Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én tartom igazságtalannak...

Csak én tartom igazságtalannak, hogy diákmunkánál a lányokat részesítik előnyben?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani, tisztelet a kivételnek.

Rengeteg helyre jelentkeztem, megbízható vagyok, nem dohányzok, nem iszok, rugalmas vagyok idő ügyileg. Mégis sehova sem vettek fel, elutasítottak, mert "nem keresnek senkit". Több haverommal ugyan ez volt. Erre majdnem ugyanakkor utánam bement az egyik alkoholista csaj, őt azonnal felvették, mert "lányokra mindig szükség van".


De nem csak ennél az egy helynél, rengetegnél tapasztaltam, és a barátaim is. Online jelentkezésnél mind elutasítás, egyik lány ismerősöm is ugyanakkor jelentkezett. Őt nem utasították el. (pedig elnézést, de nem egy szépség)

Miért van ez? Miért jobb egy normális fiú helyett egy alkesz csajt felvenni? Nem provokálásnak szánom a kérdést, de komolyan nem értem.


Vagy mit csinálok rosszul? Mert mindenképpen dolgoznom kellene, de eddig csak ilyeneket tapasztaltam a barátaimmal, ők is dolgozni szeretnének, és rengeteg helyen voltunk már....



2014. máj. 1. 14:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én lányként nem így látom. Mostanában egyre több olyan hirdetést látok, ahol kifejezetten fiúkat keresnek. Egyrészt persze a fizikai munkáknál, de egyre gyakrabban van, hogy fiú hostesseket, pultosokat, pincéreket keresnek.
2014. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem a munka könnyűségéről beszélek. Hanem arról, hogy csak azért veszik fel őket valahova, mert lányok. Nem értek egyet ezzel a "nők kevesebbet keresnek" szöveggel. Egy másik ismerősöm egy csajjal dolgozik vmilyen étteremben, és ugyanúgy keresnek, vagy a csaj néha jobban, pedig a fiú végzi a dolgok kb 80%-át. Én meg fiú létemre ezt nem tartom igazságosnak.

Aki meg nem bírja el a hatalmas bútorokat, stb-t, hova menjen? Nem vagyok nyápic, kondiba is járok, de azért 180 cm-rel, 64 kilóval nem vagyok az a kétajtós szekrény. (mellesleg kerestem ilyen munkát is, de sajnos eddig nem találtam)


Raktári pakolászóknál is rengeteg nőt látok, így néha komolyan elgondolkozok azon, hogy tulajdonképpen hova kellenék egyáltalán....lány ismerőseim 2-3 havonta váltogatják a munkahelyeket, mert "ez nem tetszik" "nem otthonos", "én ennyi pénzért nem dolgozok", stb.....nem siránkozok, félreértés ne essék, de a fiú ismerőseimből kiindulva inkább a fiúkat éri hátrányos megkülönböztetés a diákmunka terén.


De pl rendszeres az, hogy a fiúkat elzavarják, hogy jelentkezzenek online, a lányokat nem. (szemtanúja is voltam, meg velem is megtörtént)

2014. máj. 4. 14:24
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

"Nem értek egyet ezzel a "nők kevesebbet keresnek" szöveggel."


Jó,h nem értesz ezzel egyet, mert az egyik legnagyobb feminista hazugság. A Tárki felmérése is bebizonyította,h az átlag nőt semmilyen bérhátrány nem ér, csak a legfelső rétegben ( felsővezetők stb.) fordul az elő,h egy nő kevesebbet keres, de ugye ehhez meg vegyük hozzá, h a nők átlagban 10-20%-kal kevesebbet dolgoznak.

Ezeket egy nő sem fogja elismerni, látod, az egyik női válaszoló is írta,h egyáltalán nem tapasztalja,h nőként könnyebb lenne, ő is vmi barlangban élhet.

2014. máj. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azért részesítik előnyben a lányokat, mert a férfiak szívesebben mennek olyan helyre, ahol fiatal lányok szolgálják ki őket, mint ahol fiatal fiúk. A nőket ez kevésbé befolyásolja a választásban. Így ez egy üzletpolitikai döntés. Ettől függetlenül még igazságtalan, épp úgy, mint hogy nőket kevésbé helyeznek vezető pozícióba.
2014. máj. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztalom ezt. Bár nekem volt idén nyára diákmunkám, de a melódiák fb-s oldalán azt tapasztaltam, hogy a legtöbb munkakörre fiúkat kerestek (pakolászáshoz egyértelmű. Na de amikor gumicukor gyárba kell dolgozni, oda miért nem mehet lány?)
2014. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

gumicukorgyár feltételezhetően állómunka. nem olyan mint a boltban, 12 óra éjjel nappal.

itt a nők többsége nem állja emg a helyét, ezért eleve fel sem veszik őket.

2014. aug. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!