Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti elvállalnátok így? Nekem...

Ti elvállalnátok így? Nekem rossz érzésem van.

Figyelt kérdés

Júniusban végzek, felső középfokú szakképesítésem (OKJ) lesz. Egy ismerősöm szólt, hogy (a szomszéd faluban) egy helyi vállalkozó keres(get) asszisztenst. Fel is hívtam, találkoztam vele, nagyon örült, mert a környéken senki nem tanul ilyet és regisztrált pályakezdő vagyok. Szuper.Utánajár a támogatásnak. Legközelebb találkoztunk, mondta, hogy jó lenne ha addigra lenne jogsim hogy könnyebb legyen átjárni(miből? főleg hogy most is fizetősre járok). Oké, szeretnék is, de max miután van munkám és van miből.

Elmentem hozzá két próbanapra, 2x8 órában csináltam nála olyan feladatot amihez más nem ért (3alkalmazott van, egyiknek sincs szakirányú végzettsége, csak neki) erre leült velem beszélgetni, hogy be kéne iratkozni egyetemre, mérnökire. Amellett felvenne 4órába, addig meg nyugodtan bemehetek ilyen próbanapokra, hogy rálássak. - ingyenmunka szagot érzek!

Akkor most nem számít hogy én járok suliba és lesz egy végezettségem? (megkérdeztem az oktatómat és nem kell ezen szakma mögé mérnöki, mert nem is nyúlhatok bele a dolgokba és nem kell tudni azokat a dolgokat amiket a pasi mondott)

A gond: Rengeteg idő. + Ahhoz újra kéne érettségiznem egy tárgyból valamint felvenni egy olyat amivel bármilyen műszaki irányba felvennének, ráadásul csak első 2 évben tanultunk a középsuliba olyan tárgyat amivel felvennének, szóval nehéz lenne. Épp ezért nem mentem egyetemre, mert csak 2 van az országban ahol tanulhatnék ilyet, ráadásul ez nagyon nagy pénz lenne. Az érettségizés újra, a felvételi eljárás stb. Főleg hogy az első évben nem lehet egyedi tanrendem és sokaktól hallom hogy mérnöki mellett dolgozni nehéz amúgy is, főleg nappalin, levelező mérnöki meg nem könnyű. Na meg bizonyos átlag alatt letesznek fizetősre.

Majd elmondta hogy hát itt mindenki csinál mindent (amit nem tartok jónak, mert nagy a felelősség és akinek nincs is végzettsége?). A kocsi azért kell mert az országban kell ide-oda menni mint kiderült. Valamint kell behozni cégeket, amiből egyenlően kell osztozkodni (X behoz 1et egész évben, te 28-at, Y 10-t, Z 6-ot akkor is mindenki egyenlően kap akármennyit tett).


2015. febr. 12. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben keresnék mást, van meg időd, találni fogsz egy rendes helyet.
2015. febr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt kérdezd meg tőle egyenesen, mennyit fizetne neked arra a 4 órára?

Ha van OKJ-d, akkor szerintem csak fizetős formában mehetsz egyetemre. Ő fizetné azt is? Szerintem egy nagy frászt. Beszállna anyagilag a jogsidba, ha odamennél?

Ha meg mégis elvégzed a mérnökit, akkor kiegészülve a mostani képzettségeddel valószínűleg eleve nem az ő cégéhez mennél. Nyugodtan mond el neki, hogy Te most már 8 órában kívánsz dolgozni, később (2 év múlva?), ha elégedettek vagytok egymással, és anyagilag rendbejöttél, akkor bevállalod az egyetemet.

2015. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy ha beiratkozok, akkor a támogatás a 4órás munka lenne..

A jogsit még az előttre szeretné hogy odamennék egyáltalán, gondolom nem akar támogatást, de hangoztatna hogy céges kocsi lenne. De azzal nem vagyok kisegítve.

2015. febr. 12. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ha fizeti az egyetemet, meg a jogsit, meg az autót, akkor rendben van. Egyébként meg mégis miből kéne kifizetned mindezt?
2015. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na igen, a szüleim egyből le is beszéltek, hogy ez nem így megy. Csak az ismerős hajtja hogy jó ez.

Na meg friss jogsival az ország bármelyik pontjára? Elég necces.

Úgy akar felvenni, ha beiratkozom nappalira, ergó diákmunkás leszek kb neki aki után nem kell fizetnie. Közben pedig semmibe vette hogy már most is tanulok (nőként főleg, ja és megkérdezte hogy mikor akarok szülni meg házasodni), csak nem diákként. Illetve kiakadt hogy nincs műszaki végzettségem, pedig nem feltétele ennek a szakmának, mert most is tanítják nekem a szükséges szintet.

Az egyik alkalmazottnak kertészmérnöki a végzettsége, ami szerintem annyira nem műszaki jellegű (értem itt a gépészetet, villamosságot, kémiát, környezetvédelmet)

2015. febr. 12. 17:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennek MLM szaga van, menekülj.
2015. febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!