Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanuló szerződéssel kötelezhet...

Tanuló szerződéssel kötelezhetnek a táppénzes napjaim későbbi pótlására?

Figyelt kérdés

Az első gondom az, hogy én úgy tudom, hogy oktatási szünetben nem kötelezhetik a tanulót arra, hogy bemenjen dolgozni, engem mégis behívtak 2.-ára leltározni, hogy kötelező megjelennem.

A másik gondom pedig az, hogy december elején eléggé lebetegedtem, nem tudtam menni a gyakorlati helyemre dolgozni, így táppénzre vett az orvos. Akkor csak jobbulást kívánt a főnököm. Most viszont üzent, hogy mivel a dolgozóinak nem tudott miattam szabadnapot adni azon a héten amikor beteg voltam, ezért számítsak arra, hogy januárban le kell dolgoznom a táppénzt, hogy ki tudja adni a dolgozóknak a szabadnapokat.

3 tanuló van a vendéglőben ahol dolgozok én is tanulóként velem együtt, és a másik kettő tanuló is volt már idén táppénzen, de egyetlen napot sem kellett ledolgozniuk a betegségből adódó hiányzás miatt.


Akkor ez most mi? Ha azt mondom, hogy nem megyek be, akkor képesek eljönni értem. Havonta 8 napot kell dolgoznom, ebben a hónapban csak 4-et, azt hiányoztam csak, akkor jövő hónapban berendelhetnek 12 napra?

De leadtam az orvosi papírt is. Nem törvényellenes a táppénzt ledolgoztatni, ráadásul úgy, hogy még oktatási szünetben is berángatnak, amikor nem is lehetne?


Valaki segítsen... (vendéglős tanuló vagyok, L19)


2014. dec. 21. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Még normál munkaviszonyban sem szokás a táppénzes napokat ledolgoztatni.A főnök azért főnök, hogy megoldja a helyettesítéseket. Persze,a főnökök magasról tesznek az ilyesmire.
2014. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De éppen ez az, hogy az ő dolga megoldani a helyettesítéseket, de a dolgozói között. Én csak tanuló vagyok, én konkrétan nem azért vagyok ott, hogy a dolgozói helyett dolgozzak, hanem, hogy segítsek nekik..
2014. dec. 21. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!