Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 hete dolgozom, de már úgy...

3 hete dolgozom, de már úgy érzem, hogy a kiégés veszélye fenyeget. Mit tegyek? Jó hivatást választottam?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, hogy hosszú lesz, és kicsit talán szétszórt is leszek, de gondolkodás nélkül írom le, ami eszembe jut :D


Friss diplomás pedagógus (gyógypedagógus) vagyok, 23 éves, lány. Szeptember elseje óta dolgozom. Aki ezen a pályán van, alapból veszélyeztetett a kiégésre, plusz nekem olyan a személyiségem, hogy kicsit határozatlan vagyok, csöndes, félénk, és szorongó (az elmúlt években ezen sokat javítottam, meg sokat "tettetem" illetve próbálom tettetni, hogy határozott vagyok, mert a mai világban csak az érvényesül, aki határozott, de ha még kívülről annak is tűnök néha, egyáltalán nem vagyok az).

Szeretek a gyerekekkel lenni, de pályakezdőként, úgy hogy más kolléga nincs mellettem, sokszor érzem úgy, hogy azt sem tudom mit csinálok, jól csinálom-e stb... (Utazó gyógypedagógus vagyok, minden nap másik oviba, suliba megyek ki, és ugye nincs mellettem másik gyógypedagógus. A "sima" pedagógusoknak, óvónőknek pályakezdőként ebből a szempontból sokkal könnyebb, mert napközben is körül vannak véve a már tapasztalt kollegákkal, ha bármiben bizonytalanok meg tudják kérdezni...). Szóval így 3 hét után úgy érzem, hogy nem is végzem rendesen a munkám. De ez nincs így, csak én érzem így. Kiválóan diplomáztam, az egyetemi gyakorlaton sem volt rám panasz, dicsértek, szerettek, több helyen is voltam gyakorlaton a 4 év alatt, és ezekről a helyekről 3-tól is kaptam állásajánlatot (ezek közül dolgozom most az egyiknél). Szóval biztos, hogy gyakorlaton nem csináltam semmit rosszul, másképp nem alkalmaztak volna annyi helyen. Mégis úgy érzem, sokszor, hogy nem csinálom jól, amit csinálok.

A másik problémám a rengeteg adminisztráció, meg papírmunka, több időt vesz el, mint amennyit a gyerekkel töltök... nem is gondolnátok mennyi papírmunka van napi szinten, engem meg kikészít :( Teljesen kedvemet veszi mindentől. És ilyenkor fantáziálok olyanokról, hogy miért nem valami szakmát választottam, pl cukrász, szakács, fodrász, vagy csak egyszerűen óvónő, nem gyógypedagógus. Itt is biztos meg van a felelősség, de biztos nem annyi mint nálam, meg egy szakmánál kevesebb a papírmunka is.


A minap, amikor mentem dolgozni és a buszomat vártam, arra jött autóval egy ismerősöm és felvett. Van egy másfél éves lánya, vele mentek csajos napot tartani. És egyszerre éreztem magam nagyon jól, és rosszul, mert örültem, hogy a buszozás helyett velük mehetek, és beszélgethetünk, meg a kislányt is szeretem, más résztől meg olyan vacakul éreztem magam, hogy én dolgozni megyek, pedig legszívesebben velük tölteném a napot én is. És erről az is eszembe jutott, hogy vajon nekem lesz-e valaha lányom, akivel majd csajos napos tarthatok? Mert jelenleg nincs párom sem, és azt is reménytelennek érzem, hogy valaha találjak valakit, de ezt már egy másik kérdésbe kellene kiírnom...


Miután így kiírtam magam, a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy szerintetek ez meg fog változni, ahogy kicsivel nagyobb tapasztalatom lesz, és ez még csak ilyen kezdeti pánik, hogy vége a jó világnak, amikor csak tanulni kell meg órákra járni? Aztán ahogy egyre több tapasztalatom lesz és magabiztosabb leszek, elmúlik majd ez az érzés?


2014. szept. 17. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt csak te tudhatod, hogy jó szakmát választottál-e. Amit én gondolok az az, hogy szépen fáradj el egy pszichológushoz, ha eddig még nem tetted meg. Egy jó pszichoterápia teljesen meg tudja változtatni az embert.
2014. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden kezdet nehéz ,de ha lesz gyakorlatod nem leszel bizonytalan. Az meg ,hogy szívesen mentél volna szórakozni szívás , én szoktam menni Szombat éjszakára na az mekkora ... haverok a lézengenek minden fele én meg meló :/ ez a felnőtt élet.
2014. szept. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az idő és a gyakorlat hozza a magabiztosságot is.

Minnél több teher nyomja a vállad, annál inkább válsz rendezetté- különben nem tudnál megbírkózni a feladatokkal. Biztos lehet egyszerűsíteni azon ahogy most csinálod. Időt spórolni, tökéletesíteni. Ezek gyakorlattal alakulni fognak. 3 hét semmi. 3-5 hónap alatt reálisabb képet fogsz látni.


Ha minden kötél szakad egy sor diploma nélküli vagy főiskolát igénylő szakma áll rendelkezésedre. Minden esélyed megvan a váltáshoz és visszatéréshez. Ne csüggedj!

2014. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kb. hasonló cipőben járok, én kb. egy éve kezdtem dolgozni, de vannak ilyen időszakaim.

Nálam ez olyan, hogy néha előjön, aztán mindig van egy cél, vagy valami különleges, amiért dolgozni kezdek, aztán egy időre elfelejtem ezt az érzést.

Ez szerintem azért van, mert vége az úgymond nagy szabadságnak, és már csak a hétvégéink szabadok, meg a korlátozott számú szabadnapjaink.

Idővel megszokod, és halványodni fog ez az érzés, bár nálam egy év után még mindig vissza-visszatér. Szóval nem tudok rá megoldást, csak az időt.

2014. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Időközben a 3 hétből 2 hónap lett, és ugyan halványodott az érzés, de még jelen van.
2014. nov. 2. 16:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt neked kell érezni, hogy jó hivatást választottál-e, de ha beszélni akarsz róla álok elébe.
2014. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!