Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 37-40 körüli álláskeresők!...

37-40 körüli álláskeresők! Nektek sem sikerül elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Kulturáltan nézek ki, diplomám van, normálisan, értelmesen kommunikálok, be is hívnak interjúra, de végül sehová nem engem választanak:( Az komoly cégektől a bolti eladóig mindent megpróbáltam már. Mi lehet a gond? Tényleg normális vagyok, sőt állítólag nagyon szép, csak most nagyon lefogytam. Szerintetek emiatt??
2014. dec. 3. 15:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szegény kérdező, elnézést kérek azért mert így "szétoffoljuk" a kérdésedet.


Nem terveztem, hogy külföldre költöznék, meglepő, de szeretek ebben a medencében élni.

2014. dec. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Őőőő, igen itt beszállt valaki, és vele beszélgettek, nem velem, mint kérdezővel. Én is mindenhova elvárásnak megfelelően aktualizált önéletrajzokat adok be természetesen. Külföldhöz túl honvágyas típus vagyok sajnos.
2014. dec. 3. 18:49
 13/14 anonim ***** válasza:

Azért mert nem akartam attól még elküldhettem az önéletrajzomat. Nem értem mit nem lehet ezen érteni? Ha fáj a fogam és ki kell húzni akkor is kihúzatom, ha nem akarom, nem???


Visszatérve a kérdéshez, valaki állandóan rajtam értetlenkedik, én meg válaszolok, mert az illendőség azt kívánja, de most már elég legyen kedves többiek, foglalkozzunk a kérdezővel!!!!


Kedves kérdező: Amúgy ha folyamatosan azon stresszeled magad, hogy nem vesznek fel sehová az kihathat a súlyodra, a kinézetedre. Ha pedig már olyan szinten idegeskedsz, hogy meglátszik rajtad akkor már azért nem fognak felvenni, mert azt látják rajtad, hogy érzelmileg labilis vagy. Találkoztam már ilyennel. Sajnos. Én ezen már túl vagyok, és már egyszerűen, mint egy gép csak küldözgetem az önéletrajzomat...

Próbálj meg kicsit pozitívabban gondolkozni és kiélvezni azt, hogy nem kell egy hülye főnöknek ugrabugrálni. Sovány vigasz, de néha bejön. :)

2014. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam, hogy önéletrajzzal nagyon nehéz bekerülni olyan helyekre is, ahová amúgy elég egy érettségi. Tanítói végzettségem van, dolgoztam is a pályán, annyi épp elég is volt nekem. Azóta eltelt 6 év, és dolgoztam 6 munkahelyen. Az 1-2 hétig tarókat nem számítva. Dolgoztam egyháznál,multinál,kisvállalkozásban, állami cégnél,iskolában. Könyvet írhatnék belőle, ha volna aki elolvassa...

Azt kell hogy mondjam, ezek közül 1 helyre vettek fel beküldött CV alapján. A többinél személyesen vittem be a CV-t, vagy ismerős ajánlott be. Ja, volt egy munkaügyis kiközvetítésem is, de ott fél évig tartott a buli.

Közben képeztem magam,csináltam OKJ-t is, de az "élethosszig tartó tanulás"-ból nem lesz kenyér az asztalon.

Szóval minden ismerősöddel ápold a kapcsolatot, tudjanak róla, mi a helyzet veled, hamarabb bejöhet így vmi állás.

Szvsz érthető, h. nem akarsz gépsoron dolgozni 8 általánost se végzett emberekkel, én is voltam olyan próbanapon, ahol úgy köszöntek egymásnak a kollégák, hogy "K.va anyád, sz.d ki a g.met b.meg!", pedig műszerészek voltak, csak hát ilyen fiatalos és dinamikus volt a légkör... Máskülönben pedig betanított munkát is sokan végeznek 8 általánossal jóravaló emberek, legfeljebb Kant munkásságáról nem fogtok vitatkozni a 20 perces ebédszünetben.

Ami pedig a külhoni munkát illeti: ha nem köt ide ház, gyerek, beteg szülő, akkor irány a nyelviskola. Keress megbízható ismerőst, aki kint dolgozik, és ne törődj a honvággyal. Lehet hogy néha rossz visszagondolni az ithagyottakra, de az életszínvonaladban nagy lesz az előrelépés, ami kárpótol.

2014. dec. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!