Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy reagálnál, mit gondolnál,...

Hogy reagálnál, mit gondolnál, ha a főnököd ezt játszaná el veled?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, van egy párod, aki épp végzett az iskolával, diákmunkás tapasztalatai vannak az adott munkahelyhez kötődően, tehát már dolgozott olyan helyen, ahol te is dolgozol. Te már elég régóta a cégnél dolgozol alacsony beosztásban (pedig a végzettséged alapján nem ott kellene lenned), de jóban lennél a főnökkel, és megkérdeznéd, hogy nem-e venné fel a párodat is hasonló beosztásba. Erre a főnököd behívná a párodat interjúra, és azt mondaná, hogy majd rajtad keresztül értesíti a párodat, mikor kezdhet. Eltelik többhét, rákérdezel, hogy mi a helyzet, mikor kezdhetne a párod, de a főnököd csak kitér. Rákérdezel később megint, erre nekiáll olyanokat mondani, hogy a párod túl lassúnak tűnik, és különben is, már megjárta egy másik hasonló emberrel, akit így vett fel... stb. Erre te megpróbálod meggyőzni, hogy hiszen sokhónapos tapasztalata van (pont ennél a multinál), biztos beválna, az előző helyen is jól dolgozott és a közös munkával sem volt semmi gond (tegyük fel, korábban együtt dolgoztatok). Erre a főnököd azt mondja, jó, akkor következő hónapban kezdhet. Megint eltelnek hetek, megint semmi... rákérdezel, azt mondja a főnök, hogy az újakat nem írja bele a beosztásba, de apárodkészülhet, mehet oda dolgozni a következő hónaptól. Telik-telik az idő, a pontos kezdésről a főnök mégsem szól. Rákérdezel, csak megy a parasztvakítás. Később, már a "következő hónap" kellős közepén megtudod, hogy a munkatársad párja, aki pár napja volt benn interjún, fel van véve tapasztalat és nyelvtudás nélkül (ami kell a pozícióhoz), persze a te párod felvételéről megint nem esik szó. Ti mit reagálnátok erre? Kiakadnátok (persze nem nyilvánosan), amiért nem volt képes megmondani az elején, hogy nem akarja felvenni a párodat? Dühösek lennétek a főnökötökre a parasztvakításért és az ígérgetésért?
2014. okt. 17. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már az elején leesett volna, hogy nem akarja felvenni és nem erőltettem volna, nem kérdezgettem volna többet.
2014. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az elején mindig azzal terelt, hogy még nincs szüksége új emberre, de hamarosan lesz, majd akkor...
2014. okt. 17. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Kinek kell az olyan meló ami protekcióból ered?
2014. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
am. szerintem ne nagyon pattogj a főnököddel,mert még rád is pipa lesz!Ha nem akarta felvenni, az az ő dolga, elvégre is Ő a FŐNÖK, nem pedig te! Csak volt rá vlm oka, hogy nem szándékozta felvenni !!!
2014. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen fura dolog,mondjuk en mas szektorba akartam menni a cegen belul, de a fonokom nem engedett el:-))))
2014. okt. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!