Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudnám a dolgokat helyreh...

Hogy tudnám a dolgokat helyrehozni, és elérni a célomat?

Figyelt kérdés

Elvégeztem az egyetemet, megkaptam azt a végzettséget, amire régóta vágytam (tanári), munkát is kaptam vele, amit ráadásul még folytathatnék is, mert egyes idősebb kollégámmal szemben nekem megszavazták a bizalmat, hogy hosszabbítsanak a szerződésemen.

Mégsem érzem jól magam, mert nem hiszem, hogy ez a nekem való, nem érzem, hogy jól csinálnám. Egy időben személyiségtesztet is kitöltöttem (az eredmény: ISTJ), amely azt adta ki, hogy messze el kellene kerülnöm ezt a munkát, ehelyett inkább valami monotónabb, elemzőbb munkát kellene végeznem. Utóbbi mindig is érdekelt, és van is egy szak, amelyet ezért szívesen elvégeznék, mégha anyagilag megterhelő. De amíg azt elvégezném, közben addig is dolgoznom kellene, de szinte csak azon a területen tudnék elhelyezkedni, amelyre a mostani végzettségem képesít, vagy ahhoz hasonlón, de amihez hasonlóan tehetségtelennek érzem magam. Nem tudom, képes volnék-e éveket kibírni ilyen munkakörben, középszerű teljesítményt nyújtva, pusztán a későbbi célomért.



2014. jún. 10. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Már megint ezek a buta személyiségtesztek, nem mondom, hogy hülyeség, de ha az lenne beleírva, hogy tanárnak való vagy, akkor folytatnád, mintha semmi problémád nem lenne? Tanár létedre kicsit több eszed is lehetne, már ne haragudj.

Egyébként a tanár munka is nagyon könnyen monotonná válhat, bár inkább csak évek múltán.

Változtatni csak úgy tudsz (a leírásod szerint), hogy dolgozol és mellette tanulsz, így nem hiszem, hogy lenne más választásod, amibe könnyen is belemennél.

Amúgy korábban, még az egyetemi, főiskolai éveid alatt nem jutottál el eddig, mármint, hogy mégsem neked való ez az egész, hogy nem fogod élvezni?

2014. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szerintem nem írtam, hogy pusztán a személyiségtesztre alapoztam; azt csak kiegészítésképp írtam. Ennyi eszem azért van.

Egyetem alatt is éreztem, hogy valószínűleg nem ez lesz majd a nekem megfelelő munkakör, de ott még lehetett azzal magyarázni, hogy nem jó helyre kerültem gyakorlatra.

Az nem volt kérdés, hogy dolgoznék tanulással párhuzamban.

2014. jún. 11. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!