Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mire jó az érettségi?

Mire jó az érettségi?

Figyelt kérdés
mire lehet vele menni? hol lehet vele elhelyezkedni? a munkáltatóknak tényleg számít hogy hányas voltam töriből, magyarból, stb. ? ha nincs értéke akkor miért kötelező letenni?

2015. márc. 3. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Mert fősulira/egyetemre hogy mennél nélküle? :D
2015. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
A sima érettségi nem sokra, de van amihez szakmát is adnak.
2015. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmire ha szakterületet vesszük , a kört szűkíti a jelentkezők előtt és reméli aki minél több papírral rendelkezik az értelmes és komoly . Ez nem fedi a valóságot .
2015. márc. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
elsősorban azokra gondoltam akiket nem vesznek fel egyetemre és nem is szakmunkásba jártak..
2015. márc. 3. 13:59
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Akkor elmondhatod, hogy van. Másra nem igazán jó. Max fűtőértéke van egy minimális, mert papír... :D
2015. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem konkrétan a jegyeid számítanak, de sok munkahelyen ez alap kikötés. Egy fajta általános intelligencia szintet feltételez, ha valakinek van érettségije.

Meg aztán sose tudhatod, hogy később akarsz-e majd továbbtanulni. Én se rögtön középiskola után kezdtem az egyetemet, előbb dolgoztam.

De biztosan vannak más olyan képzések is, amihez kellhet.

Ártani biztosan nem fog! .)

2015. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bithorlo ***** válasza:
90%
Szükség lehet rá, ha elhelyezkedsz és a munkáltatód valamilyen képzésre küldene.
2015. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

ha értelmes szakmát akarsz tanulni akkor muszáj, mert az a beugró.

egyébként wc papír helyett sem jó mert töri az ember hátsóját.

35/L

2015. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A munkáltatót nem érdekli, hogy hányast kaptál. Viszont érdemes minél jobb jegyre vizsgázni, mert ha továbbtanulnál, akkor a jegyek alapján vesznek fel. (lehet, hogy most úgy gondolod, hogy te aztán sose fogsz továbbtanulni, de ez idővel változhat:) )

Letenni azért kötelező, mert törvényi előírás.

Vannak munkahelyek ahol el lehet helyezkedni (tisztességesek is, de ott sok pénzre ne számíts)

2015. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért jó, mert ha mondjuk nekem mint munkáltatónak azt mondod, hogy nincs, de ugyanarra a munkára ott állnak még rajtad kívül 10en akiknek van, akkor te azonnal mész a levesbe. Egyszerűen azért, mert az érettségi ma már egy annyira alap dolog, annyira egyszerű, hogy aki még egy kettest se tud összekaparni, arra egy csavarhúzót nem bíznék, nem hogy mondjuk gépek közelébe engedjem.
2015. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!