Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy érzem teljesen kiégtem....

Úgy érzem teljesen kiégtem. Ti felmondanátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Nem motivál már a munka amit csinálok, teljesen belefásultam, ráadásul a főnökeim miatt mindig gyomorgörccsel meg hányingerrel megyek be dolgozni. Van megtakarított 12 millióm, amit csak magamra költhetek (lakás, kocsi ki van fizetve, végül is csak a napi költségeim lennének, nincsenek nagy igényeim). Mi lenne, ha olyan 5-10 évig most nem dolgoznék, és csak élném az életem? Nehéz lenne utána visszaállni a munka világába? (ha lesz akkor még egyáltalán)
2014. szept. 1. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pihenj,pár hónapot ,keress más munkát próbáld ki magad több szakmába töltődj fel
2014. szept. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van 12 milliód, akkor lehet a saját magad főnöke.

Keress egy befektetési tanácsadót, gondolkozz saját vállalkozáson.

2014. szept. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

* ráadásul a főnökeim miatt mindig gyomorgörccsel meg hányingerrel megyek be dolgozni.


Mit csinálnak?

2014. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Onnan nem lesz mar visszaut.


Keress inkabb egy masik allast.

2014. szept. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nehéz lenne utána visszaállni a munka világába?"

Nem, nem nehéz. LEHETETLEN! Próbálj meg valami olyat keresni, tanulni, ami érdekel, és abban dolgozni. Nem felélni a nagy összeget, hanem befektetni, pl tanulásba.

2014. szept. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a vérmérsékletedtől és a konkrét munkahelyi helyzetedtől függően alapvetően három jó lehetőséged is van:


1. Még a jelenlegi munkád mellett keresel más munkát. (Egyik helyről váltani egy másikra sokkal könnyebb, mint "az utcáról" bekerülni valahová.) Ez a legbiztonságosabb.


2. Felmondasz, pár hetet pihensz, feltöltődsz (esetleg átgondolod, hogy mihez akarsz kezdeni, ha most nem vagy biztos benne) és keresel egy másik állást. Ez már nehezebb lehet, de anyagi gondod nem lesz, viszont az elhúzódó álláskeresés lelkileg megviselhet. Ezt akkor választanám, ha elég nagy kapcsolati tőkével rendelkezel, ami megkönnyítheti, hogy új munkát találj.


3. Felmondasz, pár hetet pihensz. Még előtte vagy közben, de legkésőbb pár hét múlva kitalálod, hogy milyen vállalkozásba kezdj, és minden erőbedobással azon leszel, hogy megvalósítsd! Ezt csak akkor ajánlom, ha hajlandó vagy kockáztatni..., mert számolnod kell vele, hogy akár a megtakarításod nagy része rámehet, és benne van a pakliban, hogy valamiért nem sikerül. Az is kérdés, hogy milyen területen van tapasztalatod, vannak olyan területek, ahol viszonylag költségkímélően lehet önállósulni, más területeken viszont szinte lehetetlen. Azon is gondolkozz el, hogy szívesen dolgozol-e egyedül, mert ha fel kell venned valakit, az nagyon megdobja a költségeket, sokan viszont egyedül könnyen elvesztik a motivációjukat.


Amit semmiképp sem tennék: nem mondanék fel terv / cél nélkül, arra építve, hogy most van X összegű megtakarításom, azt elkezdem felélni, aztán "majd kialakul"...


Amúgy én a 3. "forgatókönyvet" valósítottam meg: először kitaláltam, hogy milyen vállalkozásba akarok fogni, milyen keretek között, milyen költségigénnyel, aztán felmondtam... A vállalkozásom egyelőre nagyon új, tele "gyerekbetegségekkel", de szerencsére egyelőre úgy néz ki, működik:) De egyedül nagyon nehéz. A hosszú távú céljaim közt van, hogy szerezzek magam mellé segítséget, de ezt egyelőre nem engedhetem meg magamnak - remélem, jövőre igen:)

2014. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. de én nem pár hetete, hanem min. pár évet akarok pihenni! :) (utazgatni, tanulgatni, hobbi, stb.)
2014. szept. 1. 11:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

tedd meg. mi tart vissza?


Egy eleted van. Mondjuk 12 milla nem egy nagy osszeg, de miert ne?


Bar ezek szerint csaladod sincs, es nem is tervezed hogy lesz.


Add el a lakast meg a kocsit, berelj egy szobat valahol es meg tovabb tart a penz. Vagy koltozz el Thaifoldre, ott olcso az elet.

2014. szept. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok: én több évet nem mernék kihagyni, mert nem látom realitását, hogy vissza lehetne kapaszkodni - vagy csak nagyon nehezen, mind ami az álláskeresős részét, mind ami a "lelki visszarázódást" illeti. Bár én is "ábrándoztam", hogy jó lenne... Főleg olyankor, amikor határozott idejű szerződésem járt le, szóval így is, úgy is váltanom kellett. De akkor is olyan időtöltésben gondolkoztam, ami később előbbre vihet. Pl. külföldi tanulmányút vagy önkéntes munka, de olyan jellegű szakmai munka, ami illett volna a szakmai önéletrajzomba, plusz ami változást hozott volna a mindennapokba, és segítette volna a nyelvtanulást is.
2014. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!