Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám udvariasan...

Hogyan tudnám udvariasan leszerelni a kolléganőt aki a fizetésem mértékéről érdeklődik?

Figyelt kérdés

Még diákként dolgozom de utána is maradhatok. Hasonló a munkakörünk de neki vannak minimálisan több felelősséget és tapasztalatot igénylő feladatai is. Én viszont többet dolgozom mert kettőnk közül ő ér rà facebookozni.

Már többször érdeklődött a fizumról de csak órabért mondtam neki és azt sem szívesen.

Ha màr nem leszek diàk nem akarok neki vàlaszolni.


2015. febr. 12. 06:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy köteles megmondani, semmi köze hozzá. Ha azt kérdezi, mennyit keresel, üsd el valamivel, például hogy "eleget, köszi" vagy tegyél úgy, mintha nem értenéd a kérdést, és mondd azt, hogy "ja, meg vagyok elégedve a fizummal". Szintén jó taktika, ha rámenősebb, hogy nem válaszolsz, csak visszakérdezel: "és te?" Észre fogja venni magát.

Ilyen infót ne adj ki, ez privát dolog, törődjön a saját dolgával, ne a tiéddel.

2015. febr. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Az első jól írja. Kérdezz vissza, hogy a te fizetésed mennyi? A válasz után mondd, hogy a tid jobb, vagy a tied sem rossz stb. De a saját fizetésedről ne szólj egy szót sem.
2015. febr. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha megkérdezi, nyugodtan megkérdezheted, hogy milyen gyakran szexel. Ha ezen felakad, akkor közöld, hogy a fizetés ugyanennyire magánügy, semmi köze hozzá!
2015. febr. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell finomkodni, azt kell mondani hogy semmi kozod hozza az egvilagon.
2015. febr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csak mond azt, hogy ez olyan magánügy, amit nem osztasz meg senkivel. És kérd, hogy ezt tatrsa tiszteletben.


Így nem kell bemutatni, hogy te is tudsz bunkó lenni, és egyértelműen tudod magad kifejezni.

2015. febr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt a sablonszöveget mondtam mindig amikor kérdezték mennyit keresek, hogy úriemberek ilyesmit nem szoktak megbeszélni
2015. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%
Mond azt neki, hogy épp eleget keresel, de ha több lenne azt is tudnád mire költeni. Esetleg kérdezz vissza, hogy ő mennyit keres, hátha veszi a lapot.
2015. febr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Kicsit off, de sosem értettem, hogy miért nem tudhatják az emberek, hogy a másik mennyit keres? Én mindig meg szoktam mondani másoknak. És én is meg szoktam kérdezni másoktól. De én is tapasztaltam, hogy elkezdenek titkolózni. Pedig nem látom, hogy miért.
2015. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ucsónak: vannak, akik nem érzékenyek rá, és vannak emberek, akik előtt nem érzékeny a téma. Pl a családban nyílt titok, ki mennyit hoz haza, barátok közt is feljön néha. Ha kolléga kérdezi, pláne ha kis versengés/rosszakarás is kiolvasható a kíváncsiságból, meg az, hogy összeméricskéli magát veled, akkor válik neccessé. Vannak emberek, akiknek egyszerűen nincs ehhez köze. Ezért vannak a bérpapírok is letakarva.
2015. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, hasznosak.

Utolsó előtti:

Egyrést semmi köze hozzá, másrészt kétszínű (látom a többi kolléganőt hogy utálja közben hogy viselkedik vele)

Harmadrészt, nem akarom hogy konfliktusforrás legyen

2015. febr. 12. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!