Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meg kellene változnom? Ha...

Meg kellene változnom? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, mellette diákmunkát végzek március óta egy nagyobb cégnél. Irodai munkát végzünk, egy műszakban 3-an vagyunk diákok, egyébként kb. 10 diák dolgozik ott, általában éjjel és hétvégén nappalra kell mennünk.

Sajnos úgy érzem kilógok közülük a sorból, a legtöbben már 1-2 éve ott dolgoznak, két másik ember jött velem egy időben a céghez, ők úgy vettem észre teljesen beolvadtak a társaságba.

Én sosem voltam az a nagy társasági ember, egyedül is jól érzem magam, főleg ha valami lefoglal (pl. jelen esetben a munka), ilyenkor sokkal jobban szeretek egyedül lenni, csendben. A kollégák, akikkel egy műszakban vagyok szintén egyetemista hallgatók, viszont a műszak alatt folyamatosan beszélnek mindenféle felesleges dologról, legfőképp kibeszélik azokat a munkatársakat, akik épp nincsenek ott vagy ha kifogyott ez a téma akkor a facebook ismerőseik posztjait kezdik tárgyalni, "szexi csajokat, pasikat" nézegetnek (mert legtöbbjüknek nincs senkije) vagy egymást csesztetik. A legrosszabb az, hogy rettenetesen pletykások, emiatt nem is szívesen beszélgetek velük semmiről, eddig bármit elmondtam nekik azt vagy elmondták mindenkinek vagy ellenem fordították (pl. egyszer megemlítettem, hogy a barátommal elutazok hétvégén ezért nem tudok hétvégén dolgozni, mikor pár héttel később ismét nem küldtem hétvégére beosztást mert tanulnom kellett akkor meg visszakaptam, hogy nem mindig a barátommal kéne lennem néha dolgozhatnék is.)A barátom azt mondta ne vegyek róluk tudomást, mintha ott se lennének, esetleg hallgassak munka közben zenét, de ha nem szólok hozzájuk max. 1 órán át akkor vagy beszólogatnak, hogy milyen csendes vagyok vagy pedig kikérdezik a véleményem arról, hogy pl. mit gondolok egy ismerősük facebook kommentjéről. Ma pl. hívtak szünetekben többször is le magukkal, de nekem eszem ágában sem volt lemenni velük, örültem, hogy végre kicsit csendben lehetek és nem vihorásznak, hangoskodnak körülöttem. Van egy külön iroda, ahova lehetőség lenne kiülnöm, de akkor még inkább piszkálnának, kinéznének maguk közül...már így is, hogy nem mentem le velük meg vannak győződve arról hogy utálom őket, pedig csak egyszerűen nem értem mért kell folyamatosan felesleges dolgokról beszélni.

A beosztást az egyik diáktársunk csinálja, aki észrevette, hogy nem igazán vagyok el velük olyan jól, emiatt csak heti 1 napra szokott beosztani, míg a többieket többre, pedig nekem is jól jönne a pénz.

Szeretem ezt a munkahelyet és élvezem amit csinálni kell, de a munkatársak idegesítenek, a munkaidő felénél már úgy érzem megbolondulok tőlük és a legrosszabb, hogy úgy érzem én vagyok a hibás, hogy más vagyok mint ők. Nem tudom hogyan változzak meg, illetve hogyan változtassam meg a szemléletmódomat, hogyan illeszkedjek be, mert így már nem fogom ott sokáig bírni úgy érzem.

Korábban egy kisebb irodában dolgoztam egy idősebb nénivel, vele jól elbeszélgettünk ha épp nem volt munka, egyébként normálisan dolgoztunk, ez hiányzik.

Kérlek segítsetek!



2014. aug. 10. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudsz visszamenni az idősebb nénihez? Ott dolgozz, ahol jól érzed magad. Szerintem annyi az egész, hogy komolyabb vagy mint az átlag ebben a korban.
2014. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én vagyok köztük a legfiatalabb, 21 éves, ők mind 25-30 évesek, közülük ketten Msc-n vannak. Lehet, hogy komolyabb vagyok, de hogy őszinte legyek kedvem sincs velük beszélni, mert nem szeretném, hogy engem is az alapján beszéljenek ki amiket elmondok nekik.

Az idős nénihez valószínű vissza tudnék menni, csak az a baj, hogy ez a munka sokkal jobban fizet és jobban is tetszik a munkatársakat leszámítva.

2014. aug. 10. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!