Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti váltanátok a helyemben...

Ti váltanátok a helyemben munkahelyet?

Figyelt kérdés
Jelenleg szellemi munkakörben dolgozok, de a fizetés nem túl magas. Adódott egy jobban fizető állás (kb 1,5x) de a bökkenő hogy fizikai munkakörről lenne szó. Ti bevállalnátok a rosszabb munkakörülményeket a jobb fizetésért?

2014. ápr. 9. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
12 órás sőt néha 24 órás műszak beosztásban dolgozom mint gépkezelő, szerinted? Azért nem mindegy, hogy 100-ból gazdálkodik valaki, vagy 2 kilo felett mint én! Jó, azt azért aláírom, hogy nem is bírja sok ember, de ez extrém munka kör és minden más is eltérő, de inkább melózok a két kezemmel jobb fizuért mint, hogy adósságból adósságba hajszoljam magam! Meg nem beszélve ha lesz gyerekem nem akarom, hogy olyat halljon tőlem mint amit én sajnos régen :( , hogy sajnálom kisfiam, de nincs rá pénzünk, és az ehhez hasonló felnőtt ként lélek romboló kijelentéseket.
2014. ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
37%
Na a materialisták megszólaltak.Azt tanácsolom,hogy te tudod mire vagy képes vagy mit szeretsz csinálni,stb.Tudjátok az emberiség nagyja azzal tölti az idejét,hogy az élete felét a pénz halmozására szenteli a másik felét pedig az egészsége visszaszerzésére a megkeresett pénzből.Na ha valakinek megér annyit akkor csinálja.Vagy megél szerényebben nem pedig abban a rabszolga tempóban dolgozik amit a társadalom elvárna.
2014. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ezek a bölcsen szántó gondolatok, hogy a megkeresett pénzt költsem gyógyszerre...

Elmondanám, hogy a csekkeket fizetni kell, a páromnak biztosítanom kell egy olyan környezetet, ahová ha teherbe esne akkor se legyen gond, mert mindent meg tudok neki adni, és nem fáj a feje, hogy mit nélkülözzünk!

Én is élnék szívesen anyuci meg apuci pénzén, de nekem ez nem adatik meg, de szeretném, ha az én gyereke(i)m viszont majd megtehessék, és úgy emlékezzenek majd az öregre, hogy mindene amije volt, maga kereste meg az árát...!

2014. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha valtani fogok akkor az öneletrajzomban latszodni fog hogy feladtam a szellemi munkat egy jobban fizetö fizikaiert. Ez szerintem rossz szinben tüntetne fel egy esetleges jövöbeni allasjelentkezesnel.
2014. ápr. 9. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Indoklást, ha nem akarod konkrét a pénzt említeni (érthető!!!), akkor bele írhatod, hogy költözés miatt el kellett hagynod a régi munkahelyed, de alkalmazkodó képes vagy, és könnyen találtál egy másik munkahelyet...
2014. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megszólalt a bölcs ketteske,tudod nem mindenkinek az az élet,hogy a Maslow piramis alján legyen,legyen kaja oszt jó vaaaa.

Valakinek vannak igényei mert igényes ember és akar valamit az életben nem csak a Kehidakustányi cserkész táborban nyaralni.

És nem kell így gondolni,hogy gyógyszerre költjük,lehet szedni vitaminokat és egészséges kaját plusz sportolni ami ugye nem kevés PÉNZbe kerül.

IS-IS elv nem VAGY-VAGY

2014. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

fizikai munka = egészség károsítás?

Elég eltunyult irodista lehetsz te, ha egy kis mozgásba bele akarsz halni! Kíváncsi lennék kinek lesz előbb egészségügyi problémája, az akinek annyiból áll a napi testmozgás, hogy otthon beül a kocsiba, a munkahelyén meg kiszáll, és még az első emeletre is lifttel megy, vagy az aki napi 8 órát izzad pl a fém iparban... egyik kollégám gyúrni és futni is jár mellette, semmit nem szed, de olyan felsőteste van, hogy nem a víztől nedvesek a csajok a strandon...

2014. ápr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!