Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a helyzet, ha a munkahely...

Mi a helyzet, ha a munkahely nem akar elengedni hogy elláthassam választási bizottsági tagként teendőimet?

Figyelt kérdés

A helyzet egyszerű mint a bot: okt 12 választás. Bizottsági tag vagyok egy szavazókörben hajnaltól estig. Aznap nem tudok bemenni dolgozni (nálunk vasárnap is van munka).

A főnök közölte: ha nem megyek be kirúg. Erre elvittem neki a jegyzői igazolást arról, hogy tag vagyok, itt és itt ettől eddig elfoglaltságom lesz.

Orra alá nyomtam a jogszabályt választási eljárásról szóló 2013. évi XXXVI. törvény .


Erre közölte: lesz**ja. Ha nem megyek kirúg.

Továbbmegyek.

A jogszabály szerint nemhogy arra a napra, hanem a szavazást követőre is jogszabályban rögzített módon KÖTELES a munka alól felmenteni és még bért is fizetni:

Fenti tv

15. §


(1) A szavazatszámláló bizottság, valamint az egy szavazókörrel rendelkező településen a helyi választási bizottság tagjai a szavazást követő napon mentesülnek a jogszabályban előírt munkavégzési kötelezettség alól, és erre az időre átlagbér illeti meg őket, amelyet a munkáltató fizet.


(2) A munkáltató a választási szerv előző bekezdés szerinti tagját megillető bér és járulékai megtérítését a szavazást követő öt napon belül igényelheti a helyi választási irodától.


Na most honnan veszi a bátorságot ez a vadparaszt, hogy köpjön a jogszabályra?

Ha nem enged el, a munkaügyi felügyelettől kezdve X hatóság (benne a NAV is, mert a béremet az állam fedezi arra a napra ám) zúdul a nyakába és ezt tudja is.

Csak lesz * *ja.

Megéri ez neki? Az idióta barom állatjának?


2014. okt. 6. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Elárulok valamit: a magyar hatóságok magasról tesznek erre. Szóval nem valószínű, hogy bármi zúduljon a nyakába.
2014. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, igenis szívja meg, ha nem enged el. Remélem te viszont a jogszabályban meghatározott idővel előtte szóltál, hogy menned kell...


Meg arra is érdemes figyelni, hogy semmi miatt ne köthessen beléd. Késés, trehány, hibás munkavégzés...indok sajnos mindig van a kirúgásra. De ha nem hagyod magad, jól fogsz kijönni belőle.

2014. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igazad van, szerintem ne hagyd magad! Ha mégis kirúgna, irány az ügyvéd és a munkaügyi bíróság!!!
2014. okt. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Költséggel neki nem járna pedig, mert a HVB fizeti a béred...


Amúgy vannak pót tagok, szóval bizottsági tagnak se muszáj lenni, ha inkább munkahelyedre mennél.

2014. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!