Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanátok, ha csak heti...

Felmondanátok, ha csak heti két napot kellene bejárni, jól keresnétek, viszont a többi napot semmittevéssel kellene töltenetek?

Figyelt kérdés

1 hónapja dolgozom egy olyan munkahelyen, ahova heti két napot kell bejárni, a többi napon itthonról lehet/kell dolgozni (nyilván nincs annyi munkád, hogy erre szükség is legyen mindig). Így heti 3 napom azzal telik, hogy vásárolgatok, kiállításra járok, moziba megyek, ebédelgetek a bnőimmel, sportolok, és este iszogatunk vagy ilyesmi. (a hétvégék szintén így telnek)


Ne értsetek félre, ez biztosan nagyon jó, csakhogy én 8 éve jártam egyetemre, amikor szintén ez volt, és már meguntam. Szeretnék egy rendes munkát, ahol dolgozni kell a pénzért, mert megőrülök már az állandó hülyéskedéstől, még akkor is, ha ez Bp, és sok a lehetőség.

(amikor van párom, ő nyilván velem egyidős és így vele sem lehet napközben időt tölteni)


Másodállást keresek folyamatosan, de nehéz olyat, ami mindig a hét 3 választott napján igényelne engem...meg eleget is keresek a mostaniban.


28N



2014. júl. 25. 13:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%
Napi 12 ó munka mellet létrehoztam 4 karitatív szövetséget, irtam két könyvet, 800 verset, ezenfelül cikkeket is írok egy ismert portálon. Az időt ki kell tudni használni. én megkattantam volna, ha nem tehettem volna semmit mert ennyit dolgozok monotonon. Az okos ember használja okosan az idejét is
2014. júl. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hajtással van a gond, hanem azzal, ha mindez céltalan. Nekem az jött le, hogy nem a pénz miatt dolgoznál, hanem csak szimplán nem tudsz mit kezdeni magaddal. Esetleg kereshetnél hasonló élethelyzetben lévő embereke, barátokat, akikkel együtt kellemesebben telne az idő:)
2014. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

utolsó: vannak ilyen emberek, ezt is írtam már, csak dedósnak érzem az egészet. valahogy mindig azt mondják a "felnőttek" az embernek gyerekkorában, hogy este 11-ig benn leszel, a főnököd egy állat lesz és az élet szívás. Aztán erre ez...:)


Én élvezem, imádom a pihenést (iskolaidőben tanítok, cikkeket írok), de jelenleg semmi dolgom, kicsit olyan egyetemi nyári szünet feeling van.

2014. júl. 25. 14:09
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson felmondani, örülj, hogy van munkád. Önkénteskedj, de amellett kereshetsz mellékállást, addig dolgozz, amíg van rá energiád, a pénzt meg félreteszed rosszabb időkre. [link]
2014. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
az ösztöndíjam miatt meg tudok élni munka nélkül is, de az még rosszabb lenne, úgy gondoltam a felmondást, hogy keresek mást azonnal.:)
2014. júl. 25. 14:21
 16/26 anonim válasza:
100%
Én állatmenhelyen dolgoznék szívesen mellette
2014. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a maradék napjaidon ételt osztani, vagy önkéntes gyepnyírogató-virággondozónak (nem tudom mi a normál neve) a kerületedben, vagy csapj fel hobbifotósnak, vegyél háziállatot, ha kertes házad van kertészkedj, vagy csinálj ékszereket, akármi. Én el tudtam mindig lötyögni az üres napjaimat, pedig volt/van bőven:D Csak azt az embert idegesíti a "rendszer nélküliség", aki a rendszertől érzi magát sínen, pedig szerintem akkor vagy sínen, ha azt csinálod, amit szeretnél.
2014. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Napfonat ***** válasza:
58%

Ha van elég pénzed, és fel akarsz mondani, akkor kérj fizetetlen szabadságot, és menj el egy évig járd be a Világot (vagy amekkora részét csak tudod), "láss csodát", majd egy idő után pihenésképpen térj vissza ehhez a munkához, hogy 1-2 év elteltével folytathasd a kalandot!

Az élet egy nagy kaland.

2014. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

az utolsó egyébként rátapintott, a telemet az USA-ban töltöm (már 3 éve nem jártam ott, de a szívemhez nőtt). :)


hátha akkor lesz több motivációm. Bár ilyenkor mindig eszembe jut, hogy vajon az eladónak a sparban milyen motivációja lehet arra, hogy reggel felkeljen, és hogy milyen hülyeség, hogy pont én sírok.:)

2014. júl. 25. 14:53
 20/26 anonim ***** válasza:
90%

Soha nem értettem azokat, akik a napi munkán kívül semmivel nem tudják magukat elfoglalni (hacsak nem a munkájuk a legfőbb hobbijuk is egyben). Én még akkor sem unatkoztam, mikor nem volt munkahelyem.

Dehogy mondanék fel! Rengeteg érdekes dolgot tudnék csinálni a munka mellett. Egy percig sem unatkoznék.

2014. júl. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!