Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy ha találkoz...

Miért van az, hogy ha találkozok akárkivel (legyen az volt osztálytárs vagy szomszéd) és kérdeznek, hogy mi van velem, erre én mondom, hogy sajnos még nem sikerült találnom munkát, akkor egyből lekezelően néznek?

Figyelt kérdés
....vagy hirtelen abbamarad a beszélgetés, és egy"értem, az nem jó" szócska után mennek is tovább?
2014. nov. 7. 10:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagyis pontosabban olyan munkám van, ahol nem vagyok bejelentve és nem szeretném azt mondani, mert ki tudja, sose tudni ki akar rosszat.
2014. nov. 7. 10:29
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki megkérdezi, hogy mi van veled, az nem jelenti azt, hogy rögtön ki kell tálalnod mindenről. A "mi van veled" amolyan általános, beszélgetésindító kérdés.

Ne panaszkodj és ne kezdj rögtön problémákról mesélni, főleg ne kudarcokról. Nincs rád írva, hogy nem találsz munkát, nem kell vallanod. Mondd azt, hogy "megvagyok, minden rendben. És veled mizu?"

2014. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem nem félreértettél, vagyis én fogalmaztam rosszul.

Én mondom, hogy köszönöm jól vagyok stb stb, és kérdezik, hogy hol sikerült már munkát találni?-erre én mondom még nem, de biztos fogok. Erre az nem jó, és mennek is már.

2014. nov. 7. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is idegesít.


Mindenki azzal jön hogy mit dolgozik az ember.


Nem mindegy baz.meg napnál fűtök vagy sétapálcát bejáratok.


A lányok úgy fogalmaznak hogy: te mivel foglalkozol ?


Ez itt nem más mint annak a szinonimája hogy mennyi pénzed van.


Nekem mindegy ki kérdezi hangulattól függően vissza kérdezek hogy: mit érdekel az téged? vagy finomabban: miért be akarsz venni valami jó kis üzletbe ? az nem ártana úgyis le akarom cserélni a 2 hónapos mercimet


Az hogy ki mivel foglalkozik sok külső körülmény függvénye és ha valaki takarítónő abban nincs semmi szégyen de nem hiszem hogy mindenkitől ezt kéne kérdezgetni.


Ebből nem lehet megállapítani hogy ki milyen értékes ember.

2014. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A "mi van veled" és társai kérdésre én ezért szoktam "semmi" választ adni.


1, 12mp alatt nem fogom lepörgetni, hogy mi történt az elmúlt X napban/hónapban vagy évben

2,semmi köze hozzá

2014. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!