Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg a gyári munkán kívül...

Tényleg a gyári munkán kívül nincs más lehetőség?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, pályakezdő. Van érettségim és gyors- és gépíró, szövegszerkesztő szakmám. Tanultam és tudok is dokumentumot szerkeszteni (kérvény, kérelem, határozat stb), jegyzőkönyvet készíteni, gépírni, iktatni, irodai gépeket használni mégsem vesznek fel sehova, mert nincs tapasztalatom. Utolsó elkeseredésemben bementem a McDonald'sba ahonnan szintén elküldtek, mert nincs tapasztalatom. Ruhaboltban is voltam, ahonnan szintén elküldtek. Nagyon el vagyok keseredve. Tényleg nincs más csak a gyár?

2015. febr. 25. 16:21
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Mutass akkor pár olyan álláshirdetést, ahol egy sima mezei titkárnőnek elvárás legalább egy, de inkább két nyelvből a felsőfokú nyelvvizsga! (Nem, nem a külföldi ügyfélkapcsolati referensekre gondolok.)


[link]

Itt te hánynál látsz elvárásként két nyelvből felső fokú nyelvtudást? Az állások feléhez nyelvtudás sem kell, amelyikhez meg igen, ott bőven beérik egy társalgási szintű nyelvtudással.

Persze osztani az észt meg pofázni könnyebb, mint utánajárni a dolgoknak.

2015. febr. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
A gyar lehet megoldas, igen de ne celnak tekintsd hanem csak egy allomasnak. Ha fel- egy evig dolgozol sikerul osszesporolnod egy kis penzt, hogy kulfodre mehess. Az ismeretseg nem szamit, sajat magad boldogulasa legyen a fontos, ne az, hogy egyedul elnnel a nagyvilagban. Sokan vagyunk igy, hogy egyedul vagtunk neki kulfoldnek mert otthon mar elviselhetetlen volt az a kilatastalansag. Soval ha gyari munka, szar munka, lelekolo es nagyon megterhelo, a kollegak IQ-ja a 0-hoz kozeli... gondolj arra, hogy ez nem orokre szol.
2015. febr. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

3 hónap azért nagyon kevés ám. Pályakezdőként nem ritka az egy év álláskeresés sem, főleg szakmában.

Írták, hogy olyan időket élünk, amikor munkavállalói túltelítettség van a piacon. Én azzal egészíteném ezt ki, hogy sajnos nem több az álláskereső, mint az elmúlt 25 évben,hanem a lehetőségek drasztikusan csökkentek. Nálunk a rendszerváltás óta sikerült egy olyan gazdaságot kialakítani,-főként pártpolitikai okokból- ahol a magas adóterhek mellett kivirágzott a fekete foglalkoztatás. Olyan iparágak, mint a mezőgazdaság, építőipar, vendéglátás, kereskedelem, őrző-védő szolgáltatás, ma már jóformán így működik, és ezen nem változtatott senki, akárki is volt hatalmon. A munkavállalóknak gyakorlatilag nincs érdekképviseletük.A bérek is ennek megfelelően alakultak: ahol nem működik a feketézés, kényszer vállalkozóság, ott megfizetik a szaktudást, ezek javítják az átlagfizetési statisztikákat.

Ahol viszont nem kell szaktudás, ott a nyugati megélhetési minimum töredékét fizetik a munkaadók.

A gyárban is erre számíthatsz, ha gépsor mellé kerülsz, plusz a műszakpótlék, és a kafeteria, már ahol adnak.

Diplomával dolgoztam mekiben, azóta van gombgyűjteményem :)

Nem érte meg, időpazarlás volt.


Ha összehúzott derékszíjjal kibírod még egy évig, inkább nyelvvizsgázz, képezd magad. A gépsort csak akkor tanácsolnám, ha családot kell eltartanod.

2015. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Csak a szüleim nem értik meg, hogy nincs munka...
2015. febr. 26. 21:10
 35/37 anonim ***** válasza:

El kell hogy keserítselek, de az hogy tudsz szövegszerkeszteni meg fénymásolni, azért a mai világban nem olyan hú de extra.

Csinálj egy rakat önéletrajzot és vedd a nyakadba a várost ahol laksz majd a környező városokat és add be minden irodába, boltba stb. Szólj ismerősöknek hogy munkát keresel, ha tud valaki valamit értesítsenek.

És csak pozitívan és határozottan, három hónap nem a világ!

2015. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Azért az sem úgy van, hogy bárhova felvesznek, ha csak úgy beadod egy boltba pl. lehet kérni fogják a végzettséget, mert úgy tudom oda is kell eladói végzettség, ki is szokták írni.
2015. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Melyik megyében laksz? és mióta keresel állást? Faluban, kisvárosban laksz?
2015. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!