Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kezdjünk a beragadt...

Mit kezdjünk a beragadt szabadsággal? Firtatja a cikk. Hát jöjjenek hozzánk, a főnök majd megmondja-semmit! Se ki nem adják se ki nem fizetik! Így kell ezt csinálni!

Figyelt kérdés

[link]


Bírom az ilyen cikkeket. Azt írja le mi a teendő a ki nem adott szabival. Hát jöjjenek hozzánk!

Egy nap szabit ki nem adnak senkinek, ki se fizetik, aki egy szót mer szólni azonnal ki van rúgva és veszik is fel a következő embert. Találnak bőven.


Erről miért nem írnak az ilyen szuperagy szakértők? Hogy vannak helyek ahol magas ívből szarnak a Munka törvénykönyvére és semmi se történik. Élnek mint hal a vízben a dolgozó meg vagy megdöglik vagy elmegy. Törvények? Ugyan.


2014. nov. 29. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Na igen ismerős a helyzet.. dolgoztam ilyen helyen, ahol a cég az első, a munkavállaló meg dögöljön meg. Persze amikor otthagytam, akkor én voltam a rossz és kaptam a biztatást, hogy "úgyse találok jobbat"


.

.

.

.


Találtam!

2014. nov. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hányan mentek a munkaügyi felügyelőséghez vagy a bírósághoz a dolgozók közül? Akár a kirúgottak közül is? Nem itt kell nyafogni, mert azt leszarja a gazdátok.
2014. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

munkaügyi felügyelősség is lesz@ja magasról.


Én 12 órákat melóztam 6 órás munkaszerződéssel. Ügyvéd azt monda, hogy perelhetek, ha akarok, de a multiknak annyi pénze van, hogy kilóra megveszik a bírókat. Ezek után veszett fejsze nyele.

2014. nov. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hagyjál már ezzel.

Tudod itt hányszor járt a felügyelet? Ezerszer.

És mi történt? A világon semmi.

Ellenőrök be a főnök irodájába, ajtó becsukódik, majd ellenörök kijönnek és kész. Bent mi történt? Boríték a zsebbe és ennyi.


Ha meg mégis bírság van mert olyan is volt: kifizeti a cég, a dolgozóktól kamatostól levonja, és megy minden ahogy volt.

Ennyi.

Mernél te itt a felügyelethez fordulni ha tudnád hogy az esetleges bírságot te a dolgozó fizeted meg, mert a cég (joga van vagy nincs joga akkor is) levonja?



Hányan mentek a munkaügyi felügyelőséghez

2014. nov. 30. 09:23
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja és ha már a felügyeletnél tartunk:


[link]


Megszűnik a munkafelügyelet


Mindez persze csak akkor tudna működni, ha a munkafelügyelet betartatja a törvénykönyv rendelkezéseit. Az NMH viszont 2015 január 1-ével megszűnik, emlékeztet Sáling József.

2014. nov. 30. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!