Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen idegesítő munkatárssal?

Figyelt kérdés

Mindketten újak vagyunk, egyszerre vettek fel minket. Eleinte próbáltam barátkozni vele, de hamar kimutatta a foga fehérjét. Beleokoskodik mindenbe, mintha már évek óta ott dolgozna, közben meg buta, mint a föld. Semmit nem tud jól megcsinálni, mindenki szidja is ezért, emiatt ha nem tud valamit, akkor hozzám jön oda megkérdezni (hozzám, akinek ugyan azt mutatták, amit neki...), aztán még úgy állítja be, mintha ő ezt tudta volna végig és azt mondja "ja igen persze, csak kíváncsi voltam, hogy te tudod-e". Ráadásul úgy kezel, mint egy gyereket, azért mert kb 20-25 év különbség van közöttünk. Ha a főnök magyaráz valamit és mutat valamit pl a számítógép monitorján, és én mondjuk nem tapadok rá a képernyőre, mint ő, hanem fél méterrel távolabbról nézem, akkor megragad a derekamnál és "odatesz" meg még mutogatja hogy "nézzed te is, látod?". Ha valamit elgépelek, akkor is jön oda hozzám tiszta számonkérő hangon, úgy belehajol az arcomba, hogy már attól félek, hogy mindjárt lesmárol meg mereszti rám a szemeit, és még dirigál nekem, mint valami kisfőnök, hogy én most azonnal hagyjam abba azt a munkát amit éppen csinálok és nyomtassam ki újra. Ja és ezt úgy, hogy én tele vagyok munkával, és ezt ő is meg tudná csinálni, de nem, ő egész nap elvan, nagy kényelmesen, eszeget, telefonálgat munka közben, mi meg kb megszakadunk... Már olyan szinten elegem van belőle, hogy már a rosszullét kerülget ha csak meglátom.


Mit csináljak? Én nagyon türelmes, toleráns ember vagyok, de úgy fel tud húzni, hogy legszívesebben megütném, a kollégáim is utálják mint a sz_rt. Csak az a baj, hogy a főnök nem látja ezt a viselkedését. A kollégáim már szóltak sokszor a főnöknek miatta, de ő mindig azt mondja, hogy csak időre és türelemre van szüksége, meg majd belejön a dolgokba, majd beilleszkedik, majd, majd...


2014. okt. 30. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is tisztázd vele hogy ne tapizzon. Utána meg azt hogy nem a beosztottja vagy, így ne utasítgasson hogy mit honnan nézel. Amúgy meg ne segíts neki, ha te is új vagy és ő nem tud valamit, nézzen utána, ahogy te is, mert valahonnan te is megtanultad mit hogy kell. Kérdezzen csak a többiektől és akkor majd ők is tudni fogják hogy nem tud mindent. Mindjárt visszavesz majd magából. Amúgy meg hívd félre és mond meg neki hogy foglalkozzon a saját dolgával és ne téged ellenőrizgessen, és néha nyugodtan köss bele abba amit csinál, majd rájön hogy nem olyan ízletes a dolog ha már vele csinálják.
2014. okt. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó, a többiek eddig is tudták, hogy ő "nem tud mindent", hangoztatják is, hogy már hányszor el lett mondva és még mindig nem tudja. Erre meg nem az a reakciója, hogy jó akkor jobban odateszi magát, hanem mint egy sértett 10 éves, felhúzott orral kivonul. És nem szól hozzájuk, hanem az én nyakamra jár. De már engem is kiidegel ezzel a viselkedésével. Nem vesz vissza magából, nem bírja elviselni ha nem az övé lehet az utolsó szó, ha nem neki van igaza. Ezt a helyzetet is meg lehetett volna úgy oldani, hogy "te figyi, szerintem véletlenül elgépelhetted ezt itt, csak gondoltam szólok, hogy ha lesz rá időd, majd nyomtasd már ki újra, köszi" és ennyi! Nem az, hogy belemászik a képembe és teszi nekem a fejét... Sőt, még őfelsége is nyugodtan megcsinálhatta volna.
2014. okt. 30. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen embert nézd levegőnek akármilyen nehéz! Totál ugyanilyen munkatársam volt szóról szóra. Akármit akar veled csináltatni mond neki hogy jó megcsinálod később, de csak ha ketten vagytok akkor. Más előtt sose mond. De sose csináld meg. Majd megy később is és akkor is mond neki hogy elfelejtetted de majd megcsinálod. És mindíg így tegyél. Egy idő után rájön hogy totál hül.é.e van véve és békénhagy. Ha meg valamit a főnök előtt leszól mond neki hogy te is ugyanúgy megcsinálhattad volna vagy te mondtad hogy majd megcsinálod. A lényeg hogy mivel ő egy szemét te is legyél az! Az ilyen embereket csak így tudod leszerelni. Vagy találj ki valami orbitális butaságot a melóval kapcsolatban hogy ez tuti jó és majd mond el neki hogy te elmondod a főnöknek. Abban a pillanatban fog szaladni a főnökhöz hogy ezt ő találta ki és jól beégeti magát. Ez bevált módszer. Amikor meg rádfogja hogy te mondtad simán tagadd le és csak nevesd ki. Amikor meg belemászik az arcodba meg odahúz akkor kérdezd meg jó hangosan mások előtt hogy tetszel neki vagy szeret vagy valami ilyesmi. Mindig nézd levegőnek. Ha valamit kérdez hogy mi hogy van mondj neki teljesen mást vagy beszélj mellé de csak ha ketten vagytok és idővel úgyis beégeti magát. Ilyen embereket máshogy nem tudod leszerelni! Hidd el ilyenek boldogítanak engem is, de én már csak mosolygok ezeken mert idővel mindig beégnek! :)
2014. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor mond meg neki, hogy ez egy munkahely és próbáljon meg úgy viselkedni, végezze a dolgát és ne durcáskodjon mint egy öt éves.


Azt semmiképp ne engedd, hogy lejárasson. Én se mondanám meg neki, hanem elengedném a fülem mellett. Ha meg rákérdez, hogy nem hallottad, akkor megmondanám, hogy ja, hozzám beszélsz? Mert nem gondolom, hogy utasítgathatnál ...


Most hiába mondom, hogy próbáld meg higgadtan kezelni, mert van egy pont, amikor már nem lehet. Csak azt tudod tenni, hogy bizonyítod, hogy te precízebb vagy, pontosabb.


S tényleg nyilvánosan "megszégyenítheted" amiatt, hogy " mi lenne, ha nem fogdosnál?"

2014. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!