Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg a gyári munkán kívül...

Tényleg a gyári munkán kívül nincs más lehetőség?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, pályakezdő. Van érettségim és gyors- és gépíró, szövegszerkesztő szakmám. Tanultam és tudok is dokumentumot szerkeszteni (kérvény, kérelem, határozat stb), jegyzőkönyvet készíteni, gépírni, iktatni, irodai gépeket használni mégsem vesznek fel sehova, mert nincs tapasztalatom. Utolsó elkeseredésemben bementem a McDonald'sba ahonnan szintén elküldtek, mert nincs tapasztalatom. Ruhaboltban is voltam, ahonnan szintén elküldtek. Nagyon el vagyok keseredve. Tényleg nincs más csak a gyár?

2015. febr. 25. 16:21
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
28%
Ez az a munkakör ahol alap, hogy 1-2 nyelven felsőfokon beszélsz, írsz. Gondolom nálad ez hiányzik. Ez után ne csodálkozz a helyzeteden.
2015. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
A volt osztálytársam se beszél semmilyen nyelvet mégis felvették egyből a polgármesteri irodába meg az egyik ismerősöm aki ügyvédél dolgozott szintén nem. Amúgy alapfokon beszélem a németet meg az angolt.
2015. febr. 25. 20:06
 23/37 A kérdező kommentje:
Biztos minden titkárnő felsőfokon beszél két nyelven... Ezt te sem hiszed el.
2015. febr. 25. 20:07
 24/37 A kérdező kommentje:
Az meg egy dolog, hogy irodába nem vesznek fel, de hohy egy McDonald'sba sem ez már nevetséges...
2015. febr. 25. 20:26
 25/37 A kérdező kommentje:
*hogy
2015. febr. 25. 20:27
 26/37 anonim ***** válasza:
78%

"Ez az a munkakör ahol alap, hogy 1-2 nyelven felsőfokon beszélsz, írsz."

Te nagyon el vagy tévedve. Összekevered a titkárnőt a tomáccsal és az idegen nyelvi ügyintézővel.


Kérdező: 3 hónap még nem a világ. Olyan elkeseredetten írsz, mint ha legalább 3 éve nem találnál semmit.

Egy átlagos álláskereső több, mint fél évig keres munkát, mire talál valamit. Ne stresszelj annyira, próbáld meg kevésbé tragikusan felfogni a dolgokat.

A mekiben meg épp nem kellett új munkaerő. A közhiedelemmel ellentétben ott sem végtelen a betöltetlen állások száma, és ott is előnyben részesítik azt, akinek már van azon a téren gyakorlata.

A boltba meg azért nem vettek fel, mert nyilván egy szakképzett eladót akarnak felvenni, nem egy olyasvalakit, akinek köze sincs az eladói pályához.

2015. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Sok ujat nem tudok irni már a kérdésre ,de halgasd meg ez a számot picit bugyuta de talán fel vidit:)

blues company : vár a gyár

2015. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 jaydee ***** válasza:
28%

Manapság inkább az érvényesűl, akinek vannak ismerősei, mintsem az, akinek végzettsége, szakmája van.


Ha hasonló helyzetben lennék, szerintem megpróbálnék bekamuzni egy-két volt munkahelyet, ahol olyan munkakörben dolgoztam, aminek a célzott pozícióhoz van köze. Nem nagyon szoktak utána menni, ha meg mégis, mi a legrosszabb, ami történhez?

2015. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 jaydee ***** válasza:
Ui: mindenképpen kezdj el valami nyelvet tanulni, ha van rá lehetőség.
2015. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%

"Te nagyon el vagy tévedve. Összekevered a titkárnőt a tomáccsal és az idegen nyelvi ügyintézővel. "


Vagy csak olvasom az álláshirdetéseket. Egy sima asszisztensnél és titkárnőnél is simán kérnek felsőfokú nyelvtudást.

2015. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!