Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkóság, ha egy alkoholista...

Bunkóság, ha egy alkoholista munkatársnak karácsonyra alkoholszondát vettem ajándékba?

Figyelt kérdés

Céges karácsony (a világ létező legnagyobb képmutatása és cirkusza, de ez mindegy most), a munkatársak húznak, és vesznek ajándékot.

Van egy munkatárs aki finoman szólva is gyakran szomjas. Konkrétan bűzlik a piától többnyire, volt már hogy elvágódott a melóhelyen olyan részeg volt. (Hogy miért nem rúgják ki? Ez egy másik sztori lenne, és ha valaki tudja árulja majd el nekem is).


Na én vettem neki egy digitális mini alkoholszondát. És átadtam neki a jókívánsággal: amikor jössz dolgozni fújd meg, és ha pirosat jelez, ne lépd át a küszöböt! (Gyakran nem jönne be ha ezt valóban követné)


A többiek szerint halál bunkó vagyok, de vannak akik sírva röhögtek (és nem rajtam) és szerintük meg igazam van és abszurd hogy egy részeg disznó veszi el a szűkös munkaerőpiac egyik helyét.

Annyi pénzért amit kap, már lehetne kapni normális embert is és nem alkoholistát.


Mi a véleményetek a szituról?


2015. jan. 30. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki kedveli a kollégát, a szerint bunkó lépés lenne, aki nem, annak tetszik a móka.

Az alkoholizmusból kimászni, egyáltalán ráismerni, hogy baj van, nem egyszerű és lehet, hogy felráznád embert, de lehet, hogy még rosszabbat tennél vele.

2015. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban bunkóság. Ha ennyire iszik, akkor már biztosan beteg, és egy alkoholszonda nem fog rajta segíteni, hanem valamilyen igazi segítségre lenne szüksége.

Az meg a főnökségen múlik, hogy miért dolgozhat ott. Egyébként meg, aki nem alkoholista, az még nem biztos, hogy normális ember :D

2015. jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is bunkó-íze van, de nem ismerem eléggé a körülményeket. A tag hogyan fogadta az ajándékot?


Van egy (sajnos) alkoholista barátom, akinek ha ilyet vennék, jót röhögne, és még el is szórakozna vele. Ez esetben azért nem bunkóság, mert vagyunk elég jó viszonyban és tudom, hogy érti az erős tréfát is - maga is humorizál az alkoholizmusával, miközben baromira szenved tőle.


Ha a részeg disznó nem a munkaerőpiac egyik helyét veszi el, akkor az adófizetők pénzét vedeli el, és akkor nem elég, hogy részeg disznó, de még "munkát se hajlandó keresni" kategóriás. Az jobb?

2015. jan. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyen bármilyen ember, senki nem érdemli meg a nyilvános megalázást. Ez az én véleményem.
2015. jan. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ő tehet róla, hogy ott dolgozik, hanem a főnököd. De gondolom, őt nem merted így megalázni, ezért maradt a munkatársad. Gratulálok! Nagy f_sza gyerek vagy!
2015. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is úgy gondolom hogy más nyomorán nevetni, nem szép dolog. Ettől függetlenül megértem az érzéseidet, de ez attól még elég bunkó dolog volt.
2015. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb olyan, mintha te egy fogkefét kapnál azzal a "jókívánsággal" hogy használd.
2015. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Őszintén szólva én megértem, hogy miért adtad neki, én sem csípném, ha az egyik kollégám folyton részegen járna be. Mondjuk nekem nem lett volna bátorságom egy ilyen ajándékot venni, de tetszik az ötlet :D
2015. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát karácsonyra szerintem bunkóság. Ha nem akarod megajándékozni, szépen elmondod a főnökségnek, azt' ennyi. De a szeretet ünnepén mást megalázni... még ha megérdemli, sem illik, igen, bunkóság.
2017. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha rosszindulatú aljadek vagy akkor rosszabb. Ha nem akkor csak bunkóság. Próbáld jóvá tenni.
2018. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!