában fiatal stb.
2014. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

1.a nőkkel kapcsolatban vannak pozitív sztereotípiák is

2.a nők előnyt élveznek bizonyos korig a külsejük miatt

3.ezek a munkák főképp olyanok lehetnek, ahová előnyös a jó külső, vagy férfi vezetők vannak.


4.próbálkozz a (nehéz) fizikai munkákkal, ott a férfiakat részesítik előnyben. viszont azok hosszútávra nem valók, így tapasztalati alapozásnak sem(hosszútávon).


5.lehetséges, hogy valamilyen tulajdonságod taszító a munkáltatóknak, vagy nincs elég vonzó. a vezetőt nem érdekli, ha valaki alkoholista, amíg józanul dolgozik. a szociális alkoholizmus pedig kifejezetten előnyös hosszútávon (céges bulik).

2014. máj. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a nagyszájú típus, szolid, csendesebb inkább, néha visszahúzódóbb.
2014. máj. 1. 15:41
 7/16 anonim ***** válasza:

Próbálkozz más munkaterületeken. Van jó pár gyár meg ehhez hasonlóak, pl raktárak, ahol kifejezetten hátrány ha nő vagy. Persze ha kényelmes, népszerű, fizikailag nem megterhelő munkák után vadászol, akkor ne is csodálkozz ha sok lány állja az utadat. Nyilván a mai 18 éves csajoknak nem az az álom diákmeló, ha dög nehéz cuccokat emelgettetnek velük.

Egyébként, arra nem gondoltál még hogy esetleg veled van baj? Az ember nagyon nehezen veszi észre a saját hibáit. Velem is jó párszor előfordult, hogy azt hittem sokkal jobb vagyok, mint a másik, aztán jó nagyot koppantam.

Hiszen valami oknál fogva mégis a másikat részesítették előnyben veled szemben. Nagyon nézd meg hova jelentkezel munkára és csak akkor kaparj érte ha beleillesz a "képbe".

2014. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled.


Én is gyárban dolgozom és nagyon sokszor már a lányok előlem lefoglalják a helyet úgy, hogy nem is csinálnak meg mindent, mert az "túl nehééééz". Persze ezt hagyják nekik és úgy többet mehetnek dolgozni, hogy körülbelül a munka 1/4-ét hajlandóak csak megcsinálni...


Ebből lett már nagyon sok embernek elege és gyakorlatilag rajtam kívül már csak lányok dolgoznak ott... de ennek sem én iszom meg a levét, hanem az ottani melósok, akiknek több munka szakad a nyakába, de ez már az ő bajuk.


Feminizmus... menjenek a halálba azok is.

2014. máj. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

„Egyébként, arra nem gondoltál még hogy esetleg veled van baj? Az ember nagyon nehezen veszi észre a saját hibáit. Velem is jó párszor előfordult, hogy azt hittem sokkal jobb vagyok, mint a másik, aztán jó nagyot koppantam.

Hiszen valami oknál fogva mégis a másikat részesítették előnyben veled szemben. Nagyon nézd meg hova jelentkezel munkára és csak akkor kaparj érte ha beleillesz a "képbe".”


azért mellébeszélésben te sem vagy rossz. vagy lehet,h nő vagy. pont arról beszél a kérdező, h csak a nemük miatt hamarabb vesznek fel nőket, mint férfiakat, ezt tapasztalta ő is, ezt hallotta ismerősöktől is. erre te leírod, h lehet,h nem veszi észre a hibáit. ??


„Egyetértek veled.


Én is gyárban dolgozom és nagyon sokszor már a lányok előlem lefoglalják a helyet úgy, hogy nem is csinálnak meg mindent, mert az "túl nehééééz". Persze ezt hagyják nekik és úgy többet mehetnek dolgozni, hogy körülbelül a munka 1/4-ét hajlandóak csak megcsinálni...


Ebből lett már nagyon sok embernek elege és gyakorlatilag rajtam kívül már csak lányok dolgoznak ott... de ennek sem én iszom meg a levét, hanem az ottani melósok, akiknek több munka szakad a nyakába, de ez már az ő bajuk.


Feminizmus... menjenek a halálba azok is.”


ezt én már 5-6 éve megtapasztaltam, amikor gimnazistaként diákmunkára jelentkeztem. közmunka volt, szemétszedés, gyomlálás. 3 fiú és 3 lány. na most 2. héttől nekünk fiúknak jött a betontömb-pakolás, bútorpakolás, szállítás stb. Félreértés ne essék, nem esett nehezemre, viszont azt,h ugyanannyi pénzt kaptunk, mint a lányok, akik semmi megerőltető nem csináltak, az viszont már eléggé zavart. Máshol is dolgoztam fizikai diákmunkát, ugyanez volt.

ahogy már vki leírta, két fő ok van:


1, a nők 25 (na jó jóindulatú leszek, 30) éves korig feszesek, nagyon mutatósak, ezért nyilván egy munkáltató hamarabb fogja alkalmazni a 20 éves nagymellű Lujzát eladónak, mint a 22 éves Wow-függő Bélát.


2, feminista világban élünk, szinte kötelező minden könnyű fizikai munkára nőket felvenni

A gond nem önmagában ezzel van. Hanem azzal, hogy a mai nők nagy része feminista gondolkodású, és fröcsög,h milyen önálló, hátrány éri, ugyanazt tudja, mint egy férfi, mégis vhogy nem akaródzik nekik semmilyen munkát elvégezni, csak a könnyű és jól fizetőket, a nehezeket meg a férfiakra hagyná. Magyarán az oké,h legyen mondjuk több női vezető, növeljük a számukat igazságtalanul mondjuk egyetemeken ( lásd bécsi egyetem állatorvosi akar, ahol több nő jelentkezett, mégis több férfit vettek fel, mert sok nő elvérzett a felvételin, ezért kitalálták,h pluszpontokat kapnak a lányok a semmiért), de pl. betonozni nem nagyon akarnak a nők. Most erre persze lehetne mondani,h „jaj hát de fizikailag nem alkalmasak rá, fúj gonosz pasi”, de amilyen munkákba előnyökkel benyomják, azokra meg szellemileg nem alkalmasak.

mindegy, nem akarok annyira belemenni, készülj fel,h ennél már csak rosszabb lesz, a mai feminizmus lényege: a nők a férfi lét minden előnyét akarják, a hátrányaiból viszont nem kérnek.

2014. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok az a nagyszájú típus, szolid, csendesebb inkább, néha visszahúzódóbb."


ez például egyáltalán nem előnyös tulajdonság. ha azt akarod, hogy értékeljenek és felfigyeljenek rád, megkapónak kell lenned és kapcsolatokat építeni.


"Persze ha kényelmes, népszerű, fizikailag nem megterhelő munkák után vadászol, akkor ne is csodálkozz ha sok lány állja az utadat."


ez nem puszta kényelemről szól, a férfiak nagy része hamarabb tönkremegy, vagy meghal a munkahelye miatt.


"a mai feminizmus lényege: a nők a férfi lét minden előnyét akarják, a hátrányaiból viszont nem kérnek."


ez kulcsmondat.

társadalmi támogatással mögöttük ez egy fajta trend, ami populista okokból beemeltetik a (munka)politikába is.

ez jelentősen magasabb férfi munkanélküliséget, hajléktalanságot, öngyilkosságot és kivándorlást okoz.

az utóbbi a legkézenfekvőbb megoldás, a kivándorlók 95%a férfi.

természetesen növeli az elégedetlenséget is, ma már kezdenek megjelenni a férfiakkal törődő mozgalmak, de magyarországon nem népszerűek.


kérdező:


ha munkát szeretnél, akkor nagyon sok helyre kell jelentkezned, több diákmunkaközvetítőhöz is regisztrálj(legalább 4), és hetente legalább járj be hozzájuk új munkákért (nem minden munka van fent neten). ne vállalj el bármit, csak olyan pozíciókat, amik kapcsolódnak a leendő szakmádhoz, érdeklődésedhez, hogy éveket eltölthess benne.

ugyanis legalább 3 év tapasztalattal kell rendelkezned specifikusan egy pozícióban ahhoz, hogy később diploma után munkát találj. amint lesz munkád, gyűjts össze 3-400.000 ft-ot (most ennyi/ennyi lesz) ennyi kell ahhoz, hogy külföldi munkát vállalhass. előnyös, ha már diákmunkákat is 3 hónapig külföldön végzed. ha külföldön már lesz egy biztos munkád, akkor lesz biztos, élhető jövedelmed, akár családot is tervezhetsz.


ha nem így csinálod, és itthon maradnál, akkor számíts rá, hogy 30-40 évesen is a szüleidnél fogsz lakni, minimálbért keresel majd, nem lesz feleséged, se gyereked, csak 3-4 műszakos fizikailag leépítő munkáid lesznek, amiket max 40 éves korodig bírsz majd rossz táplálkozás, stressz, betegség mellett.


a trendek szerint jelenleg egy kivétel van, a programozó. egyelőre még a mérnöki munkák is jól fizetnek bizonyos helyeken, de már ezek is kezdenek visszacsúszni, vidéken egy mérnök akár annyit is kereshet, mint egy pesti technikus.


sok szerencsét

2014. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!