Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ha egy természettu...

Szerintetek ha egy természettudós verseket is publikál, az gáz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, világirodalmi szinten már többszörösen kiderült, hogy nem lehetetlen a párosítás (Csehov, stb), de ha egy komoly kutatóról kiderül, hogy mindenféle absztrakt versikéket farigcsál, mit gondolhatnak róla a munkatársai? Tudom, általánosítás, de akinek pl a fizika a nagy szerelme, ritkán rajong a költészetért

2015. jan. 10. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A versek irodalmi műalkotások, egyfajta művészetnek számítanak.

Sokan szoktak verset írni és bizony dicséretes, ha vannak olyan jók, hogy elfogadják publikációként.


Szerintem menő dolog.

2015. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Linó03 ***** válasza:
A szabályokra korlátozott természettudománynak szerintem jó ellensúlyt képez az absztrakt irodalom egy személy esetében.
2015. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz. Igaz, hogy ritka, de szerintem még előny is, ha valaki nem korlátozza a tehetségét egyetlen területre. Ráadásul a költészet esetében nagyobb a szükség a kreativitásra, a lelkedre, és az csak jó, ha ezt az oldaladat is ki tudod fejezni. Én inkább humán beállítottságú vagyok, és néha hallok megjegyzéseket a reálos emberektől például az irodalomra, pedig egy kicsi művészet mindenkiben van. A munkatársaid sem fognak ezért rosszat gondolni rólad. :)
2015. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Remélem nem magadról beszélsz, mert egy ilyen magas körökben dolgozó ember ezen dilemmája tökéletesen bizonyítja azt, hogy a tanultság nem egyenlő az intelligenciával.


Mi a fenéért lenne gáz!?

2015. jan. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Eszterházy meg matematikus... :D Szerintem nem gáz. Valahol láttam egy kötetet, aminek a verseit fizikai tételek ihlették. :)
2015. jan. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gyémántlány ***** válasza:
Szerintem nem veszíted el a komolyságodat azáltal, hogy van egy hobbid. Nem kell mindenben vérprofinak és halál komolynak lenni, mindenkinek kijár egy kis lazább elfoglaltság.
2015. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

egyébként nem magamról beszéltem, csak hallottam már ilyen megjegyzést, hogy "mit bohóckodik az a komoly ember", és kíváncsi voltam, én vagyok-e az egyetlen, aki ezzel nem ért egyet :)

2015. jan. 11. 15:39
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Minden jelentős tudós egyben művészi vénával is rendelkezett. Einstein hegedült, Feynmann dobolt, Hawking limerickeket farigcsál. Innentől el tudod dönteni.
2015. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!