Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy terület, amiért asszisztensként én felelek, de a közvetlen felettesem miatt nincs rendben. Nincsenek biztosítva a feltételek hozzá, meg ő szerinte jó ez így. A cégnél majdnem mindenki tudja, hogy ez így működik. Én eddig azt gondoltam, hogy mivel ez így van, így egy esetleges felelősségrevonás esetén a felsőbb vezetők részéről majd kiáll értem a felettesem és vállalja a felelősséget, hiszen miatta nem tudom végezni precízen a dolgom. Ezt hittem eddig én naív.


Ma az egyik felsővezető megkérte a főnököm és engem, hogy magyarázzunk el néhány érthetetlen kérdést a számára. A főnököm gyáva, súnyi módon magát védte. Közben minden ok volt, de ő annyira megijedt, hogy mindent hárított rám, minden kérdést tovább passzolt nekem.


Ezekután felmerült bennem a kérdés, hogy ha azt a területet is egyszer vizsgálni fogják, amiről tudom, hogy nincs rendben, akkor sem fog kiállni értem és magára vállani a felelősséget, hanem áthárítja a másikra.


Most én vagyok a kis kedvence a főnökömnek, de ha esetleg elbeszélgetnék valamelyik felsőbb vezetővel erről a kis problémáról, akkor biztosan kirúgna előbb-utóbb, vagy szemétkedne velem, ismerem. Nem az elbocsátástól félek, hanem nem hagy nyugodni ez a tudat, hogy nincs rendben ez a terület, amiért én vagyok a felelős.


2015. febr. 11. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:
A felsővezetés nem tudja hogy régóta nimncsenek meg a feltételek? Tényleg senkinek nem tűnt ez fel eddig, soha senki nem panaszkodott? Bonyolult lenne biztosítani a feltételeket? Elsősorban szabályozási gondok? Mit szól ehhez a belső ellenőr? AZ ő feladata is részben jelezni a problémát, a megoldás viszont a vezetés dolga.
2015. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!