Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem szeretem a munkám, de...

Nem szeretem a munkám, de nincs hova váltani, mert nem értek máshoz, így viszont meg fogom gyűlölni azt amit most csinálok, vagy kiégek. Mit csináljak? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy nem igazán nekem való az a munka, amit 4 évig tanultam egyetemen. Ehhez a munkához elhivatottság kell, nekem pedig az nincs... Néha úgy érzem nem is vagyok kompetens, bár ez valamennyire lehet hogy normális pályakezdőként. Egészen addig azt hittem jó helyen vagyok, amíg el nem kezdtem dolgozni benne. Most nagyon rossz érzés, hogy ezért tanultam 4 évet. Máshoz viszont nem értek, de ezt tényleg nem szeretem csinálni, sok szempontból megterhelő. Fiatal vagyok még, szóval tanulhatnék még valamit, de egyelőre ott tartok, hogy ötletem sincs, hogy mit kellene, mert attól félek, hogy aztán azt sem szeretném csinálni... Az biztos, hogy egyetemre nem szeretnék visszamenni. Valami szakma kellene, amiben el lehet helyezkedni, és viszonylag jó a fizetés (nem luxuskörülményekre gondolok, csak meg tudjak élni). Ha el is dönteném, hogy mit csinálnék szívesen, akkor sem tudom, hogy kezdhetnék neki tanulni, mert ez a munka mellett nem tudok tanulni, ha meg felmondok, hogy tanulhassak, akkor nem tudok megélni... ördögi kör...


Tudom, ez nem is igazán kérdés, inkább csak ki akartam önteni a lelkem...viszont érdekelne, volt-e/van valaki hasonló helyzetben, és megoldódott-e neki ez a helyzet?

Az a baj, hogy ez nem olyan munka, hogy csinálni kell, akár szereti az ember akár nem, mert elhivatottság nélkül ezt nem lehet, én meg pár hónap alatt rájöttem, hogy nem vagyok elhivatott.


2015. jan. 19. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért azt megirhattad volna, hogy mit dolgozol, mit tanultál, F/L, korod? Mi az ami érdekel? Csináltál már valamit eddig ami érdekelt?
2015. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
minek akarsz tanulni?! keress másik munkát, amit végezhetsz és kész
2015. jan. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 megadeth18 ***** válasza:
Mit tanultál? Ezek szerint van diplomád. Milyen?
2015. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, tényleg kimaradt pár infó. 23 éves lány vagyok. Azt inkább privátban írnám le, ha nagyon érdekel valakit, hogy mit tanultam, és mit dolgozom most.


"keress másik munkát, amit végezhetsz és kész" Ez azért nem így működik, pont ez a problémám. Máshoz nem értek, szóval csak úgy nem találok másik munkát. Ahhoz, hogy értsek máshoz, tanulni kellene, ahhoz viszont abba kellene hagynom, amit most csinálok, de így nem tudnám finanszírozni azt, amit tanulnék, plusz megélni sem tudnék.

Dolgok, amik érdekelnek, nos, érdekelnek a nyelvek, konkrétan angolból vagyok jó, de igazából érettségi óta nem nagyon használtam. Érdekelne még a cukrász és szakács szakma. Szeretem az állatokat, jobban, mint az embereket :D

Ezenkívül szeretek olvasni, kreatívkodni, de ez nem azt jelenti, hogy különösebben jó a kézügyességem, rajzolni például nem tudok, de szeretek próbálkozni.

2015. jan. 19. 19:37
 5/9 megadeth18 ***** válasza:
Ezek alapján bébiszitterkedni mehetnél külföldre, és az ottani burzsuj familiák sok zsozsóval áldanának meg. Komolyan beszélek, egyik ismerősöm is így tett, most meg tök jó kéróban él a férjével Los Angelesben.
2015. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez megfordult már a fejemben! :) Ez viszont nem egy bejelentett munka, és nekem azért az kéne, meg majd nyugdíj, ha eljutok oda... :)
2015. jan. 19. 21:38
 7/9 megadeth18 ***** válasza:
Magyarországon ígysem úgysem lenne nyugdíjad, mert felszámolták a magánnyugdíjpénztárat, esetleg valami banknál nyithatsz takarékszámlát, hogy legyen a későbbi éveidre.
2015. jan. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát próbálj meg otthon sütögetni akkor, aztán meg már felevsznek cukrásznak suli nélkül is csak el kell adnod magad
2015. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kérdező?
2023. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!