Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kaptam egy nagyon jó állásaján...

Kaptam egy nagyon jó állásajánlatot, de nehezen tudok dönteni. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Átlag felett keresek jóval, megtanultam érte. Most egy másik cég megkeresett, hogy dolgoznék-e ott, mert egy új projektbe szeretnének belevágni és abban a témakörben híresen jó vagyok. Igazából nem adnának eget rengetően több pénzt, nettó 60-al lenne több az alap fizetésem. DE ott ugye semmi extra nincsen, mint széchenyi kártya stb.. ha ezt midet beleveszem, akkor a jelenlegi helyemtől ott nettó 30-al kapnék többet. Igazából egy dolog van csak ami miatt vacilálok, régebben dolgoztam egy helyen, amikor még suliba jártam és az emulziószag kikészített. Aki ismeri tudja milyen büdös tud lenni, na itt az irodában is minimálisan érezni lehet, üzemrészben pedig elég durván. A munka tetszene egyébként sokrétűbb lenne, mint amit most csinálok. A pénz jól jönne, mert költözés előtt állok (jövő évben), a munkahely igaz távolabb van a lakhelyül kitűzött várostól, de nem jelentős 20km-el több.
2014. szept. 10. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi a fene az az emulziószalag?
2014. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
EmulzióSZAG!Nem tudsz olvasni?
2014. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értelmezem, anyagilag nem feltétlen érné meg váltani, sőt a juttatásoktól is elesnél, sőt még messzebb is kellene járnod dolgozni. Ergo szerintem nem éri meg váltani, anyagi szempontból. Viszont ha arra vágysz hogy több oldalon csillogtathasd meg a tudásod, akkor lehet jó választás, hiszen ezzel plusz tapasztalat is jön, sőt új emberek, új ismeretségek, új légkör. Összegezve ha a kényelmet választod akkor maradj a jelenlegi helyeden, hiszen praktikusabb, közelebb van, megszokott, jutalékos, stb. Ha vállalod hogy kicsit zűrösebb pörgősebb és sokrétűbb, akkor azt... :) Tudom nem sokat segítettem ezzel, de én szerintem maradnék a helyemen, nem váltanék, főleg ha a jelenlegi nem rossz. 24N
2014. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kellene mérlegelned, hogy hosszú távon melyik munkahely a biztosabb. Ennyi különbségért szerintem csak akkor válts ha az új tényleg biztosabb lehet vagy ahogy írták vágysz a változatosságra már...
2014. szept. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Anyagilag megérné, mert mint írtam is 30-40 ezerrel több lenne a pénz.

Emulzió= CNC gépekben a hűtő-kenő folyadék (eléggé meghatározó szaga van)

2014. szept. 10. 09:27
 6/15 anonim ***** válasza:
Én a munkahelyi légkört, kollégákat mérlegelném.
2014. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egy tanítótól hallottam, "ha az ember valamiben nehezen tud dönteni akkor többnyire az elméjére és nem a szívére megérzésére hallgat, ...viszont ha az elménkre hallgatunk akkor bármit is döntünk minden döntésünknek lesz hátránya is .Akár hogy osztunk szorzunk, az életnek vannak kiszámíthatatlan oldalai is, amit csak akkor ismerhetünk meg ha már léptünk .Ugye azt nem gondolod komolyan ,hogy segíthet a tudatos döntésedben,hogy én ,vagy bárki leírná itt, hogy "hasonló helyzetben " mit döntene? Viszont ha valóban "híresen jó vagy" abban a bizonyos témakörben , akkor viszont remélhetőleg kitűnő helyzetben vagy ,nincs sok veszteni valód. A híresen jókért általában kapkodnak, akár még vissza is veszik őket ha úgy alakul.
2014. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire hülyeség, lehet-e ilyet, hogy elmennél szétnézni az üzembe? Mindjárt kiderülne, hogy hogy állsz a szaggal.


A plusz utazási költséget is beleszámoltad? Nehogy arra menjen el a plusz fizu...


Nem tudom, mennyire vagy jóban a mostani kollégáiddal meg hogy mennyire tetszik a mostani helyed. Nálam ez is számítana.


A többit már elmondták a többiek. Mérlegelj.

2014. szept. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy ha olyan jó vagy, akkor csapj az asztalra, hogy ennyiért vállalod. És kérj többet.
2014. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Voltam szétnézni az üzemben amikor hívtak és lent iszonyat szag van, de a legnagyobb bajom, hogy még fent az irodában is érezni és azért napi 8 órát így ülni nem éppen leányálom, nekem legalábbis nem.

A több pénzt már eljátszottam, annyival akartak felvenni, amennyi most is van, de mondtam, hogy ennyiért nem vállalom, akkor adtak nettó 60-al többet, de ha a mostani helyemen a cafeteriát beleszámolom nettó 30-40-el több.

Ezután mondtam, hogy jelenleg nem tudok menni annyi munka van, hogy nem engednek leszámolni. Erre azt mondták, hogy 3 hónapig várnak rám és számítanak rám.

Na itt ledöbbentem, hogy ennyire kellek nekik, ezt már nem lenne szép dolog elutasítani, de a szaggal még mindig nyűglődök....

2014. szept. 13. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!