Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg a gyári munkán kívül...

Tényleg a gyári munkán kívül nincs más lehetőség?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, pályakezdő. Van érettségim és gyors- és gépíró, szövegszerkesztő szakmám. Tanultam és tudok is dokumentumot szerkeszteni (kérvény, kérelem, határozat stb), jegyzőkönyvet készíteni, gépírni, iktatni, irodai gépeket használni mégsem vesznek fel sehova, mert nincs tapasztalatom. Utolsó elkeseredésemben bementem a McDonald'sba ahonnan szintén elküldtek, mert nincs tapasztalatom. Ruhaboltban is voltam, ahonnan szintén elküldtek. Nagyon el vagyok keseredve. Tényleg nincs más csak a gyár?

2015. febr. 25. 16:21
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Pénz nélkül ki lehet jutni?
2015. febr. 25. 16:54
 12/37 A kérdező kommentje:
Ez van. Ez volt amiért fizettek.
2015. febr. 25. 16:55
 13/37 anonim ***** válasza:
56%
nem, arra itthon kell gyűjteni. de arra az időre jó bármi. amint megvan, viszlát orbánkutya!
2015. febr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősöm ugyanezzel a szakmával volt ügyvéd mellett asszisztens.
2015. febr. 25. 16:55
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most én is kérdeznék valamit, külföldön egész pontosan hova? Milyen ország, melyik város? Hol jó a fizetés és hol lehet keveset költeni? Azt hallottam valahol hiába kimagasló a fizetés ha a bolti és szállás árak kiegyenlítik azt.
2015. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Na erre már nincs válasz...
2015. febr. 25. 18:12
 17/37 anonim ***** válasza:
48%

Mindjárt az elején szögezzünk le valamit: senkinek nem könnyű. Olyan időszakot élünk, amikor a munkaerőpiac munkavállalói oldalról túltelített. Sok a munkavállaló, munkahely viszont kevesebb van, ilyenkor a munkáltatók "megtehetik", hogy válogassanak. Ebből adódóan elkezdeni nagyon nehéz, mivel ugye fontos szempont, hogy van-e tapasztalatod.

De ez csak az elején ennyire nehéz. Ne keseredj el, hiszen egy jó szakmád van, már csak egy kis szerencse kell, és minden egyenesbe jön.

Ruhaboltba meg persze, hogy nem vesznek fel, minek kellene nekik egy gépíró? Ők inkább roházati eladót akarnának felvenni. A mekiben sem valószínű, hogy pont az intelligens, talpraesett embereket keresik, oda inkább "élő robotokat" keresnek. Viszont ha valahol irodai alkalmazottat, titkárnőt keresnek, nagyon jó eséllyel pályázhatsz.

Mennyi ideje keresel munkát?


Az, hogy nem érdemes tanulni, mivel van egy csomó diplomás munkanélküli, ilyen formán óriási nagy butaság.

Igen, van sok diplomás munkanélküli. (Nagy többségük valamilyen "büfészakon" végzett, csak hogy elmondhassa magáról, hogy diplomás.) Azon diplomások zöme, aki nem büfészakon végzett, persze az is lehet munkanélküli, de általában náluk ez csak ideiglenes állapot. Hadd ne ecseteljem, hogy miért is jobbak az ember kilátásai egy diplomával, mint 8 általánossal.

Sokan szeretik felhozni ezt, hogy "minek tanuljak, hiszen így is sok a diplomás munkanélküli". Csak abba nem gondol bele senki, hogy mennyi a képzetlen munkanélküli, és vajon nekik milyenek a kilátásaik? Vajon ki tud majd jobban érvényesülni: az, aki semmit nem végzett el, vagy az, aki lediplomázott?

2015. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
27%

A külföldi munkával meg ez a gond, amire itt már rávilágítottak. Nagyon sokan meg vannak indulva, hogy kimennek külföldre, mert ott még a kerítés is kolbászból van. Meg mert XY-tól is ezt hallotta, hogy az ismerősének az ismerőse a semmiből milliomossá vált odakint.

Aztán amikor ott áll az illető, hogy tényleg indulna, akkor döbben rá, hogy egyáltalán nincs semmi elképzelése. Csak annyit tud, hogy ő pénzt akar keresni, de rosszabb esetben még csak nem is körvonalazódik előtte, hogy egyáltalán milyen területen akarna dolgozni.

Aztán jönnek a következő problémák. Hiányos nyelvismeret, elkerülni, hogy átverjék, szembesül vele, hogy azért külföldön sem minden fenékig tejfel, főleg nem egy "bevándorlónak", és kár lenne letagadni, van, aki rosszabbul jár azzal, ha külföldön vállal munkát.

2015. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
3 hónapja keresek munkát.
2015. febr. 25. 20:01
 20/37 A kérdező kommentje:
Amúgy a boltban eladni akartam volna.
2015. febr. 25. 20:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!